İçeriğe Yönlendir

Uzaktan Kumanda Kodlama Yardım

ilkay Havan

Recommended Posts

ilkay Havan

arkadaşlar aracım 2011 focus 2.5 anahtarsız çalıştırmalı.

geçen gün aracımı kitledikten sonra tekrar açmak zorunda kaldım ama uzaktan kumandadan açamadım. anahtar ile açabildim ama araç power tuşundan çalışıyor. bugün kumandanın piline baktırdım. pilde sorun yok dediler ama ben yinede pilini değiştirdim. şu an hala kumandadan kapıları açamıyorum. yedek anahtardanda motor çalışmıyor yani iki anahtar taşımak zorunda kalıyorum... çözüm için kumandanın kodlanması gerekiyormuş ama internette anahtarsız çalıştırmalı araçta kodlama nasıl yapılır bulamadım. ford serviside bir kodlamaya 60 tl fiyat istiyor. eğer kumanda bozuldu ise yenisi için 400 tl istiyor. bu açıkca soygunculuk. yardım edin lütfen

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

1. uzaktan kumanda içinde acil durum anahtarı vadır, onu çıkarıp kapı açabilirsiniz

2. hiç menude pil zayıf uyarısı çıktı mı?

3. pili kim değiştiridi + - doğru mu?

Yorum bağlantısı
ilkay Havan

acil durum anahtarını çıkarıp takmak zahmetli iş zaten küçücük bişey

menüde pil zayıf uyarısı falan çıkmadı. pil açıldığı şekilde yenisi ile değiştirildi.

anahtarlı araçlarda kodlama hakkında birçok şey varken start stoplu araçta nasıl yapılacağı hakkında bilgi bulamadım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
ilkay Havan

Yeni bir uzaktan kumandanin programlanması
1. Yeni uzaktan kumandaları programlamak için, altı saniye içinde kontak anahtarını dört kez II konumuna getiriniz.
2. Kontak anahtarını 0 konumuna getiriniz. On saniye içinde uzaktan kumandaların programlanabileceğini göstermek için bir uyarı sesi duyulur.

3. Yeni uzaktan kumanda üzerindeki herhangi bir düğmeye basınız. Onay için bir uyarı sesi duyulur.
4. Bu son adımı, orijinal kumanda da dahil olmak üzere uzaktan kumandalarınızın tümü için tekrarlayınız. Uzaktan kumandanın düğmesine basarken kontak anahtarını kontaktan çıkarmayınız.
5. • Kontağı tekrar açınız (konum II) veya anahtar programlama işlevini sona erdirmek için başka bir uzaktan kumanda programlamadan on saniye bekleyiniz. Sadece son programlamış olduğunuz uzaktan kumandalı anahtarlar, aracı kilitleyip açabilir.

kullanım kılavuzunda bunu diyor ama kontak anahtarı yerini açtım ama orası boş start stoplu sistemlilerde debriyaja basmadan 4 kez bastım ama ses gelmedi. 

Yorum bağlantısı
  • 3 yıl sonra...
Murat Ersel Çevik

acil durum anahtarını çıkarıp takmak zahmetli iş zaten küçücük bişey

Böyle daha zahmetli olmuşsun benziyor.  :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...