İçeriğe Yönlendir

Aynasız Dslr, Dslr, İleri Düzey Kompakt Arasında Seçim

Misafir

Recommended Posts

Mert Yeldan

Size güvenim sonsuz:) Ancak ben kritik eşik olarak bu 3000tl sınırını belirlediğim için daha fazlası fuzuli olacak. Pentax'ı Ankara'da görene aşkolsun:) Mert bu nex6'yı niye alma dedin? Tam niyetlenmiştim aslında. Bana pentax k-r, nikon d5100, canon 650d'yi bu fiyat aralığında düşünerek yorumlarsan sevinirim.

Saygılarımla.

Bütçede değişiklik mi oldu abi? Nex6'yı neden aldırmadım, diğer konuya yazdığım nedenler vardı ya aldırmama sebebim nex7 ;)

Yorum bağlantısı
Misafir

Bütçede değişiklik mi oldu abi? Nex6'yı neden aldırmadım, diğer konuya yazdığım nedenler vardı ya aldırmama sebebim nex7 ;)

Bütçeyi kısmayı mantıklı buluyorum Mert. Birşeyi pahalıya almak değil, f/p gözeterek almak daha mutlu ediyor beni. Bugün belki d7100 ellerinde olsa alacaktım ama sonrasında keşke diyebilirdim bu anlamda kendimce bunu bir şans olarak değerlendirip uygun maliyetlilere bakacağım. Nex7 olmasa peki, nex6 nasıl olur? Nex 7'de 3.000 tl üzerinde fiyatıyla ve az bulunurluğuyla f/p ürünü değil gibi geliyor bana.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Bütçeyi kısmayı mantıklı buluyorum Mert. Birşeyi pahalıya almak değil, f/p gözeterek almak daha mutlu ediyor beni. Bugün belki d7100 ellerinde olsa alacaktım ama sonrasında keşke diyebilirdim bu anlamda kendimce bunu bir şans olarak değerlendirip uygun maliyetlilere bakacağım. Nex7 olmasa peki, nex6 nasıl olur? Nex 7'de 3.000 tl üzerinde fiyatıyla ve az bulunurluğuyla f/p ürünü değil gibi geliyor bana.

Saygılarımla.

Ben nex6 almam, nex7 de almam. Ben bir kere aynasız aldım, evet her işi yapıyor video var videoda af var, fotoğraf var iso var. Ama duygu yok.. Mutlu etmedi beni, çalınan cihazdan sonra bu da mutlu etmeyecek seni.

Net bütçen nedir? Tam rakam söylersen, iki markadan öneri sunacam.

Yorum bağlantısı
Misafir

2700 diyelim maksimum. Aslinda 2000 ama uzerine vermeyio sonradan pisman olmayayim diyerek son rakam olarak boyle diyeyim.

Benim duygusal bagim makineyi seversem olur Mertcim. Yoksa ele oturus vs. beni makineden cok sogutmaz:)

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

2700 diyelim maksimum. Aslinda 2000 ama uzerine vermeyio sonradan pisman olmayayim diyerek son rakam olarak boyle diyeyim.

Benim duygusal bagim makineyi seversem olur Mertcim. Yoksa ele oturus vs. beni makineden cok sogutmaz:)

Saygilarimla.

Ele oturuş için değil, slr makine hissinden öte 200 liralık kompakt havasında :)

2700TL için sıfır Pentax

http://urun.gittigidiyor.com/fotograf-kamera/pentax-k-30-dal-18-55mm-outdoor-dslr-fotograf-100191757 ve sıfır Tamron 17-50 ya da Tamron 28-75 alınabilir.

2700TL için sıfır Canon 650D ve 24-70L alırdım gibi.

İşin içine ikinci el kısmı girerse

Pentax K5 ve Pentax 70mm Limited derim.

Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli

Aşağıdaki videoyu full hd izleyince Nikon 1 S1 oldukça başarılı gözüktü. Siz ne dersiniz?

Yorum bağlantısı
Ali Elöver

Canon 650d 18-55 55-250 alirim bir de 50 mm yola devam gelecek 10 sene boyunca.

Evren Bey boşverin noname markalari, ya canon ya da nikon pentix de neymiş :)

Aslinda Penti-x iyidir... Müjde gitti bi o kaldı.

Rengarenk de ceker.

Gönderilen Resim

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli
Murat Sürmeli

Konunuz birleştirilmiştir.

Konularımız farklıydı ama neyse artık, siz öyle uygun gördüyseniz :)

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Canon 650d 18-55 55-250 alirim bir de 50 mm yola devam gelecek 10 sene boyunca.

Evren Bey boşverin noname markalari, ya canon ya da nikon pentix de neymiş :)

Aslinda Penti-x iyidir... Müjde gitti bi o kaldı.

Rengarenk de ceker.

atudabaz.jpg

O çok mühtiş makinen ile çekilmiş şöyle güzel kareler ekle de gözümüz gönlümüz açılsın hadi.

:D
Yorum bağlantısı
Onur Demir

Ben şuan elimdeki kombinasyonun hertürlü tatmin ettiği kanısındayım. Sıfır olarak 3200TL ye 60D + 24-105mm f4 L is usm daha ne olsun. 

Keşke Ankara'da olsamda deneme şansınız olsa :)

Yorum bağlantısı
Misafir

Onur senin gibi güzel fotoğraf çekemeyeceğimi dahi biliyorum:) Ancak makineyi aldıktan sonra; bir model üst olanın af'si hızlıydı, daha net çekiyordu, videosunda af'si vardı, objektifi ucuzdu vs. gibi birçok detayı sonradan düşünüp üzülmemek için bakınıyorum. Mesela Nikon d7100 beni çok cezbetti. 18-105Vr kit lensi bile beni epey idare eder. Ancak işte profesyonel kullanıcı olmadığım için tam;

• Hareketli ekran olmaması
  • Wi-Fi olmaması
  • Video'da Af yapamaması

gibi noktalara takılıp bu kadar vermemeliyim, çünki; Nex 6'da bunların hepsi var ama fotoğraf kalitesi bir miktar düşük olacak belki diyorum. Sonra o makineye 2.600.-TL verme noktasında bakıyorum yeni çıkmış Nikon d5300 var. Onda da;

• Hareketli ekran var
  • Wi-fi var
  • Video idare eder, mesela shutter speed 1/4000. Üzerinde dijital ekran yok.  Belki hiç kullanmayacağım özellikler ama yine D7100'e dönüyorum mesela.  

70d'de istediğim özellikler var ama o fiyatlara ulaşmak çok zor. Onda da mesela gövdede IS özelliği olmaması bana eksiklik geliyor. Objektiflerinde var ama başka marka objektif alındığında bu IS özellikliler yaklaşık 500 TL daha fazla fiyata ulaşıyor.

Yani kısırdöngüyü aşmak için öncelikle kendi mücadelemi veriyorum. Bu arada 3.300.-TL'ye Trabzon'da 2 yıl garantili paralel ithalat D7100'de buldum. Vatan Bilgisayar aynı makineyi 3.786.-TL'ye veriyor. 18-105mm. Kapalı kutu teyidini, orada görevli arkadaşım teyid etti. Karar verme aşamasındayım, limitleri aştığım için.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-fotograf-kamera-dijital-fotograf-makinesi-cok-temiz-cok-az-kullanilmis-141825248/detay

Yukarıdaki üründe anlaştık. GeT ile ilan açacak arkadaş. 900TL'ye gelecek bana. Umarım memnun kalırım. Lensinde ufak bir ezik var ama işleyişinde problem yok dedi. Gelince iyice bir test etmem gerekecek.

Ürünü aldığımda nerelerini kontrol etmemi önerirsiniz arkadaşlar?

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Çok memnun kalacağınız bir makine. Bende nex 3 vardı. Halen hayranıyım makinenin. Gözüm sürekli nex serisinde. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-fotograf-kamera-dijital-fotograf-makinesi-cok-temiz-cok-az-kullanilmis-141825248/detay

Yukarıdaki üründe anlaştık. GeT ile ilan açacak arkadaş. 900TL'ye gelecek bana. Umarım memnun kalırım. Lensinde ufak bir ezik var ama işleyişinde problem yok dedi. Gelince iyice bir test etmem gerekecek.

Ürünü aldığımda nerelerini kontrol etmemi önerirsiniz arkadaşlar?

Flaşı harici, biliyorsunuz değil mi Murat Bey?

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli

Flaşı harici, biliyorsunuz değil mi Murat Bey?

Saygılarımla.

Evet biliyorum Evren Bey. 3 serisi yerine en az 5 serisine bakın dediğiniz için bu modelde karar kıldım. 6 serisi beni aşıyor ne yazık ki :(
Yorum bağlantısı
Misafir

Hayırlı olsun o zaman. Ben harici flaşı çok kullanışlı bulmadığım için nex6'ya yönelmiştim. Yoksa fotoğraf kalitesi konusunda çok büyük farkları olacağını düşünmüyorum.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli

Sağolun. Bence siz de NEX6da ısrarcı olsaydınız keşke :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...