İçeriğe Yönlendir

Lpg'li Porsche...

Önder Kuru

Recommended Posts

Önder Kuru
(düzenlendi)

Satın alırken 100.000 TL; sigortasına, kaskosuna, vergisine bilmem kaç bin TL verip ayda 1000 TL yakıt ödeyememek... Hadi CO2 salınımı çevre kirliliği falan dese anlarım da diğeri garip geldi...

http://ekonomi.milliyet.com.tr/porsche-sine-lpg-taktiran-bilge/ekonomi/detay/1729182/default.htm

tarihinde Önder Kuru tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Oğuzhan Deniz

Tüplü Cayenne birşey değil ki uzun zamandır var. Bi landirenzo bayisi tanıdıkta LPG'li 911 var 2001 model. Komşuda LPG'li Escelade var üstelik en son kasanın bir altı. LPG'li F30 yeni kasa 3.28i var. Ona kalırsa neleeer neler var.

Yorum bağlantısı

Hadi yaptın da, niye tv ye çıkıp keko durumuna düşürüyorsun kendini be adam. Zaten godaman kılıklısın!! :(

Yorum bağlantısı
Önder Kuru

Tüplü Cayenne birşey değil ki uzun zamandır var. Bi landirenzo bayisi tanıdıkta LPG'li 911 var 2001 model. Komşuda LPG'li Escelade var üstelik en son kasanın bir altı. LPG'li F30 yeni kasa 3.28i var. Ona kalırsa neleeer neler var.

O vakit LPG'li c-max'ımla gurur duyuyorum... :B)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bekir Diri

birde böyle arabalara tüp takmak yasak derler,geçen bi arkadaşla konuşuyoduk bu tarz arabaları alırken sözleşme imzalıyosun,tüp takamazsın şunu yapamazsın bunu yapamazsın falan diyodu,hatta daha önce bu tarz araba kullanmadıysan seminer veriyolarmış falan ama ne derece doğru bilemem

Yorum bağlantısı
Samet Daş

Arkadaşlar LPG güvenli ve çevreci bir yakıt. Avrupa da birçok firma benzin deposu olmayan lpg tanklı araçlar üretmeye başladı. Neden V6 bir araca da takılmasın? İlla herkesin; arabam 150bin TL buna benzinden başka yakıt konulmaz, Lpg ezik yakıt diye düşünmemesi neden bu kadar garip geldi size. 

3-4 seneye kalmaz, fabrika çıkışlı lpg li porsche görmeye başlarız zaten. Ha lpg deposunu keşke stepneye oturandan seçseymiş. Bagajı küçültmüş biraz. :biggrin:  Bu arkadaşa gösterilen tepkiyi aslında kendinize gösteriyorsunuz farkında değilsiniz. LPG kullanan kim bu ülkede biz yani orta ve alt sınıf vatandaş. Ee LPG ezik yakıt, dolayısı ile kullananda ezik oluyor  tepkilerinize binaen.  :i-ih:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Gayet normal bir durum.

Anormal olan açıklama yazısında YTL ibaresi ve röportajda milyon kelimesinin geçmesi.

Yorum bağlantısı
Baran Ekici

40-50bin TL'lere el değiştiriyor bu araçlar, tüpe de fazlasıyla uyumlu bir motoru var. En güzelini yapmış.

Yorum bağlantısı
Önder Kuru

Arkadaşlar LPG güvenli ve çevreci bir yakıt. Avrupa da birçok firma benzin deposu olmayan lpg tanklı araçlar üretmeye başladı. Neden V6 bir araca da takılmasın? İlla herkesin; arabam 150bin TL buna benzinden başka yakıt konulmaz, Lpg ezik yakıt diye düşünmemesi neden bu kadar garip geldi size. 

3-4 seneye kalmaz, fabrika çıkışlı lpg li porsche görmeye başlarız zaten. Ha lpg deposunu keşke stepneye oturandan seçseymiş. Bagajı küçültmüş biraz. :biggrin:  Bu arkadaşa gösterilen tepkiyi aslında kendinize gösteriyorsunuz farkında değilsiniz. LPG kullanan kim bu ülkede biz yani orta ve alt sınıf vatandaş. Ee LPG ezik yakıt, dolayısı ile kullananda ezik oluyor  tepkilerinize binaen.  :i-ih:

İlk mesajım okuduysanız görmüşsünüzdür; aynı vurguda bulundum CO2 salımı ve çevrecilik... Yüzbinler verip 300-500 TL'nin hesabını yapana ve bunu haber gibi sunulmasına çanak tutanlara şaşırmıştık. Ezik olduğum(uz) fikrine nereden vardınız bilmiyorum ama anlaşılan çevrenizde bunu böyle gören çok kişi var, ha derseniz ki "LPG'ye yaklaşım pek iyi değil" evet doğrudur, burda Balıkesir'de kapalı otoparklı AVM neredeyse yok gibi ama büyük şehirlerde ise kapalı otoparkı olmayan yok gibi, porsche alıp kapalı otopark çalışanı eliyle "dur" deyip geri döndürünce ezildiğini veya dışlandığını hissedebilir belki büyükşehir sakinleri...

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal
(düzenlendi)

Lpg takmasına bir şey dememde kapalı otoparka alınmamak koymazmı adama... ? :D

tarihinde Erkut Uysal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Lpg ezik yakıttır kardeşim, güç yok verim yok, benzinle birmidir yani, porş alacak gücü olan adam ekonomiyi bu şekilde düşünmez, bunu düşünencek adam zaten o güçte değildir, porşada binmemeli bence, lpg yi kullanmak tamamen ekonomik durumla alakalıdır o kadar, yanlışmı düşünüyorum acaba...  :) 

Ben mareayı lpg ile kullanıyorum, o porşu kullanmış çok mu?

Neden lpg kullanıyorsun söyle bakalım :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Lpg ezik yakıttır kardeşim, güç yok verim yok, benzinle birmidir yani, porş alacak gücü olan adam ekonomiyi bu şekilde düşünmez, bunu düşünencek adam zaten o güçte değildir, porşada binmemeli bence, lpg yi kullanmak tamamen ekonomik durumla alakalıdır o kadar, yanlışmı düşünüyorum acaba...   :)

Neden lpg kullanıyorsun söyle bakalım :)

Dünyanın en pahalı yakıtını kullanmaya yemiyor da ondan abi :)

Yorum bağlantısı

Üst kısmı okumamışım. 

Lpg ezik yakıt ve verimsiz mi? Sen kara düzen lpg den bahsediyordun sanırım abi :D Sıralı sistem kullandın mı hiç?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

İsterse mega sıralı olsun, senin arabada benzine geçince fark olmuyorsa o zaman iş başka, orjinal yakıtı neyse onu kullanırım ben kardeşim  :biggrin:

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

lpg, eğer benzinden %20 fazla yanma odasına gönderilirse benzin ile aynı kaloriyi yakalar, benim diyen motorda bu farkı fark etmez.

Tabi bu söylediklerim sağlıklı sistem, sağlıklı motor için geçerli.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Maliyet arttı ama hala kurtaracak seviyede, (%20 de fazla katsan kurtarmaz ve olmazya neyse...) bu durumda kullanılır o zaman, ben kullanırmıyım peki? hayııııır, adam gibi arabada bu sistem zaten fena pahalıdır, gider dizel alır bakarım keyfime, ayardı düptü fısırdı uğraşamam vallahi  :D

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Bende dizel diyorum, hepsinden daha güvenli üstelik  :D

Normal arabalarda kullanın canım, gayet doğal, ama porş tu ferroydu bunu alan adamda kullanmasın bir zahmet, yaktığı benzin rahatsız ediyorsa almasın o arabayı, ben zegin olsam bunu asla düşünmezdim bile, yerim düpü derdim, olayda bu zaten, biz orta direğiz, bize lpg uyar :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...