İçeriğe Yönlendir

2009 1.4Tdci Titanium Fiesta Lastik

Ömer Yılmaz

Recommended Posts

Ömer Yılmaz

Merhabalar,

Yarın öğlen saatlerinde memlekete gitmek için yola çıkacağım ancak lastiklerim çok kötü durumda.Sabah değiştirip yola çıkmak istiyorum. Üzerindeki bitmiş lastikler Bridgestone 185/55r16, sizce hangi ebat hangi marka lastik almalıyım? Bu ölçüler orjinal ebatlar mıdır?

Teşekkür Ederim

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Ebat yanlış, orjinalleri 175/65/14 195/50/15 195/45/16 diye hatırlıyorum, bunlardan birini seç, iyi yolculuklar.

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Volkan Koca

175/65/14 bu orj olarak üzerinde gelir zaten
2.195/50/15 bu ölçüyüde isterseniz alabilirsiniz fabrika çikişi 
3.195/45/16 titanyum jant takarsanız

bende biraz konforlu olsun diye 195/55/15 taktırdım araba düşürülmemişse sürtme falan yapmaz  zaten arada 10cm boşluk oluyor baya yüksek yani fiestalar yenileri bilmiyorum ama eski kasalarda böyle.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

55 takarak arabayı zorluyorsun ama, çapı büyütmüşsün, yolda geçmeyeyim seni :)

Ömer beyin araba ise resmen işkence çekiyor, komple hatalı, 185/55/16 ile dev gibi tekerlek yapmış. 

Ömer bey, jantınız 16" mecburen 195/45/16 takacaksınız, 45/16 kısmı sabit 185 de olur yalnız.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

O kasaya 16 jantta nasıl 55 yanak taktınız anlamadım. Limit dışı gidiyorsunuz. Almanız gereken lastik 195-55-r16  dır.

Yanlış, 195/45/16 olacak, sürücü kapısını açıp sağ alta bakınız  :p

hem 16 ya 55 nasıl taktın demiş hemde 55-16 takıcaksın demişsin, klavye sürtmesi sanırım :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Atilla Atun

Merhabalar,

Yarın öğlen saatlerinde memlekete gitmek için yola çıkacağım ancak lastiklerim çok kötü durumda.Sabah değiştirip yola çıkmak istiyorum. Üzerindeki bitmiş lastikler Bridgestone 185/55r16, sizce hangi ebat hangi marka lastik almalıyım? Bu ölçüler orjinal ebatlar mıdır?

Teşekkür Ederim

2009 tit x bende var orjinal 195-45-16 dır ben 195-50-16 yaptım.şahane ötesi çok yumuşadı ve korkum yok lastikler balon yapacak derdini unuttum gitti.

yanak 45 olursa güzel ama 50 dahada iyi. :biggrin:  sakın 55 takmayın

Yorum bağlantısı
Ömer Yılmaz

cevaplarınız için çok çok teşekkür ederim :) şuan lastikçiye gidip taktıracağım,üzerinde ki lastikler aracı aldığımda vardı,

Yorum bağlantısı
Mustafa Volkan Koca

O kasaya 16 jantta nasıl 55 yanak taktınız anlamadım. Limit dışı gidiyorsunuz. Almanız gereken lastik 195-55-r16  dır.

16 ya takmadım 15'' janta taktım hesaplarda çok fazla fark yok kullanıyorum memnum konforuda güzel ama tam sınır bence bu daha fazla 60 65 falan kurtarmaz. dediğiniz doğru 50 yanak taksam daha iyi olacak  galiba.

Yorum bağlantısı
Mustafa Volkan Koca

55 takarak arabayı zorluyorsun ama, çapı büyütmüşsün, yolda geçmeyeyim seni :)

Ömer beyin araba ise resmen işkence çekiyor, komple hatalı, 185/55/16 ile dev gibi tekerlek yapmış. 

Ömer bey, jantınız 16" mecburen 195/45/16 takacaksınız, 45/16 kısmı sabit 185 de olur yalnız.

konforu düşündüm biraz seneye lastikleri değiştireyim diyorum 7cm diş derinliği ölçtürdüm ama 4 sene oldu.  jantlar 15'' di galiba ali abi 195/50 taksam nasıl olur konforda baya düşüş olur mu hangi lastiği önerirsin fiesta için? hız yapan biri değilim hız serisi olmasada olur.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...