İçeriğe Yönlendir

Dsg Şanzıman

Mert Ender

Recommended Posts

Ali Cihangiroğlu

Şehir dışı ölçümler gerçeği çok yansıtmıyor, en önemli ölçü şehir içinde oluyor. (tabii her gün şehir dışı yollarda araç kullanmıyorsan). :)

Dsg vites değişim hızı 300ms (teknik veri), pürüssüzlükte senle aynı fikirdeyim yeni konvansiyonel şanzumanlar çok iyi, fakat hızlı vites değişimi ve aktarma kayıplarında bir dsg veya benzerleri gibi olamazlar.

O zaman ZF şanzımana geçeriz bizde  :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Oğulcan Akıncıoğlu

Arkadaşın Polo Gti'ı yine kavramayı yedi değişti [emoji16] bu 3 etti hiçbirinde ücret ödemedi....araç 103 binde.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Arkadaşın Polo Gti'ı yine kavramayı yedi değişti [emoji16] bu 3 etti hiçbirinde ücret ödemedi....araç 103 binde.

bozulması yeter, ücretsiz değişmesi önemsiz, zaten ücretsiz olacak, mecburlar buna :)

Yorum bağlantısı
Osman Ünal

O zaman ZF şanzımana geçeriz bizde  :rolleyes:

Gönül onu istiyorda  :fiuw:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Abi bizde de citröen c6 var ondada tork konvertörlü şanzıman var ve kullandıgımız ıkıncı citröen ikisindede 100binden sonra problem verdi am6 kodlu sanzıman tam tamına  12 yıldır kullanıyoruz bu tıp sanzımanları ama bir dsg gibi zevk vermedi yani bence şanzımanda kullanıcıdan kullanıcıya göre değişiklik yapar aynı yazılım yapılmıs araç gibi stok halınde 15bn km de yapılır (genel olarak) ama yazılım yapılınca dikkat etmen gereken yag ve yag fıltresı dıkkat edersen stok ömru gıbı uzun olur yok dıkkat etmezsen şanzıman gibi yer kavramayı sonuc olarak bende DSG taraftarıyım :biggrin: 

Yorum bağlantısı
Misafir

Dünya gözüyle binmek istediğim bir araç c6 çok merak ediyorum .

valla hamza inan merak edecek kadar bahsedilen bir araç değil emin ol ama konfor bakımından merak ediyorsan ds5 exlüsiveye bin hiç bir farkı yok kardesım ben bıktım bu aractan bakımı masrafı sıkıntıları hıc bıtmıyor yıllık yaptıgım masraf da canımı cok sıkıyor bır reno parası yıyor ama babam da vazgecmıyor bunun yerıne bır a6 yada bır audi a6 allroad daha ıyı emin ol

dediğim araçların kullandım ve tecrubeyle sabıtledım

Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Selçuk Keleş

Kardeşimin 63.000 km'de dsgli ibiza'sının (2010 model yanılmıyorsam) mekatroniği bozuldu.

Garantisi yok tabii. Yetkili servis elinde parça olmadığını siparişle getirteceğini söylemiş.

İyi niyet değişimi de yapmazlarmış. Maliyeti 5.500 TL civarında olurmuş.

Bu araç vw olsaydı böyle mi olurdu?

Yorum bağlantısı

Kardeşimin 63.000 km'de dsgli ibiza'sının (2010 model yanılmıyorsam) mekatroniği bozuldu.

Garantisi yok tabii. Yetkili servis elinde parça olmadığını siparişle getirteceğini söylemiş.

İyi niyet değişimi de yapmazlarmış. Maliyeti 5.500 TL civarında olurmuş.

Bu araç vw olsaydı böyle mi olurdu?

iyi niyet kapsamına neden almıyorlar? servis dışında bakıma girdimi araç ?

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

vw , seat fark eder mi acaba?

Eder bence.

iyi niyet kapsamına neden almıyorlar? servis dışında bakıma girdimi araç ?

Büyük ihtimalle girmiştir.
Yorum bağlantısı

vw de iyi niyet garantisine girme şartı tüm bakımları zamanında serviste yaptırmak mı ?

tüm bakımları zamanında yapılan bir golfe iyi niyetten dsg tamiri yapılıyorsa  ama aynı şartlarda leona yapılmıyormu ??

eğer bu doğruysa çok saçma 

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

vw de iyi niyet garantisine girme şartı tüm bakımları zamanında serviste yaptırmak mı ?

tüm bakımları zamanında yapılan bir golfe iyi niyetten dsg tamiri yapılıyorsa  ama aynı şartlarda leona yapılmıyormu ??

eğer bu doğruysa çok saçma 

Evet araç garantisi bittikten sonrada yetkili servis dışında bir yere gitmemen gerekiyor, zaten Selçuk abinin dediği ibiza da sanayide bakıma girmiş Ali yani iyi niyet kapsamı dışında tutulması normal. Bu şartlara uyarsan bütün vag grubunda iyi niyet garantisinden yararlanabilirsin 

tarihinde Doğuş Bağ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Benim Seat İbiza aracım 2013 Model Garantisi yok fakat yetkili servis bakımlı. Dsg iyi niyet garantisi yanmasın diye dışarda bir yere cam suyu dahi koydurmuyorum...

Yorum bağlantısı
Ali Gök

dışarıda bu dsg nin kavramasını değiştiren yerlerde durum nasıl . onlarda damı yüksek rakamlar söz konusu

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Kavramayı bilmiyorum ancak mekatroniğin tamirini 2500 lira civarında yapıyorlar.

Yorum bağlantısı
Ali Gök

Kavramayı bilmiyorum ancak mekatroniğin tamirini 2500 lira civarında yapıyorlar.

abartıldığı kadar da korkacak bir durum yok öyleyse. normal debriyaj balatasını zaten 600 700 e değiştiriyoruz

Yorum bağlantısı

abartıldığı kadar da korkacak bir durum yok öyleyse. normal debriyaj balatasını zaten 600 700 e değiştiriyoruz

bunlar hep algı operasyonu işte  ;)

Yorum bağlantısı
Ali Gök

bunlar hep algı operasyonu işte  ;)

geçenlerde dizel dsg octavia kiralamıştım 0 dan 150 ye kadar vites atmıyor gibi geldi :D

bayram için yine kiraladım uzun yol yapacağım bakalım orda nasıl olacak yanız start stop olayı saçma sapan bişeymiş lakin dsg tamiri bu maliyetlerdeyse korkacak bir durum yok bence. benim aklımda kalan dsg patladı ver 10 15 kagıt muabbetleri kalmış hep 

Yorum bağlantısı

geçenlerde dizel dsg octavia kiralamıştım 0 dan 150 ye kadar vites atmıyor gibi geldi :D

bayram için yine kiraladım uzun yol yapacağım bakalım orda nasıl olacak yanız start stop olayı saçma sapan bişeymiş lakin dsg tamiri bu maliyetlerdeyse korkacak bir durum yok bence. benim aklımda kalan dsg patladı ver 10 15 kagıt muabbetleri kalmış hep 

valla garanti varken sıkıntı olmaz, iyi niyet garantisi varsa yine çok büyük ihtimal sıkıntı olmaz, :)  mekatronik tamir yada değişim fiyatı muhtemelen yetkili servisteki fiyatı yüksek olacaktır Selcuk abi 5500 demiş sanırım 

Yorum bağlantısı

Mekatronik arızası dedikleride devrede lehim çatlağı oluyor. Vicdanlı esnafa gelirseniz 300-500 e de yaparlar... Bu işi biraz abartıyorlar. Ama yavaş yavaş o algı kırılmaya başladı..

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Osman Ünal

10k km yi geçtik henüz patlamadı :D

şimdilik titremede başlamadı şıngırtı harici ilk gün performansında devam ediyoruz.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...