İçeriğe Yönlendir

Aliexpress.Com Veya Alibaba.Com Sitesinden Alışveriş Yapan Var mı?

Aydın Akdeniz

Recommended Posts

Köksal Yılmaz

Takipli kargolu olanı nasıl biliyoruz,nerde yazıyor?

Turkey via China Post Registered Air Mail yazıyorsa takipli kargodur
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez
(düzenlendi)

Turkey via China Post Registered Air Mail yazıyorsa takipli kargodur

Bende de yazıyordu alırken, ama takipsiz olarak vermişler, şimdi öttürüyorum dayıları.

tarihinde Hüseyin Sönmez tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Hüseyin ingilizce olarak ne yazıyorsan banada yaz yolla, aynısı bendede oldu :D

bunun yanında, 5 ledli gündüz farı siparişi verdim, adam 3 ledli olanı göndermiş, yazdım adama çok özür diledi, 5 ledlisinide yolladı. 3 ledli olanıda istemdi, para talebide yapmadı.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Your shipping is not registered, but when I bought seen 'Turkey via China Post Registered Air Mail'? dedim aynen, o da demiş ki:

Hello friend,
Sorry for the slow delivery made you unhappy. I double checked our shipping record, we did shipped the package timely, sometimes the tracking information may not update timely or maybe error.
But dont worry, we are a professional seller, sometimes some uncontrolled factors make the tracking information incorrect.
Could you do me a hand to close the dispute to wait for 10 more days to see?
If still not receive after 10 more days, please don't be hesitate contact me for resend or refund to you, is that ok?
Waiting for your reply.
Rgds,
Coco

Yani diyoır ki, kusura bakma darlanmışsın, valla hacı biz gönderdik sapasağlam için rahat olsun, burada bütün esnaf tanır bizi bizde yanlış yok, böyle bazen oluyor işte,10 gün daha müsade ver gelmedi mi o zaman ekmek çarpsın paranı geri iade edeceğiz, he mi?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Your shipping is not registered, but when I bought seen 'Turkey via China Post Registered Air Mail'? dedim aynen, o da demiş ki:

Hello friend,

Sorry for the slow delivery made you unhappy. I double checked our shipping record, we did shipped the package timely, sometimes the tracking information may not update timely or maybe error.

But dont worry, we are a professional seller, sometimes some uncontrolled factors make the tracking information incorrect.

Could you do me a hand to close the dispute to wait for 10 more days to see?

If still not receive after 10 more days, please don't be hesitate contact me for resend or refund to you, is that ok?

Waiting for your reply.

Rgds,

Coco

Yani diyoır ki, kusura bakma darlanmışsın, valla hacı biz gönderdik sapasağlam için rahat olsun, burada bütün esnaf tanır bizi bizde yanlış yok, böyle bazen oluyor işte,10 gün daha müsade ver gelmedi mi o zaman ekmek çarpsın paranı geri iade edeceğiz, he mi?

Aynısı benim bitane pakette oldu, kısmet ki 10 gün içinde geldi :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran
(düzenlendi)

:D

Hayır alım işlemi yapmadan önce bu adamın kargo gönderim şeklini görebileceğimiz bir yer varmı demek istemiştim :)

Kargo seçenekleri çıkıyor zaten alımdan önce..Ücretli mi ücretsiz mi orada görebiliyorsun. Aynı zamanda takipli olup olmadığı da yazar..Ancak takipli dediği halde bazı satıcılar dediğim gibi miktar az olursa yani dolar bakımından o zaman takipsiz gönderebiliyorlar..7-8 dolar olursa en az aldıkların takipli yollarlar..

tarihinde Ayhan Onaran tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ömer ÖZKURT

Evet gördüm teşekkürler kargomun biri geldi o da dediğiniz gibi tutar olarak en yüksek olan ve takipli olan imiş. 20 günde elime ulaştı süper bence.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Emre Öğüt

Aliexpress den 8 tane ürün siparişi verdim 3 tanesinin kargo numarası yok onları şansa kadere bekliyorum diğer bir kaç tanesi şuanda istanbulda ama kargo takip numarası olanlardan birisi hakkında ne zamann çıktığı hakkında hiçbirşey yazmıyor belki çıktığı bile meçhul sizce bu durum normalmi siparişi vereli 2 haftayı geçti

0399cb7e7716bd4ccfd3b6d0e2762d98.jpg

Yorum bağlantısı
İbrahim Can

Aliexpress den 8 tane ürün siparişi verdim 3 tanesinin kargo numarası yok onları şansa kadere bekliyorum diğer bir kaç tanesi şuanda istanbulda ama kargo takip numarası olanlardan birisi hakkında ne zamann çıktığı hakkında hiçbirşey yazmıyor belki çıktığı bile meçhul sizce bu durum normalmi siparişi vereli 2 haftayı geçti

Ben birçok ürün aldım. Çoğu bu şekilde gözüküyordu ama hepsi geldi.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Onur Oflaz

2dir kayıtsız takipsiz gelen kargoları sokaktan topluyorum. sipariş verirken kayıtlı kayıtsız seçme şansımız var mı?

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

2dir kayıtsız takipsiz gelen kargoları sokaktan topluyorum. sipariş verirken kayıtlı kayıtsız seçme şansımız var mı?

PTT görevlisini bulup konuşun. Ben öyle yaptım. Eve çıkarma kayıtsız kayıtlı kapıcıya bırak.
Yorum bağlantısı
Onur Oflaz

PTT görevlisini bulup konuşun. Ben öyle yaptım. Eve çıkarma kayıtsız kayıtlı kapıcıya bırak.

Müşteri hizmetleriyle uzun uzun konuştum abi. kayıtsız postalar kapıya getirilmeyip bina girişinde bırakılıyormuş. Kapıcıya bırakmak mantıklı ben şubeye bi uğrayayım bununla ilgili

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Müşteri hizmetleriyle uzun uzun konuştum abi. kayıtsız postalar kapıya getirilmeyip bina girişinde bırakılıyormuş. Kapıcıya bırakmak mantıklı ben şubeye bi uğrayayım bununla ilgili

Bir gün gidip sabah erkenden PTT merkezden o sokağın dağıtıcısını bulup konuşun. Ben öyle yaptım. Dedim kardeş kayıtlı kayıtsız hepsini kapıcıya bırak ben ondan hepsini alırım. Şu ana kadar hiç bir sıkıntı yok şükür.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Misafir

Ben dağıtıcının numarasını kaydettim o da beni kaydetti. Çok seviyeli Bi ilişkimiz var :biggrin: ürün sıkıntım olmuyor :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Ben dağıtıcının numarasını kaydettim o da beni kaydetti. Çok seviyeli Bi ilişkimiz var :biggrin: ürün sıkıntım olmuyor :)

Eski dağıtıcının vardı şimdikine gerek yok [emoji6] yüz yüze konuştum artık. [emoji6][emoji6]
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

arkadaşlar wish.com'u tavisye ederim en sn telefon tutacağı ve mp3 player aldım deli gibi sömürüyoruz siteyi hiç sorun yaşamadık ve ürünler hep sorunsuz çıktı.

https://www.wish.com/

son aldığım ürünler 3 haftada geldi. Çok güzel bir kargo takip sistemi var...

Sterlin ne la?

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

abi onlar tl fiyatı simge garip ama yanında try yazıyor zaten site Türkçe... arkadaş kendine tahta kol saati aldı en son :)

Sterlin simgesi o, sonra 1 liraya aldık deyip4 lira vermeyelim. :)

araba şeysileri yok mu?

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Bimere şikayet baya işe yaramıştı, bu ara yine kayıtsızlarda sorun çıkmaya başladı.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ali Karakaya

Ben şimdiye kadar sorun yaşamadım Allaha şükür. Müdürlüğün adresini verdim. Zaten nerdeyse hergün postacı geliyor :)

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Burak Beykurt
(düzenlendi)

Paranız geri ödeme olacaktır.Lütfen iyi yorum yapın demiş.

Bu gibi bozuk durumlarda refund talebi açtıktan sonra aliexpress parayı iade ettiriyor.Burada satıcı da buna karşı çıkmıyor.Tek istedikleri haklarında kötü puan ve yorum yapılmaması.Buna göre satış sıralaması yada puanları alıcıları etkiliyor çünkü.Kötü puan almaktansa para kaybetmeyi tercih ediyorlar.

tarihinde Burak Beykurt tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Burak Beykurt

Refund işleminiz onaylanmış.Bundan sonra bir şey yapmanız gerekmiyor.Belirtilen miltar ne ile alışveriş yaptıysanız o yöntem ile geri ödenecek.+ bakiye olarak hesabınıza düşer ama ne zaman onu bilemiyorum.Bankaların işleyişiyle alakalı bir durum.

Yorum bağlantısı
Sercan AKAN59

Resimde Gözüktüğü Gibi 11.11 deki fiyatlar daha makul ne anlama geliyor bu ?

11.11.2015 tarihindemi bu fiyat olucak saat 11.11 demi bu fiyat olacak yoksa başka bir şey mi  :unsure2:

0LgE0R.jpg

Yorum bağlantısı
Sercan AKAN59

Ülkemizdeki dolar Kuru Yüksek Olduğu İçin Satıcıdan İndirim İstedim Fakat Cevabı Yanlışmı Anladım ?

Sipariş Geçtikten Sonra Size 17,79 dolar Geri Vereceğim Diyor Yani 19,99  $  olan Ürün Bana 2,20 $ gelicek ?

7Pd6dr.png

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...