İçeriğe Yönlendir

Aliexpress.Com Veya Alibaba.Com Sitesinden Alışveriş Yapan Var mı?

Aydın Akdeniz

Recommended Posts

Yasin Şimşek

Dispute açınca sürekli takip edin.. Satıcı ne cevap verecek ? Eğer satıcı kabul ederse istediğinizi sıkıntı yok ama muhalefet ederse o zaman aliexpress her iki taraftan açıklama ve belge ister.. Arabuluculuk yaparak sorunu çözer. Kısmı ödeme , tam ödeme yada ürünü tekrar göndermesi gibi satıcıya baskı kurabilir.

Satıcı 10 daha bekleyin lütfen tarzında mesaj attı. Gelmezse para iadesini kabul edecek sanırım ben öyle anladım. Para kredi kartına nasıl yatacak peki?
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Satıcı 10 daha bekleyin lütfen tarzında mesaj attı. Gelmezse para iadesini kabul edecek sanırım ben öyle anladım. Para kredi kartına nasıl yatacak peki?

10 gün süre istemiş demek ki.. Daha sonra eğer para iadesini kabul ederse paranız zaten henüz satıcı da değil.. Ödeme yaptığınız kredi kartına iade edilir. İnternet bankacılığı kullanıyorsanız oradan görürsünüz yada ekstrenizde iade gözükür. İadelerde sorun olmaz en geç 7 gün de işlem gerçekleşiyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek

10 gün süre istemiş demek ki.. Daha sonra eğer para iadesini kabul ederse paranız zaten henüz satıcı da değil.. Ödeme yaptığınız kredi kartına iade edilir. İnternet bankacılığı kullanıyorsanız oradan görürsünüz yada ekstrenizde iade gözükür. İadelerde sorun olmaz en geç 7 gün de işlem gerçekleşiyor.

Teşekkür ederim. Disputeyi geri çektim 10 gün içinde gelmezse tekrar açarım diye düşünüyorum
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Teşekkür ederim. Disputeyi geri çektim 10 gün içinde gelmezse tekrar açarım diye düşünüyorum

Dispute açık kalabilirdi ? bu şekilde de bekleyebilirdin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Reha Demirbaş

İlk kez bu gece tanıştım aliexpress ile umarım ürünlerim sorunsuz gelir.

Yorum bağlantısı
Kazım Yılmaz

Zehir damara girmiş :) devamı gelir...

İlk kez bu gece tanıştım aliexpress ile umarım ürünlerim sorunsuz gelir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Reha Demirbaş

Zehir damara girmiş :) devamı gelir...

Hemde ne zehir onuda bunuda derken sepeti doldurmuşuz. ☺

Siparişlerimin büyük kısmı yola çıktı sabırla bekleyeceğim artık.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kazım Yılmaz

Hiç merak etme hepsi eksiksiz şekilde eline ulaşacaktır. 

Hemde ne zehir onuda bunuda derken sepeti doldurmuşuz. ☺

Siparişlerimin büyük kısmı yola çıktı sabırla bekleyeceğim artık.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek

Dispute açık kalabilirdi ? bu şekilde de bekleyebilirdin.

Valla bilmiyordum abi. Bu şekilde bir sorun olmaz herhalde?
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Valla bilmiyordum abi. Bu şekilde bir sorun olmaz herhalde?

Yapacak birşey yok beklemekten başka :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Reha Demirbaş
(düzenlendi)

Merhaba bir sorum olacak.

Gelmeyen ürünlerim var takip numaralarını sorguladığımda da bir bilgi çıkmıyor. Siparişleri vereli tam 1 ay oldu. 3-4 parça ürün hariç diğer hepsi geldi. Takip numaralarından bir veri elde edemiyorum. Ne yapmalıyım?

tarihinde Reha Demirbaş tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Merhaba bir sorum olacak.

Gelmeyen ürünlerim var takip numaralarını sorguladığımda da bir bilgi çıkmıyor. Siparişleri vereli tam 1 ay oldu. 3-4 parça ürün hariç diğer hepsi geldi. Takip numaralarından bir veri elde edemiyorum. Ne yapmalıyım?

Muhtemelen takipsiz gönderidir. Benim 2 ay da gelen ürünüm bile oldu. Posta merkezinde hacılanmazsa gelir :D Bu zamana kadar 61 farklı siparişim oldu ama gelmeyen hiç yok...

Yorum bağlantısı
Reha Demirbaş

Muhtemelen takipsiz gönderidir. Benim 2 ay da gelen ürünüm bile oldu. Posta merkezinde hacılanmazsa gelir :D Bu zamana kadar 61 farklı siparişim oldu ama gelmeyen hiç yok...

Ptt'ye gidip soruştursam mı ne yapsam. :)

Yorum bağlantısı
Reha Demirbaş

Sonuç çıkacağını sanmam :)

Aslında benim ürünlerimin çoğu geçtiğimiz 2 hafta içinde geldi. Geçen haftanın son günü PTT aracı geldi yine gördüm. Güvenlikle kavga dövüş derken polis vs ortalık bir karıştı ufaktan. Sonra adam çekip gitti. Bence kesin son parçalarım o araçtaydı. :)

Yorum bağlantısı

Aslında benim ürünlerimin çoğu geçtiğimiz 2 hafta içinde geldi. Geçen haftanın son günü PTT aracı geldi yine gördüm. Güvenlikle kavga dövüş derken polis vs ortalık bir karıştı ufaktan. Sonra adam çekip gitti. Bence kesin son parçalarım o araçtaydı. :)

Öyle bir şey olduysa şubede olabilir :) 

Yorum bağlantısı
Furkan Kibar

Benim 200 e yakın hatta fazla bilr olabilir aliexpressden alış veriş yapmışlığım vardır 60 tanesi gelmemiştir elime kiminin parasını geri aldım kimininkini almadım ama şu aralar 5-6 tane aldım 2 si gelmedi daha 2.5 ay oldu alalı

Yorum bağlantısı
Reha Demirbaş

Öyle bir şey olduysa şubede olabilir :)

Az önce fırına giderken. Posta kutusuna bir baktım bir parça daha gelmiş :) Kaldı 2 farklı göndericiden 3 parça.

Benim 200 e yakın hatta fazla bilr olabilir aliexpressden alış veriş yapmışlığım vardır 60 tanesi gelmemiştir elime kiminin parasını geri aldım kimininkini almadım ama şu aralar 5-6 tane aldım 2 si gelmedi daha 2.5 ay oldu alalı

Parasını alamadıklarınız ufak değerlerdir umarım. Benim başıma gelse epey zoruma giderdi.

Sizin bekleyişiniz de son bulur umarım.

Yorum bağlantısı
Furkan Kibar

Ben şahsen bizim ptt cilerden şüpheleniyorum kayıtsızları kendileri alıyor diye yani can sıkıcı ama küfredincede hesabı şikayet ediyorlar satıcılarsa Türkiyeye tüm ürünleri yollamiyorlar yanlış takip numarası veriyorlar

Yorum bağlantısı
Selçuk Özmen
(düzenlendi)

aliexpress.te siparişi 2 dk sonra iptal ettim ama param hesabıma geçmedi. internette biryerde 5 dk sonra iptal ettim ama 1 ay 20 gün oldu hala param hesabıma geçmedi diyenler var doğrumu gerçekten o kadar uzun sürüyor mu?

tarihinde Selçuk Özmen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

aliexpress.te siparişi 2 dk sonra iptal ettim ama param hesabıma geçmedi. internette biryerde 5 dk sonra iptal ettim ama 1 ay 20 gün oldu hala param hesabıma geçmedi diyenler var doğrumu gerçekten o kadar uzun sürüyor mu?

Bankanızla da alakalı bir durum.. Benim başıma gelen olaylarda en geç 10 gün sonra iade yapıldı..

Yorum bağlantısı
Kazım Yılmaz

Benim iade alamadığım tutar hiç olmadı. Genelde 1 hafta içinde iade aldım. Ama iadesi 1 ay süren işlemlerimde oldu. Bence biraz bekleyin.

İade sürecini aşağıdaki yerden takip edebilirsiniz.

bbygG8.jpg

En son noktada bankanıza harcama itirazı yapın. Her bankanın kendi harcama itiraz formu var. Formu doldurun ve işleme konu mal/hizmet alınamamıştır. Konu işyeri ile çözümlenememiştir şeklinde düzenleyin.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...