İçeriğe Yönlendir

Aliexpress.Com Veya Alibaba.Com Sitesinden Alışveriş Yapan Var mı?

Aydın Akdeniz

Recommended Posts

Misafir

Ekranın başlığında "Ödeme Bekleyen Siparişler" yazıyor. Henüz ödenmemiş gibi algılıyorum ben ama kredi kartının dönem içi harcamalarda görüyor olmanız tuhaf. Sepet içinde farklı satıcılardan ürünler varsa belki ödeme için "buy from this seller" düğmesine tıklayarak sadece o satıcıya ait olan ürünlerin ödemeside yapılmış olabilir. Diğer satıcılara ait ürünler ödenmemiş olabilir. Siparişlerim kısmından kontrol etmenizde fayda var.

My Orders - Siparişlerim sayfasından verilmiş siparişlerinize bence bir göz atın. Belki iki kere sepete eklenmiş olabilir yada farklı bir durum olabilir. Aşağıdaki gibi siparişlerim sayfasında detaylara tıkladığınızda;

j3qoAG.jpg

Yuvarlak içine aldığım kısımda örneğin bendeki siparişlerden birinde teslimat bekleniyor yazıyor. Bu şekilde siparişlerim kısmını bence bilgisayardan bir kontrol edin derim. Mobildeki uygulama arabiriminden bazı sorgulamalara net şekilde ulaşılamayabiliyor.

Pk7gAN.jpg

Cok ozur dilerim sizi yordum. 8 parcadan 4'unu almistim. Bana mesaj gonderenin urununu almadim beklemedeydi. Demek ki sepetimi goruyor satici o yuzden bana mesaj gondermis. Aldiklarimda, alinan siparisi onayla yaziyor. Atlamamak icin ayni ama farkli saticilardan olan urunleri isaretledigim icin karistirdim:(

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Kazım Yılmaz

Ne demek :) Yeter ki problem olmasın. Sıkıntı olmadığına sevindim.

İyi akşamlar...

Cok ozur dilerim sizi yordum. 8 parcadan 4'unu almistim. Bana mesaj gonderenin urununu almadim beklemedeydi. Demek ki sepetimi goruyor satici o yuzden bana mesaj gondermis. Aldiklarimda, alinan siparisi onayla yaziyor. Atlamamak icin ayni ama farkli saticilardan olan urunleri isaretledigim icin karistirdim:(

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Serkan Ünsalan

ford fiesta  6000 cd rds track çalıyor.18 şarkı yaptık aynı şarkılar dönüp duruyor  bunun için

aliexpress ten şöyle bir parça buldum.

bunu alsak bizim teyp için olur mu?

(teyp akşam uğraştım sökemedim karanlıktı ondan dolayı bunun giriş kısmının olup olmadığını bilemiyorum. rds 5000'de vardı diye hatırlıyorum en kötü ihtimalle kaset çalar takarım kullanırım diyorum.) 

bununla ilgili sizin yorumlarınız nelerdir.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Saygilarimla.

Sepeti görüyorlar evet. Hatta sana indirim bile teklif edebilir.. Yada sepete eklemişsin niye almıyorsun diye mesaj atar :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Süleyman Can Şahin

aliexpress den kredi kartı haricinde alışveriş yapma imkanı varmı.

Yorum bağlantısı
Kazım Yılmaz

Türkiye'den, kredi kartı (Visa-Master-Maestro,American Express), Western Union(20,01$ üzeri), Qiwi Wallet, WebMoney ve banka hesabına(20,01$ üzeri) transfer şeklinde ödeme kabul ediyorlar.

Ben sanal kart tavsiye ederim.

aliexpress den kredi kartı haricinde alışveriş yapma imkanı varmı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Altıntop

Sipariş ettiğim ip kamera modeli yerine üst versiyon fakat mevcut sistemime akuple edemediğim başka bir model geldi elime [emoji53]

Sistem üzerinden durumu bildirdim ve mağduriyetimden dolayı 25$ lık ürünü iade etmeden 15$ ını geri talep ettim.

Satıcı puanı ve güvenilirliği düşmesin diye paypal hesabıma iade işlemini yaptı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kazım Yılmaz
(düzenlendi)

Hangi model kamera almıştınız? Bende ev için bir tane düşünüyorum bu aralar...

Mevcutta Xiaoyi Ants var.

Sipariş ettiğim ip kamera modeli yerine üst versiyon fakat mevcut sistemime akuple edemediğim başka bir model geldi elime [emoji53]

Sistem üzerinden durumu bildirdim ve mağduriyetimden dolayı 25$ lık ürünü iade etmeden 15$ ını geri talep ettim.

Satıcı puanı ve güvenilirliği düşmesin diye paypal hesabıma iade işlemini yaptı.

tarihinde Kazım Yılmaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Osman Altıntop

Tenvis jbt3815w sipariş vermiştim

Tenvis th661 göndermişler

Tek başına kullanım için yeterli

Sent from my iPhone using Tapatalk

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)
Motosiklet için olanını kardeşim aldı. H4 o da. Adet fiyatı 35 dolardı.Tek ampulün watt değeri 45, lümen değeri 4500 yazıyor hatta. Senin attığın linkteki ürünün toplam watt/lümen değeri bence çok düşük. 24 watta 3000lm ampul başına.

Sürekli kullanacağın için daha yüksek değerli ürünlere bakmanı tasiye ederim :) Benim H1 ler için aldığım ledde bile 30watt/3600lm değeri var. Sürekli kullanmıyor olmama rağmen.

Bu mesela ampul başına 40w/4000lm

tarihinde Eren Erdoğan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serkan Ünsalan

Motosiklet için olanını kardeşim aldı. H4 o da. Adet fiyatı 35 dolardı.Tek ampulün watt değeri 45, lümen değeri 4500 yazıyor hatta. Senin attığın linkteki ürünün toplam watt/lümen değeri bence çok düşük. 24 watta 3000lm ampul başına.

Sürekli kullanacağın için daha yüksek değerli ürünlere bakmanı tasiye ederim :) Benim H1 ler için aldığım ledde bile 30watt/3600lm değeri var. Sürekli kullanmıyor olmama rağmen.

Bu mesela ampul başına 40w/4000lm

evet 24 w düşük kalıcak ondan dolayı bu linkteki aklıma yattı bunu düşünüyorum.

bir şey daha far kapağını kapattıktan sonra fan kısmı ısınmayla ilgili problem olur mu?

teşekkürler.

Yorum bağlantısı

evet 24 w düşük kalıcak ondan dolayı bu linkteki aklıma yattı bunu düşünüyorum.

bir şey daha far kapağını kapattıktan sonra fan kısmı ısınmayla ilgili problem olur mu?

teşekkürler.

Bir problem olmaz. Sonuçta çoğu araçta o far kapağı kapalı kullanılıyor.
Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

5 yıldızlı geri bildirimin önemini bir satıcı yazdı bana . hediye göndermişti siparişimin yanında . ne olduğunu sordum tabiki yanlış anladı ve niye hediye gönderdiğini söyledi :)

Değerli Müşterimiz, 
Size. Mal almış sevindim 
Aliexpress Satıcı olmak, müşterilerden gelen geri bildirimler bizim için hayati önem taşımaktadır. Bana her 5-yıldız verin. Yalnızca bir alıcı olarak itibarını artırmak değil, aynı zamanda benim deposundan yakın zaman kapalı benim ürünler 50 almak yapamam. Ben de bana bir olumsuz geribildirim vermek varsa daha para, Patronumdan işimi kaybedersiniz size doğrusunu söyleyeyim ve kazanmak istiyoruz. Başka bir endişe varsa veya herhangi bir konuda o kadar memnun değilseniz, öncelikle bize hiçbir tereddüt yoktur lütfen. Biz sorunu çözmek için elimizden geleni yapacağız. Bu konuda bir süre için çok teşekkür ederiz. Önümüzdeki yanında hoş geldiniz.

orjinali: 

Dear Customer,

We are glad you have received the goods.
Being a seller on Aliexpress, feedbacks from customers are of vital importance to us. Please give me all 5-star. You can`t only improve your credibility as a buyer but also get my products 50 off next time from my store. I also want to tell you a truth, I will lose my job from my boss and earn no money any more if you give me a negative feedback. If you have any other concern or are not so satisfied in any regard, please have no hesitation to contact us firstly. We will try our best to solve your problem. Many thanks for your time on this. Welcome you next coming

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

adamlarda kriz mi var acaba ?

belki fazla ve iyi oy alinca aramalarda üst siralara cikiyordur

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Yasir Baş

Geçen benim başıma gelen durumu paylaşayım:

Gelen ürünün ufak bir parçası kopmuş ama tamiri mümkün zaten ürünün hepsi 2,16 $ ücretsiz kargo. Şikayet açmadan önce satıca mail attım döndü hemen 0,5$ iade edebilirim dedi bende deneme amaçlı yok 1 $ iade et dediğimde patron beni keser lütfen anlayış gösterin tarzı şeyler yazdı. Ben para istediğimden değil tavrını merak ettiğimden yapmıştım sonra  tamam istemiyorum dediğimde çok sevindi.

Belki bu elemanlar düşük ücrete çalışıyorlar ve dükkana para kaybettirince onlarda işini kaybetme noktasına gelebiliyordur.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Geçen benim başıma gelen durumu paylaşayım:

Gelen ürünün ufak bir parçası kopmuş ama tamiri mümkün zaten ürünün hepsi 2,16 $ ücretsiz kargo. Şikayet açmadan önce satıca mail attım döndü hemen 0,5$ iade edebilirim dedi bende deneme amaçlı yok 1 $ iade et dediğimde patron beni keser lütfen anlayış gösterin tarzı şeyler yazdı. Ben para istediğimden değil tavrını merak ettiğimden yapmıştım sonra  tamam istemiyorum dediğimde çok sevindi.

Belki bu elemanlar düşük ücrete çalışıyorlar ve dükkana para kaybettirince onlarda işini kaybetme noktasına gelebiliyordur.

aslinda cogu zaman kirik bozuk vs durumlarinda, satici ile iletisim kuruldugunda hemen yenisini gönderiyorlar. Ücretsiz tabiki

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Yasir Baş

aslinda cogu zaman kirik bozuk vs durumlarinda, satici ile iletisim kuruldugunda hemen yenisini gönderiyorlar. Ücretsiz tabiki

Ya benimki çok ufak bir şeydi. Zaten yenisini istesem tartışma da açabilirdim ama sadece olaya nasıl yaklaşacağını merak ettiğim için ben sadece bana nasıl yardımcı olacaksın diye sordum, her hangi bir talepte bulunmadım. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kazım Yılmaz

Ürün resmindekinden farklı ürün gönderen bir satıcıdan, 46 dolarlık satıştan 25 dolarını iade aldım. Satıcı ilk başta konuyu kabul etmedi.

Dispute açtım ve konuyu fotoğraflarla ispat edince, AE ne kadar iade talep ettiğimi sordu. Bende hak geçmemesi için 25 doların uygun olduğunu söyleyince anında 25 dolar iadesini yaptılar. Bu esnada satıcı mesajla bana anlaşmazlığı kapatmam için 10$ teklif etmişti :)

Üstüne de bastım eksiyi satıcıya...

Özetle hepsi sizin satıcı gibi iyi niyetli değil. İlk başta durumu kabul edip anlaşma yoluna gitseydi zaten anlaşmazlık bile açmazdım.

Anlaşmazlık açmak hem satıcı hem alıcı için sıkıntı yaratan bir durum.

Ya benimki çok ufak bir şeydi. Zaten yenisini istesem tartışma da açabilirdim ama sadece olaya nasıl yaklaşacağını merak ettiğim için ben sadece bana nasıl yardımcı olacaksın diye sordum, her hangi bir talepte bulunmadım. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Bu tip yerlerde satış yapabilmek için ilk bakılan şey satıcının güvenilir biri olup olmadığı..bunu da verilen yorumlar ve alınan puanlardan anlıyoruz. Diğer türlü satış yapmak söz konusu bile değil. Herkes buna dikkat ediyor. Önemi çok büyük.. Yorumlarda yazılan kargoyu geç yapıyor yorumu bile alıcıyı başka bir satıcıya yönlendirmeye yetiyor. Çünkü alternatif çok fazla..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Yasin Şimşek

Bana ulaşmayan iki üç siparişim var.Birinde dispute açtım.Geri ödeme aşamaları nasıl oluyor acaba benim yapmam gereken başka birşey var mı? Üyeliğime tanımlı kartım yok para nereye yatacak ?

Yorum bağlantısı
Yasir Baş

Anlaşmazlık açınca satıcının da bunu onaylaması gerek. Satıcı onaylarsa direk alış veriş yaptığınız kredi kartına aktarıyorlar parayı.

Yorum bağlantısı
Kazım Yılmaz
(düzenlendi)

Dispute sonucu lehinize olursa, ödemeyi neyle yaptıysanız iadeniz oraya yapılır.

Dispute aşamalarında; mutlaka ilk önce satıcı ile temas kurun yoksa işiniz baya uzar, bu işlem sonrası dispute ile anlamaşamazsanız sizin tercihinizle veya otomatik olarak escalate dispute olur işleminiz. Arabulucu olarak Aliexpress devreye girer ve konuyu kesin olarak çözer. Genelde anlaşmazlıklar alıcı lehine sonuçlanıyor.

Karışık durumlarda kendinizi iyi savunun. Belge, fotoğraf ve evrak sunun mümkünse.

Bana ulaşmayan iki üç siparişim var.Birinde dispute açtım.Geri ödeme aşamaları nasıl oluyor acaba benim yapmam gereken başka birşey var mı? Üyeliğime tanımlı kartım yok para nereye yatacak ?

tarihinde Kazım Yılmaz tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Dispute açınca sürekli takip edin.. Satıcı ne cevap verecek ? Eğer satıcı kabul ederse istediğinizi sıkıntı yok ama muhalefet ederse o zaman aliexpress her iki taraftan açıklama ve belge ister.. Arabuluculuk yaparak sorunu çözer. Kısmı ödeme , tam ödeme yada ürünü tekrar göndermesi gibi satıcıya baskı kurabilir. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...