İçeriğe Yönlendir

Aliexpress.Com Veya Alibaba.Com Sitesinden Alışveriş Yapan Var mı?

Aydın Akdeniz

Recommended Posts

Misafir
(düzenlendi)

Ürünler kargoya verileli 3-4 gün oldu ancak sürekli aşağıdaki uyarıyı alıyorum. Bir anormallik mi var? 

China Post has not received parcel# RG141384515CN

tarihinde Yunus Emre Çırak tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

Ürünler kargoya verileli 3-4 gün oldu ancak sürekli aşağıdaki uyarıyı alıyorum. Bir anormallik mi var? 

China Post has not received parcel# RG141384515CN

takip numarasını vermiş abi . bi sorun yok.

Yorum bağlantısı
Misafir

takip numarasını vermiş abi . bi sorun yok.

Takip numaraları var kardeşim 2'si çin postasından 1'i singapur postasından. Umarım sorunsuz gelir. Ama takip noyu girdiğimde yukarıdaki uyarıyı alıyorum. Sanırım 5-10 gün sürüyor okudukllarıma göre bilgi gözükmesi. 

Yorum bağlantısı
Bülent Serdar

Aralık ayında aldığım bir ürün hala gelmemişti... Satıcının gönderdiği mesaj

China Post Registered Air Mail RI251122856CN
1, The item will be shipped via HongKong Post Parcel without tracking number. Because it costs too much. It will be directly sent out by HongKong Post. Generally, it will arrive in most countries within 1 month.We promise you can get your adapter within 2 months. If you do not get it in 2 month, please contact us and we will send a new one to you.
2, The tracking number filled in Aliexpress is not correct. It's just for compliance of Aliexpress Terms. Because Aliexpress does not permit shipping without tracking number.

Meali; Ürün Hongkong post ile takip numarası olmadan gönderilecektir. Çünkü çok pahalı.Normalde 1 ayda gelir. Size söz veriyoruz 2 ay içinde ürünü alacaksınız. 2 ay içinde gelmezse ürünü tekrar yollarız :)

Yazılan takip numarası gerçek değil.

Yazılanlar, imla çeviri kurallarına uymadan en basit şekliyle yukarıdaki gibi :)

Status: Seller accept issue 
Reminder: The dispute has been accepted

para iadesi yapılacak..

Kısacası verdikleri takip numarası bazen gerçek olmayabiliyor... 

Yorum bağlantısı
Osman Bilgin
(düzenlendi)

genelde ebayden alışeriş yapıyordum, ilk defa aliexpresden ürün aldım, kendimce çinlileri ve mallarını protesto ediyordum, kaçabildiğim kadar kaçıyordum ama unuttum mu diyeyim basiretim mi bağlandı bir ürün aldım.. 40-45 gün oldu alalı,  düne kadar Çinden çıkış var Türkiyeye giriş görünmüyordu, satın alma koruma günü 10 gün kala bende açık uyuşmazlık yaptım, satıcı da red ederek koruma gününü 33 güne uzattı..

Içinde 33gün16saat51dakika36saniye Satınalma Koruma sona erecek. 1. Eğer aldığınız öğeleri memnun iseniz, o zaman 'Alınan mal onayla' tıklayabilirsiniz. 2. Eğer ürün almadıysanız, ya da öğeleri memnun değilseniz, size Satınalma Koruma tarihine veya satın alma otomatik sonuçlandırılacaktır önce 'Açık Uyuşmazlık' tıklayabilirsiniz. 3.. Eğer Satınalma Koruma uzatmak istiyorsanız size satıcıyla doğrudan temas veya 'tıklayabilirsiniz Satınalma Koruma uzatmak için istek satıcının onayına sormak '. 33164758help_icon.gif 

bugün ptt den tekrar baktım işlem yapılmış istanbula gelmiş ürün. uyuşmazlık talabinede ayrı bir gün konulmuş 14 gün; 

Satıcı anlaşmazlık isteğini kabul, ama bir çözüm sundu. etmedi 
Sen anlaşmazlık bilgi satıcının teklifini görebilirsiniz. Sen gelene kadar bir çözüm müzakere etmeye devam edebilirsiniz 14 takvim günü0 saat53 dakika36 saniye . . O zaman bir çözüm kabul etmiyorsanız, anlaşmazlık otomatik tırmandı olacak ve Alibaba arabuluculuk için adım olacaktır bizim anlaşmazlık politikaları hakkında daha fazla bilgi edinin140364 

kabul    değiştir    uyuşmazlık iptal      tırmandırmaya uyuşmazlşık     
        herhalde ürün artık elime ulaşır diye düşünüyorum, bu durumda bu seçeneklerden; uyuşmazlık iptal mi diyeceğim kabul mü diyeceğim?

tarihinde Osman Bilgin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Osman Bilgin
(düzenlendi)

bugün itibariyle gümrüğe sevk edilmiş (TURKEY)

Yorum bağlantısı
Osman Bilgin
(düzenlendi)

kim demiş ptt geri diye, adamlarda ki ileri görüşün kanıtı:=)

l3ooRq4.jpg

Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

tarihlere çok takılmayın. gelecek paket olduğunu unutun gelirse sürpriz olur mutlu olursunuz :)

Yorum bağlantısı
İlhan Kol

kargo yarın elinde artık ptt sitesinde böyle görüntüleniyor

Yorum bağlantısı
Osman Bilgin

tarihlere çok takılmayın. gelecek paket olduğunu unutun gelirse sürpriz olur mutlu olursunuz :)

tarihle ilgili bir sorunum yok, zaten +-45 gün oldu:=)

satıcıya açık uyuşmazlık yaptım o da ret ederek satıcı koruma süresini uzattı, açmış olduğum açık uyuşmazlığı iptal mi edeceğim satıcının süre uzatma teklifini mi kabul edeceğim benim için uygun olanı nedir? yukarıda bir önceki sayfada daha net/açık bir anlatımım var.

Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

uyuşmazlık olayı süre uzatma devreye girince aylarca sürüyor. ürun gelince iptal edin uyuşmazlığı. sorun olmaz. satıcı size olumlu puan verir sizde ürün teslim alındığına dair olumlu puan verirsiniz olur biter. tatlıya bağlamak sizin puanınızı yükseltir. satıcıların size yapacağı indirimi arttırır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

merhaba arkadaşlar.alibabadan şu ürünü almak istiyorum.daha önce ordan veya benzerlerinden hiç alışveriş yapmadım.

acaba diyorum,kim bana yardımcı olmak ister :blush:  bu ürünü benim için alır(parasını peşin olarak ben gönderdikten sonra)

http://www.alibaba.com/product-detail/Topbest-citroen-c5-remote-key-for_1721031222.html

bunların içinden seç abi . alibabadan alamayız . aliexpresten alınacak . istanbuldan talipli çıkmazsa hallederim ben . 

http://tr.aliexpress.com/wholesale?SearchText=c5+remote+key&catId=&initiative_id=SB_20150317050434

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

bunların içinden seç abi . alibabadan alamayız . aliexpresten alınacak . istanbuldan talipli çıkmazsa hallederim ben . 

http://tr.aliexpress.com/wholesale?SearchText=c5+remote+key&catId=&initiative_id=SB_20150317050434

Aydın çok sağol.dün akşam aliespresse baktım,burada tek satan yoktu.en az 5 adet satan var.alibabada sorun nedir.

benim işime sadece koyduğum linkteki anahtar yarıyor

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
(düzenlendi)

bagaj açma olduğu içinmi diyon abi ?

benim kumandanın sadece sustası bozuk,düğmeye basınca açmıyor.bunlar boş kasa,bunu alıp benimkinin elektronik kısmını takıcam o kadar.elimdeki anahtarı da yeni kasaya takıcaz,olmazsa yeni boş anahtarı çizdiricez.o yüzden elimdeki kumandanın aynısı lazım

açmıyor dediğim,anahtar kumandanın içinden çıkmıyor.yay kırılmış galiba

tarihinde Önder Özcan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

alibaba toptan bölüm olduğundan adet fiyatını yazmamışlar . türkiyeye nakliye durumu belli değil . onun için dedim abi . fiyat için mesaj attım türkiye için ücretsiz kargo varsa bilgi veririm abi . aliexpresten bakıyorum şuanda . benzerini bulursam link atarım . 

Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

yazıyorda abi fiyat yazılmamış ve kargo olayı belli değil . 

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

yazıyorda abi fiyat yazılmamış ve kargo olayı belli değil . 

Tamam Aydın,bekliyorum sağol

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...