İçeriğe Yönlendir

Ka - Obd Bağlantı Ve Detayları?

Göktan Ünal

Recommended Posts

Önder Özcan

Elimde fazla yok ama linkini vereyim direk sipariş verin 2-3 haftaya elinizde olur dursun bir kenarda:)

http://www.aliexpress.com/item/V1-5-Super-MINI-ELM327-Bluetooth-ELM-327-Version-1-5-OBD2-OBDII-for-Android-Torque/32272347186.html

bugün öğlende vermiştim aliexpressten sipariş,teşekkürler.sanıyorum tam da sizin verdiğiniz linkten verdim siparişi.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Doğuş Yılmaz

bugün öğlende vermiştim aliexpressten sipariş,teşekkürler.sanıyorum tam da sizin verdiğiniz linkten verdim siparişi.

Umarım sıkıntısız bir şekilde çalışır:)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mehmet Fatih Bayrak
(düzenlendi)

ya sinir oldum bu obd 2  cihazıma eşimin telefonundan ve tabletten bağlanıyorum ama kendi telefonum LG G2 den bağlanamıyorum br fikri olan varmı. bluetooth dan aratma yaptıgımda misc diye bişey buluyor  onunlada eşleşmiyor.

tarihinde Mehmet Fatih Bayrak tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Çağrı Güzel

Herkese merhabalar gittigidiyor üzerinden bende bir cihaz aldım fakat bir türlü bağlantı kurmadı.aracım 98 ka klimalı.cihazı dacia lodgy De denedim direk bağlandı acaba yanlış cihaz veya uyumlulukla ilgili farklı birşey mi almam gerekiyor.üzerinde elm327 yazıyordu.açıklamada Ford ka yazıyordu.telefonum Android yardımlar için teşekkürler

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Herkese merhabalar gittigidiyor üzerinden bende bir cihaz aldım fakat bir türlü bağlantı kurmadı.aracım 98 ka klimalı.cihazı dacia lodgy De denedim direk bağlandı acaba yanlış cihaz veya uyumlulukla ilgili farklı birşey mi almam gerekiyor.üzerinde elm327 yazıyordu.açıklamada Ford ka yazıyordu.telefonum Android yardımlar için teşekkürler

Cihazın versiyon 1.5 olmalı.

Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova

Telefondan giriyorum link çalışır mi bilemedim, ürün bu arkadaşlar aldım sıkıntısız kullanıyorum. V1.5 üzerinde on Of tuşu var, tak çıkar yapılmıyor.

http://m.aliexpress.com/item/1861541224.html?productId=1861541224&productSubject=Super-Mini-Elm327-Bluetooth-With-Power-Switch-Wireless-Elm-327-Bluetooth-OBD2-OBDII-Car-Scanner-Code&shortkey=BriEBNbu&addresstype=600&tracelog=wwwdetail2mobilesitedetail

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağrı Güzel

Cihazın versiyon 1.5 olmalı.

Sani bey bildiğiniz bir ürün var mı?

Telefondan giriyorum link çalışır mi bilemedim, ürün bu arkadaşlar aldım sıkıntısız kullanıyorum. V1.5 üzerinde on Of tuşu var, tak çıkar yapılmıyor.

http://m.aliexpress.com/item/1861541224.html?productId=1861541224&productSubject=Super-Mini-Elm327-Bluetooth-With-Power-Switch-Wireless-Elm-327-Bluetooth-OBD2-OBDII-Car-Scanner-Code&shortkey=BriEBNbu&addresstype=600&tracelog=wwwdetail2mobilesitedetail

Aracınız nedir?

Aracınız nedir?
Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova

Sani bey bildiğiniz bir ürün var mı?

Aracınız nedir?

Aracınız nedir?

97 model Ford Ka

Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova

Bu günde linkteki ürünü aldım öncekileri iade ettim neyseki çalışırsa haber vericem.

v1.5 demiştiniz bende ona uyarak aldım bu sefer birde açıklamasında 1996 ve üzeri fordlar da çalışır diyor.

Tarif ettiğinize yakın yani

http://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/elm327-v1-5-obd2-canbus-bluetooth-arac-teshis-212172307

Çalışır mı bilemem ama verdiğiniz linkte kı üründe açma kapama tuşu yok, tak çıkar zahmetli iş.

Yorum bağlantısı
Çağrı Güzel

Çıkarmasak ne olur ki harcasa harcasa teyp hafızasının harcadığı kadar akım çeker.aküyü bitireceğini sanmıyorum.

Yorum bağlantısı
Çağrı Güzel

Dün aldığım ürün çalışıyor arkadaşlar bilgilerinize gittigidiyordan aldığım iyi günler

Yorum bağlantısı
Doğa Torpil

Ben de bu forumda okuduktan sonra Çağrı Bey'in aldığı modelden v1.5 almıştım ve sorunsuz çalıştı.

Aynı modelin v2.1 elimde vardı ve ne ford focus 1999'da ne de ford ka 2000'de çalışmadı.

Torque programında ayar yapılınca km'de kaç kuruş yaktığını anlık ve ortalama olarak alabiliyorum, hatta benzin bu kadar oynak olmasa daha stabil sonuçlar elde edeceğim.  :D

Yorum bağlantısı
Doğuş Yılmaz

Ben de bu forumda okuduktan sonra Çağrı Bey'in aldığı modelden v1.5 almıştım ve sorunsuz çalıştı.

Aynı modelin v2.1 elimde vardı ve ne ford focus 1999'da ne de ford ka 2000'de çalışmadı.

Torque programında ayar yapılınca km'de kaç kuruş yaktığını anlık ve ortalama olarak alabiliyorum, hatta benzin bu kadar oynak olmasa daha stabil sonuçlar elde edeceğim.  :D

Torque programında neler yapabiliyoruz,sınırlarımız nelerdir bir özet geçerseniz süper olur,sizi yetkin gördüm bu konuda:D Bir de kullanmadığım bir telefonu yol bilgisayarı gibi kullanmayı düşünüyorum sürekli araçta sabit odb cihazına bağlayıp. Daha önceden takmış olduğum motor ısısı ve devir saati olarak kullandığım rpm cihazı çok randımanlı değil gibi. Sürekli sabit dursa odb takılı kalsa yolculuk boyunca sıkıntı çıkartır mı acep,bilginiz var mı?

Yorum bağlantısı
Doğa Torpil
(düzenlendi)

Torque programında neler yapabiliyoruz,sınırlarımız nelerdir bir özet geçerseniz süper olur,sizi yetkin gördüm bu konuda:D Bir de kullanmadığım bir telefonu yol bilgisayarı gibi kullanmayı düşünüyorum sürekli araçta sabit odb cihazına bağlayıp. Daha önceden takmış olduğum motor ısısı ve devir saati olarak kullandığım rpm cihazı çok randımanlı değil gibi. Sürekli sabit dursa odb takılı kalsa yolculuk boyunca sıkıntı çıkartır mı acep,bilginiz var mı?

Elimden geldiğince cevaplamaya çalışacağım  :)

Obd cihazını aktif olarak kullanıyorum. Açma kapama düğmesi olmayan mavi renkli model olduğu için tak çıkar çok yapıyorum.

Torque programında çok sık kullandığım, devir saati, hız göstergesi ve ısı göstergesi. Sıcaklığı derece olarak son derece güzel gösteriyor. Örneğin aracımın 101C de fan açtığını ve 91 derecede kapadığını rahatlıkla görüyorum.

Kullanım alışkanlığımı görmek için de 100km'de lt cinsinden yakıt tüketimi(anlık ve ortalama) ve yine km'de kaç tl yaktığını (anlık ve ortalama) gösteren kadranları kullanıyorum. Bunun için araç profilini doğru yazmak gerekiyor. Kilonuza kadar yazıyorsunuz. Örn:araç 890kg araç + 80kg sürücü +5kg ıvır zıvır = 975kg gibi.

Ayrıca hata kodlarını okuyup silebiliyorsunuz yalnız şu güne kadar hata çıkmadı çok şükür  :nazar:

Bunun dışında grafikleme yapabiliyor. Örneğin (motor devrine göre hız)

Daha fazlası için bkz. torque wiki  :D

Düzeltme: Araç deviri pratikte yavaş çalışıyor, güncelleme hızı saniyede 1 kere gibi o yüzden ani değişimler için bence yetersiz :(

tarihinde Doğa Torpil tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Burak Kara

İlk defa bu konuda araştırmaya başladım obd yi. Son olarak ford ka' larda elm327 v1.5 mi çalışıyor ? Çin' den alayım diyorum...

Yorum bağlantısı
Doğuş Yılmaz

Elimden geldiğince cevaplamaya çalışacağım  :)

Obd cihazını aktif olarak kullanıyorum. Açma kapama düğmesi olmayan mavi renkli model olduğu için tak çıkar çok yapıyorum.

Torque programında çok sık kullandığım, devir saati, hız göstergesi ve ısı göstergesi. Sıcaklığı derece olarak son derece güzel gösteriyor. Örneğin aracımın 101C de fan açtığını ve 91 derecede kapadığını rahatlıkla görüyorum.

Kullanım alışkanlığımı görmek için de 100km'de lt cinsinden yakıt tüketimi(anlık ve ortalama) ve yine km'de kaç tl yaktığını (anlık ve ortalama) gösteren kadranları kullanıyorum. Bunun için araç profilini doğru yazmak gerekiyor. Kilonuza kadar yazıyorsunuz. Örn:araç 890kg araç + 80kg sürücü +5kg ıvır zıvır = 975kg gibi.

Ayrıca hata kodlarını okuyup silebiliyorsunuz yalnız şu güne kadar hata çıkmadı çok şükür  :nazar:

Bunun dışında grafikleme yapabiliyor. Örneğin (motor devrine göre hız)

Daha fazlası için bkz. torque wiki  :D

Düzeltme: Araç deviri pratikte yavaş çalışıyor, güncelleme hızı saniyede 1 kere gibi o yüzden ani değişimler için bence yetersiz :(

Teşekkür ederim Doğa Bey,ben ilk aldığımda bi taktım 2 hata buldu sonrasında onları silip,akü başlarını çıkartıp takacaktım,geçenlerde baktım hata kodlarını bulmuyor kendi kendine gitmiş :D Detaylı bir kurcalama yapayım ben de teşekkür ederim tekrardan.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Doğa Torpil

Bende dün bitane sipariş verdim inşallah sorun çıkarmaz  :)

http://tr.aliexpress.com/item/New-Arrival-Super-Mini-ELM327-Bluetooth-Power-Switch-Code-Reader-Scanner-Elm-327-OBD-2-OBDII/32420163499.html

parça doğrudur dimi 98 model ford ka (:

Parça doğrudur. V1.5

Ayrıca açma kapama düğmesi süper olmuş. Ben çıkar tak yapıp duruyorum  :p

Yorum bağlantısı
Erdem ADANUR
(düzenlendi)

Parça doğrudur. V1.5

Ayrıca açma kapama düğmesi süper olmuş. Ben çıkar tak yapıp duruyorum :p

Bence sizde bitane sipariş verin yada bana gelsin bi deniyim sorun çıkarmazsa sonra verirsiniz sipariş bugün bitane daha gördüm 4 dolara kaçırmışım onu görmedim yada yeni koyuldu ilan gayet ucuza geliyo ☺

tarihinde Erdem ADANUR tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Burak Kara

Bence sizde bitane sipariş verin yada bana gelsin bi deniyim sorun çıkarmazsa sonra verirsiniz sipariş bugün bitane daha gördüm 4 dolara kaçırmışım onu görmedim yada yeni koyuldu ilan gayet ucuza geliyo ☺

4 dolar olanın linkini gönderir misiniz rica etsem ?

Yorum bağlantısı
Erdem ADANUR
Erdem ADANUR

Ben sipariş ettim bakalım. 

Hadi hayırlı olsun.

Bu arada benim siparişte bi sıkıntımı var anlamadım ilk defa böle bişey oldu ?

AJEoRr.png

6 dolara aldım ama 39 dolar yazıyo gerçi ödemeyide yaptım ayrıca kargoda ücretsiz yazıyodu.

Sizde bi kontrol edebilirmisiniz değişiklik varmı siparişinizde.

Yorum bağlantısı

benzer hata bir arkadaşta daha oldu. view details e bakarsan 6 dolarlık ödeme yaptıgını görürsün ama yiine de kredi kartından kontrol etmekte fayda var. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...