İçeriğe Yönlendir

Aliexpress.Com Veya Alibaba.Com Sitesinden Alışveriş Yapan Var mı?

Aydın Akdeniz

Recommended Posts

Mehmet Ali Koç

düne kadar swiss post ta takip numarası ile ilgili bilgi bulanamadı daha sonra tekrar deneyin yazıyordu bugün EXPIRED yazıyor.Ne anlama geliyor acaba. Ptt kargo dada aynısı yazıyor.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

düne kadar swiss post ta takip numarası ile ilgili bilgi bulanamadı daha sonra tekrar deneyin yazıyordu bugün EXPIRED yazıyor.Ne anlama geliyor acaba. Ptt kargo dada aynısı yazıyor.

bu swiss post biraz sıkıntılı bende göremiyorum.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

kargo Türkiye ye mi gönderildi acaba 

ben anlaçmazlık açtım kargo gelmedi diye, gemi mi battı ne olduysa swiss post da bilemedim.

Yorum bağlantısı
Onur Oflaz

Yurt dışına geri gönderildi yazıyor. 20$ lık alışveriş yapmıştım. Napmam gerekiyor şimdi?

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

benimde bir ürün geri döndüğünü görmüştüm, ptt ye gidip durdurmuştum. ilçenizin ptt müdürlüğüne gidip sorun. torbaya eklenmemişse geri alma şansınız var.

Yorum bağlantısı
Onur Oflaz

benimde bir ürün geri döndüğünü görmüştüm, ptt ye gidip durdurmuştum. ilçenizin ptt müdürlüğüne gidip sorun. torbaya eklenmemişse geri alma şansınız var.

Müşteri hizmetleri bi sorun olmadığını gümrükte olduğunu söyledi teşekkür ederim abi

Yorum bağlantısı
İlhan Kol

ben de kargo numarasını göremiyorum.ama diğer ürünüm görünüyor sıkıntı nerde çözemedim iki hafta oldu gemi hala gelemedi..

Yorum bağlantısı
Mehmet Ali Koç
(düzenlendi)

From the country:China

2014-10-24 18:19:44   Turkey Arrival at inward office of exchange

2014-10-08 23:01:23   51805300 Departure from outward office of exchange

2014-10-07 19:33:23   51805300 Opening 2014-10-02 13:48:32   51810302 Collection

2014-09-30 21:19:49   SHENZHEN OF CHINA Departure Scan

2014-09-30 19:21:41   SHENZHEN OF CHINA Awaiting packaging

2014-09-30 15:22:44   SHENZHEN OF CHINA Order entry processing center

kargom Türkiye ye çıkmış mı şimdi

tarihinde Mehmet Ali Koç tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Bülent Serdar
(düzenlendi)

From the country:China

2014-10-24 18:19:44   Turkey Arrival at inward office of exchange

2014-10-08 23:01:23   51805300 Departure from outward office of exchange

2014-10-07 19:33:23   51805300 Opening 2014-10-02 13:48:32   51810302 Collection

2014-09-30 21:19:49   SHENZHEN OF CHINA Departure Scan

2014-09-30 19:21:41   SHENZHEN OF CHINA Awaiting packaging

2014-09-30 15:22:44   SHENZHEN OF CHINA Order entry processing center

kargom Türkiye ye çıkmış mı şimdi

Kargonuzu aşağıdaki adresten takip edebilirsiniz. Ptt sitesine göre daha çok ayrıntı veriyor..

https://www.turkiye.gov.tr/ptt-gonderi-takip

Örneğin benim kargom ile ilgili işlemler aşağıdaki gibi

Kayıtlı Gönderi Hareketleri İl/İlçe Merkez Adı Tarih Saat İşlem CHINA (Yurt Disi)/- - 15/10/2014 18:33:00 Receive item from customer (Otb) CHINA (Yurt Disi)/- - 16/10/2014 14:50:00 The item was forwarded to the destination country (Otb) İSTANBUL(AVR)/BAKIRKÖY İST.ULUSLARARASI PİM 25/10/2014 14:16:56 Torbaya Eklendi İSTANBUL(AVR)/BAKIRKÖY İST.ULUSLARARASI PİM 25/10/2014 14:48:53 ANKARA P.İ.M. Merkezine Sevk İşlemi Gerçekleşti.

tarihinde Bülent Serdar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Aydın Akdeniz

son gelen ürünler bozuk çıktı satıcıya da bu resimleri gönderdim bakalım ne olacak .

K6cDurk.jpg

bozuk bölümler burda görülüyor.

NYGmkhb.jpg

SbsOPmp.jpg

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

son gelen ürünler bozuk çıktı satıcıya da bu resimleri gönderdim bakalım ne olacak .

Değişim yaparlar bence. Satıcıya yoksa olumsuz yorum atacağınızı söyleyin.. bazı satıcılar buna çok önem veriyorlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

Değişim yaparlar bence. Satıcıya yoksa olumsuz yorum atacağınızı söyleyin.. bazı satıcılar buna çok önem veriyorlar.

tacı falan var abi satıcının . daha cevap vermemiş . biraz daha bekleyim . satıcının biri fazladan bi tane daha göndermişti ürün . bakalım bu ne yapacak .

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ali Koç

Dün zar zor UKİM e ulaştım.Benim kargo numaram W ile başladığı için sistemde göremiyorlarmış. Bekleyin gelir dediler. Anlamadığım husu  bilgisayar sistemi W harfini tanımakta mı zorlanıyor da takip numarasını mı okuyamıyor  :biggrin: yoksa  benim kargo yu kargo kabul  etmeyip bi köşeye mi attılar.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Onur Oflaz

Bugün kargo gelmiş adımıza. Alınca çinden geldiğini gördüm. Diğer siparişlerim sanıp açtım içini. OBD cihazı gelmiş ancak bizim böyle bi siparişimiz yoktu. Kimden geldiğini öğrenebilir miyiz ? Öğrendikten sonra nasıl bir yol izlemeliyiz?

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

bir ilki ben yaşadım o zaman.siparişi verdim 6 gun sonra tarafıma geldi.üstelik beleş kargo ile.çok sanslımıyım neyim. :D

öncekiler 20-40 gun arası geliyordu.

Bana tam 7. gün Çin'den ürün geldi. 

Aynı adamdan tekrar sipariş verdim bakalım ne kadar sürecek. 

Yorum bağlantısı
mustafa ugur

you could place a new order
but first don't pay 
then leave this order number there
or leave new order number here
so we could see and adjust price for you 
then you could pay
do you think if it's ok
hope for your order and reply

buradaki yazıyı yorumlayacak tecrübeli ve ingilizcesi iyi olan arkadaşlardan yerdım rica ediyorum.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

yeni sipariş gegiçn ancak önce ödeme ypmayın .bir sipariş numarası varmış? veya yeni sipariş açın diyor? buna göre sizin için rakam ayarlanacak, sonra ödeme yapuın diyor. olayı bilirsek daha net yorumlarız.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

but first don't pay 

then you could pay

do you think if it's ok

buradaki yazıyı yorumlayacak tecrübeli ve ingilizcesi iyi olan arkadaşlardan yerdım rica ediyorum.

Yeni sipariş gegiçn geçin ancak önce ödeme yapmayın, bir sipariş numarası varmış, veya yeni sipariş açın diyor, buna göre sizin için rakam ayarlanacak, sonra ödeme yapuın yapın diyor. Olayı bilirsek daha net yorumlarız.

Tecrübeli Türkçe'm ile yorumladım. :biggrin:

Yorum bağlantısı
mustafa ugur

ilginiz ve yardımlarınız için çok teşekkür ederim , ben bi siparişimden memnun kalmayınca bana ürünün yarısını geri ödemeyi teklif ettiler bende onun yerine başka bir ürünü göndermelerini istedim ama galiba bunu kabul etmediler sonuçta bu mesajı yazmışlar ama bu işlemleri nasıl yapacağımı bilmiyorum sizin başınıza geldi mi böyle birşey acaba?? yeni sipariş geçip nasıl ödeme yapmayacağız onu anlamadım doğrusu??????? :unsure2:

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

but first don't pay 

then you could pay

do you think if it's ok

ilginiz ve yardımlarınız için çok teşekkür ederim , ben bi siparişimden memnun kalmayınca bana ürünün yarısını geri ödemeyi teklif ettiler bende onun yerine başka bir ürünü göndermelerini istedim ama galiba bunu kabul etmediler sonuçta bu mesajı yazmışlar ama bu işlemleri nasıl yapacağımı bilmiyorum sizin başınıza geldi mi böyle birşey acaba?? yeni sipariş geçip nasıl ödeme yapmayacağız onu anlamadım doğrusu??????? :unsure2:

Hayır kabul etmişler, önce ürünü beğenin, siparişi oluşturun ama ödemesini yapmayın.

Sonra sipariş numarasını onlara bildirin bir sonraki adımda fordclubtr'de tekrar buluşalım :)

Ödeme yapılmadan sipariş alınmıyorsa bence beğendiğiniz ürünü bildirin.

Yorum bağlantısı
mustafa ugur

cevap yazan herkese sonsuz teşekkürler, söylediklerinizi yaptım ve bekliyorum bakalım böyle bir uygulama olduğunu yeni öğrendim...

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Biz Türkler adamlara bir sürü yeni şey öğrettik :D Şanslılar bize satış yaptıkları için :p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...