İçeriğe Yönlendir

Aliexpress.Com Veya Alibaba.Com Sitesinden Alışveriş Yapan Var mı?

Aydın Akdeniz

Recommended Posts

Lokman Ceritlioğlu

Abi bu dispute acma isi onceden de yapiliyor mu?

evet yapılır.

Ürün türkiyeye girdi. Ancak 1 gün süre kaldı. Süre bitene kadar bana ulaşmaz. Ne yapmalıyım süre uzatılabilir mi?

büyük ihtimal eline geçer, adama mesaj at süreyi uzatsın yada bir kaç gün sen uzatabiliyorsun.

Adama 4 gün kalaya kadar geldi geldi yoksa açık anlaşmazlık açacağım dedim. Demeden önce son kez baktım bir şey yoktu, şimdi bir bakayım dedim İstanbul'a gelmiş ve gümrüğe sevk edilmiş :) 

hadi gözün aydın.

Yorum bağlantısı
Ömer ÖZKURT

Tam olarak nereden bakıyoruz hangi numarayı alıyoruz bana da öğretir misiniz :)

Yorum bağlantısı
Onur Oflaz

büyük ihtimal eline geçer, adama mesaj at süreyi uzatsın yada bir kaç gün sen uzatabiliyorsun.

ben nasıl uzatabiliyorum abi

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

ben nasıl uzatabiliyorum abi

siparişlere tıklayın resimdeki yere tıklayın göreceksiniz.

JsWarYO.png

Tam olarak nereden bakıyoruz hangi numarayı alıyoruz bana da öğretir misiniz :)

siparişe tıkladığınızda aşağıdaki okla gösterdiğim takip numarası, diğeride takip edeceğiniz kargo  sitesi

pgfbnDN.png

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ömer ÖZKURT

Lokman abi çok teşekkür ederim çözdüm sayende.

Bir tanesini bulamadım ptt de çıkıyo ama bilgileri boş çin takibinde çıkmıyor.

Birde TheEnd 2 days diyor mesela o gerçeği yansıtıyormu?Neyi yemsil ediyor.

Türkiye havaalanına indi diyen siparişlerimde var türkiyeye girdikten sonra çok sürüyormu gelmesi?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlhan Kol

singpost yada hongpost 20 günü geçmiyor diğerleri bir ayı geçebiliyor

Yorum bağlantısı
Ahmet Ekici

Benim takip kodunda böyle yazıyor; 02014239970

28-02-2015 kargoya veriliş, ses soluk yok :D hep yanwenin yüzünden.

Yorum bağlantısı
Ahmet Ekici

yanwende sorun var bu ara.

Eğer seçilebiliyorsa bir daha çalışmam ben bunlarla. Aydın ile araç kamerası aldığımızda 25 gün içinde elimize ulaşmıştı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

50 gunu gecen siparislerim var suanda. 10 adet siparis bekliyorum . huylandim hepsine mesaj attim . hepsi donus yapti . 2 tanesi kargoda kaybolmus yeniden gonderiyorum dedi. 6 tanesi sabredin gelir. Gelmezse bize bildirin dedi. 2 taneside turkiyeye giris yaptigina dair yazilari bana gonderdi. Kargo sistemlerine guncelleme surekli yapilmadigi icin sorgulama yapmak cok saglikli sonuc vermiyor. Saticiya mesaj atmak en guzeli. Adamlar mesaj yazildiginda memnun bile oluyorlar. Acele etmeyelim muhtemelen 1 aydir kargo sistemlerinde bir sorun var .

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Eğer seçilebiliyorsa bir daha çalışmam ben bunlarla. Aydın ile araç kamerası aldığımızda 25 gün içinde elimize ulaşmıştı.

ücret karşılığında kayıtlı seçebiliyorsun, ama bazısında fiyatlar uçuyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Oflaz

50 gunu gecen siparislerim var suanda. 10 adet siparis bekliyorum . huylandim hepsine mesaj attim . hepsi donus yapti . 2 tanesi kargoda kaybolmus yeniden gonderiyorum dedi. 6 tanesi sabredin gelir. Gelmezse bize bildirin dedi. 2 taneside turkiyeye giris yaptigina dair yazilari bana gonderdi. Kargo sistemlerine guncelleme surekli yapilmadigi icin sorgulama yapmak cok saglikli sonuc vermiyor. Saticiya mesaj atmak en guzeli. Adamlar mesaj yazildiginda memnun bile oluyorlar. Acele etmeyelim muhtemelen 1 aydir kargo sistemlerinde bir sorun var .

Abi sorun sade onlarda değil bizim kargo sistemlerinde de sorun var bence. 7 Nisan sabahı erzuruma ulaşan kargo hala gelmedi :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

özellikle kayıtsız postalarda ben çok sıkıntı yaşıyorum. Bimer dahil her tarafı ayağa kaldırdım, gelen cevap ürünün nerede kaybolduğunu bulmak imkansız diyorlar, adamlara özellikle anlattım, postalar benim bulunduğum ilçede kayboluyor diye, şimdi 1 ay takip altına almışlar.

şimdi başa bir arkadaşın adresine alıyorum kayıtsızları.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Benim biri 40 gün biri de 50 günde 2 adet paketim(takipsiz kargo) 2-3 gün arayla geldi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Takipsiz olarak mümkünse almayın arkadaşlar.Onlar da çoğunlukla sıkıntı çıkıyor. 3-5 kuruş fazla olsun takip numarası olsun.. Mesela adamdan birşey alırken 3 dolarlık ürün aldınız diyelim çoğunlukla bunu 7-8 dolara tamamlarsanız zaten size takip numarası verecektir..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

iki ürün almıştım, recıstırıd meyildi, adamlar normal posta olarak göndermişler, bende verdim disputu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

iki ürün almıştım, recıstırıd meyildi, adamlar normal posta olarak göndermişler, bende verdim disputu.

Benim 2 ürünümden birini satın alırken takipli kargo olarak almıştım, takipsiz yollamış kargoyu(fiyatını da düşmüş) 50 günde gelenin süresini uzattım. 2-3 usd yi beğenip göndermiyorlar heralde.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez
(düzenlendi)

Benim 2 ürünümden birini satın alırken takipli kargo olarak almıştım, takipsiz yollamış kargoyu(fiyatını da düşmüş) 50 günde gelenin süresini uzattım. 2-3 usd yi beğenip göndermiyorlar heralde.

Şu an kapışıyorum adamlar ile, niye yazıldığı gibi göndermiyorsun diye, 10 gün daha ek süre istedi gelmez ise para iadesi yapacaklar.

tarihinde Hüseyin Sönmez tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Takipli kargolu olanı nasıl biliyoruz,nerde yazıyor?

Takip numarası verirse satıcı takiplidir. :) İstediğin halde vermiyorsa numara takipsiz yollamış demektir. Bazıları da günü kurtarmak için başka bir alıcıya gönderdiği ürünün takip numarasını verebilir. Yani ikimiz aynı zamanlarda satıcıdan mal almışsak benim takip numaramı sizinle de paylaşabilir. Bunu da yapan satıcı çok..O yüzden güvenilir satıcıları tercih etmek çok önemli..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömer ÖZKURT

Takip numarası verirse satıcı takiplidir. :) İstediğin halde vermiyorsa numara takipsiz yollamış demektir. Bazıları da günü kurtarmak için başka bir alıcıya gönderdiği ürünün takip numarasını verebilir. Yani ikimiz aynı zamanlarda satıcıdan mal almışsak benim takip numaramı sizinle de paylaşabilir. Bunu da yapan satıcı çok..O yüzden güvenilir satıcıları tercih etmek çok önemli..

:D

Hayır alım işlemi yapmadan önce bu adamın kargo gönderim şeklini görebileceğimiz bir yer varmı demek istemiştim :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Takipsiz kargolarim 45 gün sonra geldi [emoji4]

1 marta kadar tatil vardı. Şubat Ayı veya Ocak sonu verdiğim Siparişler yeni geldi.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...