İçeriğe Yönlendir

Aliexpress.Com Veya Alibaba.Com Sitesinden Alışveriş Yapan Var mı?

Aydın Akdeniz

Recommended Posts

Mehmet Can G.
(düzenlendi)

evet ben dispute açtım o da 12$ geri iade olarak cevap verdi bende onayladım hesabına geçti dedi, diğer işlemde de ben dispute açtım satıcı 5$ iade cevap verdi ben de onayladım ama halen daha gelmedi ne kadar sürer geri iadesi acaba ?

tarihinde Mehmet Can G. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Benim bu tip bir iadem 3 gün sonra gelmişti.. Bankadan bankaya da değişiyor sanırım..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bülent Serdar

Kayıtlı Gönderi Geçmişi No Merkez Adı Tarih İşlem 1 İST.ULUSLARARASI PİM/İST.ULUSLARARASI PİM 02/06/2014 Yurtdışı Gönderi Geliş Kaydı Yapıldı 2 İST.ULUSLARARASI PİM/İST.ULUSLARARASI PİM 03/06/2014 Torbaya Eklendi 3 İSTANBUL UKİM/İSTANBUL UKİM 05/06/2014 Torbadan Alìndì

Kargom gümrüğe takıldı :(

Novatek 96650

Singapur post ile gönderilmişti. İnternette okuduğum kadarıyla, bu kargo ile gelen ürünleri direkt gümrüğe sevk ediyorlarmış (kaçak telefon getirme girişimlerinden dolayı). 

Ama daha önce bir başka kargom takılmadan geldi.. Sanırım paket büyüklüğüne göre kontrol ediyorlar.

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Bursaya gelip talimatla geri istanbula gönderilen kargomuzun son durumu bu şekilde. Bakalım bundan sonra ne olacak.
0fapa.jpg

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Bursaya gelip talimatla geri istanbula gönderilen kargomuzun son durumu bu şekilde. Bakalım bundan sonra ne olacak.

Nasıl? Bursa ya geldi dağıtıma çıktı, sonra postacı, yahu bu gümrüğe tabi diyip İst. gümrüğe gerimi yolladı  :unsure2:

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Nasıl? Bursa ya geldi dağıtıma çıktı, sonra postacı, yahu bu gümrüğe tabi diyip İst. gümrüğe gerimi yolladı  :unsure2:

Evet dağıtıma çıktıktan sonra dönüp gümrüğe yollandı :) Bura Türkiye :D

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Evet dağıtıma çıktıktan sonra dönüp gümrüğe yollandı :) Bura Türkiye :D

Pess ne diyim  :biggrin:

Yorum bağlantısı
Mehmet Can G.

Satıcı işlemi bitirdi yazıyor bundan sonra mı para gelicek acaba ?

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Soru sormak için vaknistim konuya ama cevabı verilmiş.Sınırlama yok anlaşılan ürün sayısında.Sadece 75 doları geçmemesi yeterli sanırım.daha alt ücretli ürünlerde herhangi hir sıkıntı yok değil mi.İçeriğinde metal falan olan ürünler de oluyor bunları gümrüğe falan sokarlar mi.Paket içeriği kontrol ediliyordur sanırım.Elektronik falan olunca içeriğinde yine de takılmıyor o zaman

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

0fapa.jpg

Kargo geldi. Gümrüğe girip çıktığı için 2.60 TL gümrük masrafı kesilmiş. Gelirken gümrüğe zaten girmişti, burdadaki posta dağıtım merkesi talimatla geri yolladı. Gereksiz yere tekrar gümrüğe girdi, devlet 2.60 TL kazandı, mal elimize ulaştı. :)

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Telefonda aliexpress uygulaması kullanıyorum pc den biraz daha farklı içerik doğal olarak.Dün akşam 5 tane farklı ürün aldim.Şimdi baktım ürünleri farklı bir başlık altına atmış fotoğrafta işaretli olan yere.Dogrulanmamis falan diyor ne yapmak lazım bu konuda anlamadım gitti.3emezaqu.jpg

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Doğrulanmamış Teslimat diyor. Onay vermediğiniz sürece ürünleriniz teslimatta gözükeceğinden normaldir.

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Sıkıntı yok o zaman.Ben aldığına dair onay vereceğim için o kısma atmış.Anlasildi

Yorum bağlantısı
Mehmet Can G.

17$ iade  satıcının 10 gün önce işlemi bitirmesine ve her şey tamam olmasına rağmen hesabıma geçmedi nedendir acaba bilgisi olan var mı ?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

17$ iade  satıcının 10 gün önce işlemi bitirmesine ve her şey tamam olmasına rağmen hesabıma geçmedi nedendir acaba bilgisi olan var mı ?

Geçer. Süreç uzayabiliyor bazen.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Sani abi direk TL olarak geçiyor değil mi ?

Dolar ödeniyor banka onu TL'ye çeviriyor.

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Birkaç defadır gelen ürünlere 2,60 TL gümrük kontrol üçreti ödüyorum. Bazılarını gümrüğe sokuyorlar bazılarını sokmuyorlar ama şimdilik herşey sorunsuz geliyor.

Yorum bağlantısı
Fahri Cindoğlu

Yaklaşık bir haftadır bu aliexpress e kafa yoruyorum. Bu sayfadaki muhabbet gibisini görmedim. Hem esprileriniz, hem muhabbetiniz, hem de verdiğiniz bilgilerden dolayı aranıza katılmak istedim, her ne kadar toyotacı olsamda :) Bu aliexpressten alışveriş yapmak bağımlılık yaparmı? Varmı böyle birşey? Bende oldu sanki. Bir anda 5 sipariş verdim. Henüz ulaşan bir ürün yok ama adamların sistemi çok güven verici geldi bana. Sizlerin yazdıklarınızı da okuyunca çok fena gaza geldim. Şimdi birşey sormak istiyorum. Şu dvd navigasyon sistemleri var arabaya özel. Ondan alsam, 300 dolar civarı, 6 kilo. Diyelim ki gümrükte takıldı; ben onun nerde hangi gümrükte olduğunu bilebiliyormuyum, ordan almak zor bişeymi? birde böyle bir ürüne ne kadar gümrük ödenir?

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

Yaklaşık bir haftadır bu aliexpress e kafa yoruyorum. Bu sayfadaki muhabbet gibisini görmedim. Hem esprileriniz, hem muhabbetiniz, hem de verdiğiniz bilgilerden dolayı aranıza katılmak istedim, her ne kadar toyotacı olsamda :) Bu aliexpressten alışveriş yapmak bağımlılık yaparmı? Varmı böyle birşey? Bende oldu sanki. Bir anda 5 sipariş verdim. Henüz ulaşan bir ürün yok ama adamların sistemi çok güven verici geldi bana. Sizlerin yazdıklarınızı da okuyunca çok fena gaza geldim. Şimdi birşey sormak istiyorum. Şu dvd navigasyon sistemleri var arabaya özel. Ondan alsam, 300 dolar civarı, 6 kilo. Diyelim ki gümrükte takıldı; ben onun nerde hangi gümrükte olduğunu bilebiliyormuyum, ordan almak zor bişeymi? birde böyle bir ürüne ne kadar gümrük ödenir?

hani gümrük olduğu çok önemli değil. ben 2 ürünümde 2.60 tl damga pulu gibi değişik isimde bir ödeme yaptım. ürünü getiren ptt görevlisine ödemiştim. gümrükte alınan vergiyide bi şekilde size tutarını bildirirler diye düşünüyorum . 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...