İçeriğe Yönlendir

Lastik Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Berk Yalçın (REZULTEO)

Recommended Posts

Çağlar Bayur

F III 115 TDCI

215 55 16 yerine  225 55 16 değişiminde ne gibi bir kayıp veya kazanç yaşanır . 

kaşınma Dr. bozacan f3 ü. Zero Nero Gt yakışır senin kullanım tarzına

Yorum bağlantısı
Cihan Yaşar

kaşınma Dr. bozacan f3 ü. Zero Nero Gt yakışır senin kullanım tarzına

Faruk Bey merhaba,

225 15 16 ebatları üreticiniz tarafından önerilen ebatlardan değildir. 16 inç olarak aracınıza uygun ebatlar : 205/55/16 91H ve 215/55/16 93V.

Araç üreticiniz tarafından önerilen tüm ebatları görmek için :

http://www.rezulteo-lastik.com.tr/ford-icin-lastik/focus/focus-iii/1.6-tdci-115

lastiklerımı degıstırdıgım ıcın rot ayarı ıcın rot balanscıya gıttım .rot ayarından once ontakımlara ve arka suspansıyonlara baktı ve  ön ıkı z rotları degistır dedı arkasuspansıyon takozu eskımıstı onun onemı yok dedı amortısorler ıyı dedı. ne yapmalıyım rot balancının tavsıyesıyle z rot ları degıstırmelımıyım ? 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Boşluk varmı kontrol et, toz keçeleri sağlammı bak, ikisinden biri sorunluysa değiş, zaten ucuz parçalar, değiş gitsin.

Bu arada mişlen saver kullanıyorum, 3. senesinde lastik, 4mm. diş kaldı, seneye yenileyeceğim (kışı geçirisin tamamdır), genelde sakin kullanırım ama bazen dağ yoluna girince ralli moduna geçerim, lastik fena değil harbiden, yani gayet güzel, çok sert 3-4 kasise ve lastiği kesecek güçte 1-2 çıkıntıya hızlıca girmeme rağmen banamısın demedi ve balon yapmadı, gayet güzel bence, alırken dikkat edin rus malı olmasın ama.

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

F III 115 TDCI

215 55 16 yerine  225 55 16 değişiminde ne gibi bir kayıp veya kazanç yaşanır . 

215'le geçemiyordun beni, 225'le hepten arkamda kalacaksın :p

215 iyidir, niye genişletmek istiyorsun ki? Yol tutuşunda bir sıkıntı olduğunu mu düşünüyorsun?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Alırım anahtarını :)

aynen arabanın arkası virajda çok kayıyor .

Lastik bitmiş olabilir mi? 215 standart bir aile arabası için gerçekten çok iyi bence?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Alırım anahtarını :)

aynen arabanın arkası virajda çok kayıyor .

premiyumluğun bedeli o , lastik ne yapsın

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

lastikler iyi 6-6.5 mm diş kalınlığı var, araç kaynaklı olduğunu düşünüyorum .

Sertleşmiş olabilir? Her şey diş derinliği değildir.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

:i-ih: yumuş yumuş :rolleyes:

Bilemedim valla. Forumda f3'ü olupta kıç atıyor diyen olmayınca da arabaya toz konduramadım.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Cihan Yaşar

Üreticiler bir lastiğin ömrünün 10 yıl olduğunu söylemekteler. Sizin lastikleriniz ise henüz 5 yaşında. Lastiklerinizi bir uzmana gösterin incelesin, aşınmasına baksın.. Güvenliğinizi tehdit edecek bir durum bulunmadığı sürece lastiklerinizi gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Zaten diyorsunuz ki lastikler iyi saklandı ve anladığım kadarıyla gözle görülür bir çatlak, aşınma da söz konusu değil.. Siz lastiklerinizi bir inceletin, ondan sonra yine konuşalım.

contınental  cec 5 mi yoksa cpc 5 mı daha ıyidır?ayrıca  kalem tıpı  lastık basınc olcer tavsıyenizı alabilirmıyım? pakkens ıyı bır markamıdır?

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Berk Yalçın (REZULTEO)
(düzenlendi)

contınental  cec 5 mi yoksa cpc 5 mı daha ıyidır?ayrıca  kalem tıpı  lastık basınc olcer tavsıyenizı alabilirmıyım? pakkens ıyı bır markamıdır?

Cevapsız kalmasın, burada da yazayım. Her iki lastikte kendi kategorilerine göre en iyilerdendir. Ancak ikisini kıyaslayamayız çünkü bu iki lastiğin de üretim amaçları farklıdır. Örneğin, CEC 5 tasarruf, CPC 5 performans.

Pakkens markasını malesef tanımıyorum. Onun dışında, Michelin basınç ölçerlerini önerebilirim.

tarihinde Berk Yalçın (REZULTEO) tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cihan Yaşar

Cevapsız kalmasın, burada da yazayım. Her iki lastikte kendi kategorilerine göre en iyilerdendir. Ancak ikisini kıyaslayamayız çünkü bu iki lastiğin de üretim amaçları farklıdır. Örneğin, CEC 5 tasarruf, CPC 5 performans.

Pakkens markasını malesef tanımıyorum. Onun dışında, Michelin basınç ölçerlerini önerebilirim.

tavsıyenızle cpc5 aldım.cec 5 aynı fıyattı galıba bende cpc 5 aldım.ıyı mı yaptık

tavsıyenızle cpc5 aldım.cec 5 aynı fıyattı galıba bende cpc 5 aldım.ıyı mı yaptık

aracım fıesta cec 5  te olurmus  ama olsun oncekı lastıklerımden daha az yakıt sarfıyatı oldugu kesın onlar 185 65 14 tu ve kıslık tı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Mehmet Tüzün

Arabam Toyota Corolla 2006 1,6 VVT-i 110 Hp. Geçtiğimiz yıl arabayı aldığımda fabrika lastikleri vardı. Aynı ebatta ( 185/65R15 ) lastik alıp taktırdım. Rezulteo sitesinde arabam için 195/65/R15 88V veya 195/60/R16 88V ebatları uygun olarak çıkıyor. Kışlık lastik alacağım ancak hangi ebadı ve markayı alacağım konusunda kararsızım. Lastik konusunda yardımcı olursanız sevinirim.

Yorum bağlantısı
Berk Yalçın (REZULTEO)

Arabam Toyota Corolla 2006 1,6 VVT-i 110 Hp. Geçtiğimiz yıl arabayı aldığımda fabrika lastikleri vardı. Aynı ebatta ( 185/65R15 ) lastik alıp taktırdım. Rezulteo sitesinde arabam için 195/65/R15 88V veya 195/60/R16 88V ebatları uygun olarak çıkıyor. Kışlık lastik alacağım ancak hangi ebadı ve markayı alacağım konusunda kararsızım. Lastik konusunda yardımcı olursanız sevinirim.

Merhaba,

Bu konuyla hemen ilgileniyoruz. Sizi en kısa sürede haberdar edeceğim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Berk, Kumho KU36 XS yarı silik lastık almayı düşünüyorum pist için..

225/40/18 performans lastiği kullanıyorum.

Pist için 205/55/16 ebatında bahsi geçen lastiği alsam. Bana avantajı çok olur mu ? Yoksa gereksiz masraf mı olur ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Tüzün

2 gündür corolla avındayım bulabıldığım kadarıyla ( 3 tane )  lastik ebatları ; 195/60/15,  195/65/15 ve 185/65/15. Herkes kafasına göre takılıyor galiba  :unsure2:

Merhaba,

Bu konuyla hemen ilgileniyoruz. Sizi en kısa sürede haberdar edeceğim.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Berk Yalçın (REZULTEO)

2 gündür corolla avındayım bulabıldığım kadarıyla ( 3 tane )  lastik ebatları ; 195/60/15,  195/65/15 ve 185/65/15. Herkes kafasına göre takılıyor galiba  :unsure2:

Merhaba Mehmet Bey,

Biz bu konuyla ilgili tüm veritabanımızı taradık; ancak sizin verdiğiniz bu ebatlara rastlayamadık. Bu yüzden malesef size 185/65/15 ebatlarında lastik almanızı öneremeyeceğiz.

Aracınızı ikinci el mi almıştınız? Üstündekiler kış lastiklerimi?

Yorum bağlantısı
Berk Yalçın (REZULTEO)

Berk, Kumho KU36 XS yarı silik lastık almayı düşünüyorum pist için..

225/40/18 performans lastiği kullanıyorum.

Pist için 205/55/16 ebatında bahsi geçen lastiği alsam. Bana avantajı çok olur mu ? Yoksa gereksiz masraf mı olur ?

Lastiğini aldın mı Göksel bilmiyorum ama kusura bakma geç cevap için. Ebatlara girmeden, sadece kullanımına bağlı olarak yarı silik lastikler avantajlı olabilir. Örneğin aracın Ford'un spor modellerindense ve sadece pistte kullanmak için performans lastiklerinden daha etkili olabilir yarım silikler ve iyi, avantajlı bir tercih olabilir. Ancak, sürekli kullanmak için soruyorsan, yağmurların da bol olduğunu düşünürsek, ihtiyacın duyacağın lastik uzun ömürlü olmalı, malesef bu durumda bu sorduğun model uygun bir seçim olmuyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

İmzamdaki aracıma lastik düşünüyorum ama orjinali olan Michelin mi alalım veya tavsiye edebileceğiniz bir marka varmıdır ? Bir de Yokohama C Drive nasıldır ? bu arada lastiklerimin ebadı 205/ 55/16 cevap için teşekkürler şimdiden......

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Ünal2

Serhan bey bence Goodyear ug8 alsanız iyi olur. Oldukça kaliteli ve uzun ömürlü olduğu söyleniyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Eren

İmzamdaki aracıma lastik düşünüyorum ama orjinali olan Michelin mi alalım veya tavsiye edebileceğiniz bir marka varmıdır ? Bir de Yokohama C Drive nasıldır ? bu arada lastiklerimin ebadı 205/ 55/16 cevap için teşekkürler şimdiden......

Benim de yaza doğru lastiğe ihtiyacım olacak abi. Michelin konusunda kararsızım. Yanakları çok yumuşak. En ufak bir sürtme de yaralanıyor. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Tüzün
(düzenlendi)

Merhaba Mehmet Bey,

Biz bu konuyla ilgili tüm veritabanımızı taradık; ancak sizin verdiğiniz bu ebatlara rastlayamadık. Bu yüzden malesef size 185/65/15 ebatlarında lastik almanızı öneremeyeceğiz.

Aracınızı ikinci el mi almıştınız? Üstündekiler kış lastiklerimi?

Merhaba Berk Bey,

Toyota yetkili servis ile görüşme sonucu lastik ebadının 195/60/R15 olduğunu öğrendim. Arabam ikinci el, sanırım fabrika çıkış lastikleri konusunda bilgi karmaşıklığı yaşadık. Sonuç olarak 195/60/R15 kışlık lastiklerini aldım. İnşallah ihtiyacım olmadan bu kışı geçiririm. İlginiz için ayrıca teşekkür ederim.

tarihinde Mehmet Tüzün tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Berk Yalçın (REZULTEO)

Merhaba Berk Bey,

Toyota yetkili servis ile görüşme sonucu lastik ebadının 195/60/R15 olduğunu öğrendim. Arabam ikinci el, sanırım fabrika çıkış lastikleri konusunda bilgi karmaşıklığı yaşadık. Sonuç olarak 195/60/R15 kışlık lastiklerini aldım. İnşallah ihtiyacım olmadan bu kışı geçiririm. İlginiz için ayrıca teşekkür ederim.

Evet tahmin ettiğim gibi. Sizden bir önceki sahibi ebatları değişmiş anlaşılan. Güle güle kullanın lastiklerinizi.

Yorum bağlantısı
Bahadır Kılınç

http://www.n11.com/l...-2013-P17016245

özel fiyat 99 tl.

Benim 2000 fiesta için 165/70/R13 diyorlar ve üzerindede bu ebatlar var. Şimdi bu ilandaki lastikleri alıp taksam zararı olurmu 175/70/R13 ? sürtme vs. gibi

birde lastikler için baya iyi performanslı olduklarını söylüyorlar siz nedersiniz?

birde 4 tane mi alıp takmak daha iyi olur yoksa  2 tanesiyle de idare edebilir miyim ?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...