İçeriğe Yönlendir

Aliexpress.Com Veya Alibaba.Com Sitesinden Alışveriş Yapan Var mı?

Aydın Akdeniz

Recommended Posts

İlhan Kol

Merhaba arkadaşlar

Güvenlik nedeniyle aliexpress satışımı iptal etmiş. My appeal diye birşey çıkıyor . Kimlik ve kart bilgilerimi istiyor resmini çekip gönderdim bir hafta oldu hala değişen bir şey yok. Ne yapmam gerekiyor parayıda hesaptan çekmiş. Ne olacak şimdi ne zaman para hesabıma geri döner. İlk defa başıma böyle bir şey geliyor. Varmı daha önce böyle bir şey yaşayan.

Yorum bağlantısı
Burak Beykurt
(düzenlendi)

İade süresi bankanızla alakalı bir süreç.Anında iade olmuyor.Ama iade edilmemesi gibi bir durum söz konusu değil merak etmeyin.Benim 7-8 sayfa siparişim oldu.Refund'larım da oldu.2 hafta içinde para iadesi karta yansımıştı.

tarihinde Burak Beykurt tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
İlhan Kol

evet dediğin gibi oldu bir 21 gün sürdü temyiz süresi. iadede geldi sağolun

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Mustafa Karabulut
(düzenlendi)

satıcıdan 3.60 dolar karşılığında 10 adet t10 led satın aldım. Biraz geç ve bugün ancak gelebilen paketi açtığımda içinden t10 olan fakat istediğim modelde olmayan ampuller ile karşılaştım, satıcının sayfasına girdiğimde ise gelen ürünün her birinin 3.60 dolara satıldığını, bana gelen ampullerin toplamda 40 dolara yakın fiyatta olduğunu görüp satıcıya mesaj attım. Ancak halen cevap gelmedi.

Adamın hakkına girmemek adına bunların iadesini nasıl yapabilirim ?

Aliexpress'de anlaşmazlık açmalı mıyım ?

siparişim

http://www.aliexpress.com/item/2pcs-T10-cob-led-6w-w5w-for-car-light-source-front-turn-signals-parking-reverse-clearnce/32394151432.html

gelenler

http://tr.aliexpress.com/store/product/High-power-T10-10W-194-168-W5W-COB-White-LED-Light-for-Car-Backup-Fog-clearance/1851813_32395662315.html

tarihinde Mustafa Karabulut tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Kazım Yılmaz
(düzenlendi)

Merhaba,

Dispute açmaya gerek yok. Siz satıcıya mesaj atıp durumu bildirerek zaten üzerinize düşeni yapmışsınız.

Büyük ihtimalle satıcı size bu ampulleri diğer modelden elinde olmadığı için göndermiştir. Yanlışlıkla göndermiş olsa bile kargo ücreti nedeniyle iade etmenizi istemeyecektir. Şimdiye kadar iade isteyen bir satıcıyla hiç karşılaşmadım.

Fakat yinede konu netleşene kadar ürünlerin ödeme onayını vermeyin.

Gönlünüz rahat etmiyorsa, sizin için de uygunsa satıcıya bir miktar (3-5 dolar) daha ödeme yapmayı teklif edebilirsiniz.

satıcıdan 3.60 dolar karşılığında 10 adet t10 led satın aldım. Biraz geç ve bugün ancak gelebilen paketi açtığımda içinden t10 olan fakat istediğim modelde olmayan ampuller ile karşılaştım, satıcının sayfasına girdiğimde ise gelen ürünün her birinin 3.60 dolara satıldığını, bana gelen ampullerin toplamda 40 dolara yakın fiyatta olduğunu görüp satıcıya mesaj attım. Ancak halen cevap gelmedi.

siparişim

http://www.aliexpress.com/item/2pcs-T10-cob-led-6w-w5w-for-car-light-source-front-turn-signals-parking-reverse-clearnce/32394151432.html

gelenler

http://tr.aliexpress.com/store/product/High-power-T10-10W-194-168-W5W-COB-White-LED-Light-for-Car-Backup-Fog-clearance/1851813_32395662315.html

tarihinde Kazım Yılmaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serkan Ünsalan

siparişim

gelenler

biraz daha ödeme gönderirsiniz satıcı isterse. bunlarında fazla olanları iç piyasaya satışa çıkartın :biggrin:

Yorum bağlantısı
Mustafa Karabulut

anlaşmazlık açtım, ürünün fotoğrafını attım. iade miktarı zorunluydu, onu da belki anlar diye 0,01 dolar yazıp gönderdim.

Yorum bağlantısı
Kazım Yılmaz

Durum sizin lehinize aslında ama tabii ki tercih sizin.

anlaşmazlık açtım, ürünün fotoğrafını attım. iade miktarı zorunluydu, onu da belki anlar diye 0,01 dolar yazıp gönderdim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Benimde beklediğim 9 tane kargo var, merak edip takip etmiyorum. Çünkü 2 ay geçsede eninde sonunda geliyor.

Yorum bağlantısı
Mustafa Karabulut

kendi haline bırakmayın, gelmeyenler oluyor, paranız yanar.

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Geçen aliexpress satıcılarından biriyle ilginç ama güzel bir diyalog oldu aramızda.

Bana aralıklarla mesaj gönderen bir satıcı vardı. 5-6 dolarlık bir şey almıştım ve arada bir kupon kodu gönderiyordu, açıkçası hiç bakmıyordum.

En sonunda benden ümidi kessin diye geçen sene aldığım bir ürünü beğenmediğimi belirttim. Karşı taraf da elimdekinin en uygunu bu gibilerden bir cevap yazdı, nasıl yardımcı olabilirim? dedi. Cevabı hoşuma gitti, ben de bir şey istemedim :)

Rovloo.png

Yorum bağlantısı
Mehmet Ali Koç
(düzenlendi)

Benim de küçük bir siparişim vardı. Satıcının verdiği 17track.net sitesinde 01/01/2016 da ülkemize giriş yaptığı yazıyor. Ancak bu tarihten sonrası muamma. Ptt yurtdışı sorgulamada da gözükmüyor. 13 gün sonra süre doluyor. Birkaç farklı siteden takip etmek istedim sadece satıcının verdiği siteden takip ediliyor. Takip numarası feyk olabilir mi.

tarihinde Mehmet Ali Koç tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Benim de küçük bir siparişim vardı. Satıcının verdiği 17track.net sitesinde 01/01/2016 da ülkemize giriş yaptığı yazıyor. Ancak bu tarihten sonrası muamma. Ptt yurtdışı sorgulamada da gözükmüyor. 13 gün sonra süre doluyor. Birkaç farklı siteden takip etmek istedim sadece satıcının verdiği siteden takip ediliyor. Takip numarası feyk olabilir mi.

Bazı satıcılar şöyle yapabiliyor..Mesela bana ürün gönderdi diyelim Ankaraya.. hemen hemen aynı dönemde de siz ürün aldınız.. Benim takip numaramı da size verebiliyor.. Ürün zaten Türkiye ye girene kadar sıkıntı olmuyor. Sizi oyalamış oluyor. Bu zaman zarfında da stokta mal yoksa tedarik etmiş falan oluyor. Bu bir taktik..

Ancak kolay kolay düzgün bir satıcı ise sahte numara vermez.. Yanlış numara verebilir yoğunluktan falan dolayı. İrtibata geçerseniz düzeltir hatasını.

gelmeyen ürün için satıcıyla nasıl konuşmalıyız?

Site üzerinden mesaj atın yada canlı olarak online olduğu bir dönemde chat var oradan ulaşın. Ürün gelmeyip süre de geçmişse anlaştmazlık açın o size ulaşır :)

Yorum bağlantısı
Onur Oflaz
(düzenlendi)

22 Ocak ta linkteki ürünü sipariş geçmiştim. Aklıma bir konu takıldı.Evde yokken kargo gelirse ne oluyor? Herhangi bir not vs bırakmıyorlarsa en yakın ptt kargoya mı bakmam gerek ?

http://tr.aliexpress.com/item/Free-shipping-2x-Super-bright-LED-Canbus-no-error-License-Plate-Light-for-VW-Golf-3/1702053655.html

Takipli geldiyse yani ptt sitesi üzerinden takip edebildiğin bir kodu vs varsa sıkıntı yok eve kadar geliyor evde yoksan not bırakıp şubeye götürülüyor. Ama takipsizse binanın bi köşesinde bulabilirsin malesef kargonu :)

Düzeltme: Forumda Mehmet Abi fikir vermişti. Ptt görevlisiyle görüşüp tüm kargolarınızı apartman görevlisine teslim etmesine ikna ederseniz sorun yaşamazsınız.

tarihinde Onur Oflaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek
(düzenlendi)

Takipli geldiyse yani ptt sitesi üzerinden takip edebildiğin bir kodu vs varsa sıkıntı yok eve kadar geliyor evde yoksan not bırakıp şubeye götürülüyor. Ama takipsizse binanın bi köşesinde bulabilirsin malesef kargonu :)

Gelsinde bırakıp gitmesi önemli değil :) pttden takip edilemiyor 2 dolarlık ürün zaten ilk alışverişim olduğu için bilmiyorum.

Binaya da bırakılmazsa pttye gitsem bir işe yarar mı yoksa direk dispute mi açayım? Yorum için teşekkürler

tarihinde Yasin Mümin Şimşek tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Onur Oflaz

Gelsinde bırakıp gitmesi önemli değil :) pttden takip edilemiyor 2 dolarlık ürün zaten ilk alışverişim olduğu için bilmiyorum.

Binaya da bırakılmazsa pttye gitsem bir işe yarar mı yoksa direk dispute mi açayım? Yorum için teşekkürler

Açıkçası benim hiç gelmeyen gönderim olmadı. 20 civarı alışveriş yaptım 80 günü bulan da oldu. Ptt ye gittim ama takipsiz olduğu için bilemiyoruz dediler. Ücreti riske atılabilecekse bekle derim ben. Yok riske atamayacaksan dispute :)

Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek

Açıkçası benim hiç gelmeyen gönderim olmadı. 20 civarı alışveriş yaptım 80 günü bulan da oldu. Ptt ye gittim ama takipsiz olduğu için bilemiyoruz dediler. Ücreti riske atılabilecekse bekle derim ben. Yok riske atamayacaksan dispute :)

Anladım teşekkürler. Bekleyelim zaten daha çok geçmedi aklıma takıldığından sordum :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

bu ara ptt de bi sıkıntı var çözemedim takıp nıumarasız 13 gunde geldi takip nnumaralı olan 20 gündür yok piyasada anlamadım

Yorum bağlantısı

Aliden bluetooth kulaklık alan oldumu hiç? Tekli değil ama headset diye geciyor sanırım. Var mı tavsiye?

Yorum bağlantısı
Ömer ÖZKURT

Aliden bluetooth kulaklık alan oldumu hiç? Tekli değil ama headset diye geciyor sanırım. Var mı tavsiye?

+1

Aynen bende tavsiye bekliyorum.

Bahsetiğiniz ürün şu mu ben bunu almayı düşünüyorum spor için

http://tr.aliexpress.com/item/Original-S9-Sport-Wireless-Handfree-Bluetooth-4-0-Earphone-Headphone-Headset-with-Microphone-Support-TF-

Card/32457103873.html?spm=2114.13010208.99999999.311.e1INVv

Yanında da

bunu

http://tr.aliexpress.com/item/Sports-Running-Arm-Band-Leather-Case-For-LG-G2-For-Google-Nexus-5-For-Samsung-A5/32370010001.html?spm=2114.13010208.99999999.304.e1INVv

Spor için düşünüyorum kullanan ,satın alan ,link vermek isteyen var mı acaba?

Yorum bağlantısı

bu ara ptt de bi sıkıntı var çözemedim takıp nıumarasız 13 gunde geldi takip nnumaralı olan 20 gündür yok piyasada anlamadım

Çin bahar şenliği yüzünden olmasın [emoji1]

Adamlar 10 gün tatil yapıyor [emoji12]

Yorum bağlantısı
Guest Misafir

Çin bahar şenliği yüzünden olmasın [emoji1]

Adamlar 10 gün tatil yapıyor [emoji12]

+1 Hong Kong karismis [emoji23]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...