İçeriğe Yönlendir

Aliexpress.Com Veya Alibaba.Com Sitesinden Alışveriş Yapan Var mı?

Aydın Akdeniz

Recommended Posts

Ayhan Şentürk
(düzenlendi)

arkadaşlar ürünüm geldi üstelik hiçbir kargo şirketinde takip numarası gözükmeden..

http://www.aliexpress.com/snapshot/6140818693.html

Verdikleri takip numarasından bir sonuc bazen çıkmıyor ama ürünler yinede geliyor. Takip numarasından sonuc cıkmayan ürünler genelde düşük fiyatlı ürünler.

tarihinde Ayhan Şentürk tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Naci Özkan

Yurtdisi alisverislerinde uyelik basina belirli zaman icin bir limit mevcutmu?

5. Alisveristen sonrasi sorun cikabilir yonunde yazilar var?

Yorum bağlantısı
Murat Atagenç

Bu aliexpressten link verilmişti daha önce onu aradım bulamıyorum, akıllı telefonlar için kaliteli ekran koruyucu filmler için..

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Bu aliexpressten link verilmişti daha önce onu aradım bulamıyorum, akıllı telefonlar için kaliteli ekran koruyucu filmler için..

O aliexpress değil farklı bir sitedendi..

Yurtdisi alisverislerinde uyelik basina belirli zaman icin bir limit mevcutmu?

5. Alisveristen sonrasi sorun cikabilir yonunde yazilar var?

Yok böyle birşey..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Naci Özkan

Diger bir soru; radar tespit cihazi getirecem. EMS yoluyla gumruge takilma ihtimali yuksek. İl ptt demi ilce ptt demi bekletilir?

Yorum bağlantısı
Mustafa Çiçek

Diger bir soru; radar tespit cihazi getirecem. EMS yoluyla gumruge takilma ihtimali yuksek. İl ptt demi ilce ptt demi bekletilir?

:i-ih:

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Günümüz radar cihazları kendini tepit eden cihazları da tespit ediyor diye biliyorum. Yakalanırsan cezası yüksek :) 

Yorum bağlantısı
Naci Özkan

Günümüz radar cihazları kendini tepit eden cihazları da tespit ediyor diye biliyorum. Yakalanırsan cezası yüksek :)

Haklisiniz Maddeyi daha once inceledim 4-6 ay hapis cezasida var [emoji6] ama pasif olan cihazlari radar cihazi tespit edemez cunku sadece sinyal aliyor,gondermiyor. [emoji4]
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Haklisiniz Maddeyi daha once inceledim 4-6 ay hapis cezasida var [emoji6] ama pasif olan cihazlari radar cihazi tespit edemez cunku sadece sinyal aliyor,gondermiyor. [emoji4]

Riskli bir iş olur yaa..

Yorum bağlantısı
Naci Özkan

Riskli bir iş olur yaa..

Aslinda riskli fakat kanun maddesinde aciklik var. Bulundurmanin yasak oldugu yaziyor. Yani kullanirken cihazi bulmazlarsa hicbise yapamazlar. Ozel izin olmadanda aracin kapali bolumlerini arayamazlar
Yorum bağlantısı
Emre Demir

Aslinda riskli fakat kanun maddesinde aciklik var. Bulundurmanin yasak oldugu yaziyor. Yani kullanirken cihazi bulmazlarsa hicbise yapamazlar. Ozel izin olmadanda aracin kapali bolumlerini arayamazlar

Link yok mu link :seytan:
Yorum bağlantısı

O aliexpress değil farklı bir sitedendi..

Yok böyle birşey..

Eminmisiniz....

Aliexpress gelmeyen urunun parasini iade etti bu arada. Surenin bitmesine 2 gun kala anlasmazlik actim. 15 gun sureyi uzattilar. O sure bitince 4 gun arastirma izni istediler kargo icin. Kabul etmedim. Kargo ucreti odememe ragmen kargoyu goremiyorum dedim ve iadeyi gerceklestirdiler...

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Eminmisiniz....

Aliexpress gelmeyen urunun parasini iade etti bu arada. Surenin bitmesine 2 gun kala anlasmazlik actim. 15 gun sureyi uzattilar. O sure bitince 4 gun arastirma izni istediler kargo icin. Kabul etmedim. Kargo ucreti odememe ragmen kargoyu goremiyorum dedim ve iadeyi gerceklestirdiler...

Gayet emin yazmışım baktım da :D

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Eskiden siparis verilen hersey gumrukten gecerdi. Su anda ozellikle telefon binde bir geciyor. Var mi acaba 5 ten fazla urun alan gormek lazim. Eskisi gibi degil. Belki gecer ama vergi alabilirler.

tarihinde Necati Öner tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Bir türlü gelmeyen ürünlerimin parasını iade etmişler. Ürün gelirse irtibata geçelim dedi birde. Adamın hala umudu var demek :D

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Eskiden siparis verilen hersey gumrukten gecerdi. Su anda ozellikle telefon binde bir geciyor. Var mi acaba 5 ten fazla urun alan gormek lazim. Eskisi gibi degil. Belki gecer ama vergi alabilirler.

Aynı anda 5 tane alınırsa gümrükte kalabilir. Değişik zamanlarda alımlarda sıkıntı yok. Ticari boyutu işin içine girmesin yeterli. Yani toplu alımlarda ticaretini yaptığını düşünürlerse gümrükte bırakırlar.

Telefon hiç bir zaman kolaylıkla geçmiyordu şimdi de geçmiyor. Sim kart kullanan tüm cihazlar gümrükte kalır.

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Awaiting Payment kısmında bekleyen siparişi nasıl silebiliyoruz ? Stokta olmadığı yazıyor ama istersem ödeme yapabiliyorum.. Orada durmasına gıcık oldum :)

Silemiyorsun. Zamanı geldiğinde kendi iptal oluyor. Awaiting payment ile ilgili bi ekleme yapayım. O kısımda bekleyen ama ödemesini yapmadığınız ürünler için satıcıyla konuşup pazarlık yapabilirsiniz. Satıcı size özel ürünün fiyatını değiştirebiliyor ve indirimli alışveriş yapaibliyorsunuz. Örneğin 10 dolarlık ürüne pazarlık yapıp %10 ündürüm aldığınızda 10 doları satıcı 9'a düşürüyor ve 9 dolar ödüyorsunuz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlhan Kol
(düzenlendi)

ikinci siparişim geldi 10 adet 7 watt led  ev ampulü  40 lira

10 adet gösterge km t5 led  ampülü                         10 lira

2 adet c5w arıza lambası yakmayan plaka ampulü     5 lira

üstelik 13 günde

tarihinde İlhan Kol tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Onur Oflaz

Sipariş vermiştim. Satıcı gönderdim yazıyor. Ama hala awaiting shipment konumunda ve kargolama için son 18 saat. Süre uzatılıyor mu? uzatmalı mıyım?

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Akan Belen

Aliexpressden 22 dolar karşılığı bir saat aldım.Bugün geldi saat ancak renk yanlış ben siyah istemiştim satıcı gri göndermiş.Hatta sipariş verince mesaj atıp renk siyah olacak diye de uyardım ve bana yazdığı cevapta evet zaten renk siyah demiştir.Yapacak birşey varmı bu konuda acaba.Satıcıya yazdım ama birşey cikar mi bilmem

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...