İçeriğe Yönlendir

Aliexpress.Com Veya Alibaba.Com Sitesinden Alışveriş Yapan Var mı?

Aydın Akdeniz

Recommended Posts

Aydın Akdeniz

yaklaşık 2 ay önce istediğim bir ürün istanbula giriş yaptıktan sonra diyarbakıra gitmiş . ptt'yi aradım . ben Çorum'dayım Diyarbakır'la ne alakası var dedim . Satıcı yanlış adres vermiştir dedi . Ama satıcının öyle bir hata yapma şansı yok , ihtimali bile yok . Nasıl olacak adresi değiştirin ben Çorumdayım dedim . Satıcınızla görüşün adresi değiştirsin yoksa 5 gün sonra iade olur dedi . satıcıya mesaj attım . adam direk çorum adresimi söyledi . yani bir yanlışlık yok . sonra hiçbirşey yapmadım ptt'yide aramadım 1 hafta sonra ürün bana geldi :D. kısacası ptt'den herşey beklenir . dediğiniz gibi muhattap bulmak mesele . 

bırakın iade olsun . yeni ürün satın alın . sizin takip ettiğiniz gibi satıcıda takip ediyor sattığı ürünü . 

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Kuzenle aynı satıcıdan aynı ürünü almıştık.Ayın 16'sında ikimizin kargosuda bursadaki ptt kargo şubesine geldi. Bugün neden gelmedi diye aradım ve benim kargom dağıtıma çıkmamış, yarın çıkacakmış, ben gelip alayım dedim ve gittim aldım. Kuzenimin kargosunu gümrüğe takıldı diye istanbula geri yollamışlar. Telefon ile ptt'yi aradım, barkot numarasından kontrol ettiler. Yurt dışına geri gönderilecek dedi. 25 dolarlık üründe niye böyle sorun çıktı anlamadım. Gerekirse gümrük koysunlar ama niye geriye gidiyor. Bu problemi nası çözerim ?

Yurtdışına çıkmadan yakalarsanız yakalarsınız yoksa gitti gider.. Sizin maddi kaybınız olmaz ancak zaman kaybınız olur.. Bazen bu tip saçmalıklar oluyor.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Takip numarasını giriyorum ürün bulunamadı diyor.

10-15 gün boyunca görünmemesi normal.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

DXO2Bo.jpg

Takip numarasını giriyorum ürün bulunamadı diyor.

Ürünü aldıktan en az 3-5 gün sonra takip numarasından takip gerçekleşiyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Ürünü aldıktan en az 3-5 gün sonra takip numarasından takip gerçekleşiyor. 

15 mayısta aldım. Satıcı 3 günde düşer demişti....

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

15 mayısta aldım. Satıcı 3 günde düşer demişti....

Sen satıcıyı boşver tecrübeye bak :)

Yorum bağlantısı

Sen satıcıyı boşver tecrübeye bak :)

İyide senin tecrübene göre şimdiye kadar olması lazım. bugün 8. gün  :biggrin:

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

İyide senin tecrübene göre şimdiye kadar olması lazım. bugün 8. gün  :biggrin:

Henüz takip edemiyorsan eğer yanlış yerden bakıyorsundur..Siteden doğrudan tıklayıp takip edemezsin.. Farklı siteler var bu iş için..

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Yurtdışına çıkmadan yakalarsanız yakalarsınız yoksa gitti gider.. Sizin maddi kaybınız olmaz ancak zaman kaybınız olur.. Bazen bu tip saçmalıklar oluyor.

istanbulu aradım, bizle alakalı değil, bursa talimatı ile buraya geldi dediler. Bursa'yı aradım yeni sisteme geçtiklerini söyledi. Çok arayan var sizin gibi dedi. İstanbuldan gümrükten geçsede burda şüpeleninince tekrar incelenmesi için istanbula ukim'e yollandı dedi. Orada incelenip gümrük bedeli vs koyulup tekrar bursaya gelecekmiş sözde.. Herkes farklı söylüyor bakalım ne olacak. Biri hava alanında ucağa binmek üzere demişti :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

İsveç postası gönderi.. işin içinde bir tuhaflık var..

Bana az evvel Hollanda'dan geldi paket. Avrupa üstünden daha çabuk geliyor. Ayrıca sırf çinli yapmıyor demek ki bu işi :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Bana az evvel Hollanda'dan geldi paket. Avrupa üstünden daha çabuk geliyor. Ayrıca sırf çinli yapmıyor demek ki bu işi :)

Yok..yine çinli yapıyor ancak çin posta yollarında sıkıntı olursa alternatif yolları kullanıyorlar.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Yok..yine çinli yapıyor ancak çin posta yollarında sıkıntı olursa alternatif yolları kullanıyorlar.

Yok yahu? Direkt Hollanda'da kargolanmış?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Yok yahu? Direkt Hollanda'da kargolanmış?

Evet..aynı bizim Amerika dan alıp oradaki adresi göstermemiz gibi bir şey yapıyorlar sanırım. Yani sen çinliden alıyorsun çinli de Hollanda yada alternatif Avrupa ülkelerinden birinden çıkış yaptırıyor. Böylece daha kısa sürede ulaşıyor mal. Yani mesela Çinli ile bağlantımız olsa aliexpress üstünden Türkiye den alım yapana sen Türkiye İstanbuldan kargo çıkmış olsan ne olur ? Kargo 2-3 günde elinde olur adamın..Para da daha kısa sürede cepte.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Evet..aynı bizim Amerika dan alıp oradaki adresi göstermemiz gibi bir şey yapıyorlar sanırım. Yani sen çinliden alıyorsun çinli de Hollanda yada alternatif Avrupa ülkelerinden birinden çıkış yaptırıyor. Böylece daha kısa sürede ulaşıyor mal. Yani mesela Çinli ile bağlantımız olsa aliexpress üstünden Türkiye den alım yapana sen Türkiye İstanbuldan kargo çıkmış olsan ne olur ? Kargo 2-3 günde elinde olur adamın..Para da daha kısa sürede cepte.. 

O zaman avrupa'da sürekli stok tutuyor?

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

O zaman avrupa'da sürekli stok tutuyor?

Evet bazıları o şekilde çalışmaya başladılar. Ancak İsveç postası daha önce görmemiştim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Çin harici Avrupa ülkelerinden gönderiliyor olmasının ürünün teslim alınacağı ülkedeki vergilendirme yönünden avantaj olduğunu düşünüyorum ben.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mehmet Can G.

Merhabalar, iki işlem için dispute açmıştım toplamda 17$ hesabıma geçmesi gerekiyordu ama 1 haftayı geçti ne zaman hesabıma geçer acaba ?

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Bende bir soru sorayım. 75 euroyu geçmiceyecek şekilde yıllık 5 defa alışveriş hakkımız var. Aliexpress'e babamada üyelik açsam, aynı kredi kartıyla alışveriş yapsak bir sııntı olurmu. Aynı kredi karı ile ödenecek ve adres aynı sadece isim farklı. 5'ten fazla alışverin yapmam gerekirse bu şekilde yapmak istiyorum.

Yorum bağlantısı
Oktay Demirağ

Bende bir soru sorayım. 75 euroyu geçmiceyecek şekilde yıllık 5 defa alışveriş hakkımız var. Aliexpress'e babamada üyelik açsam, aynı kredi kartıyla alışveriş yapsak bir sııntı olurmu. Aynı kredi karı ile ödenecek ve adres aynı sadece isim farklı. 5'ten fazla alışverin yapmam gerekirse bu şekilde yapmak istiyorum.

Ayhan Bey,

5 defa alışveriş limiti yeni yönetmeliğe göre kaldırıldı ve artık yok zira sadece geçen ay aynı anda aldığım 10 ürün tarafıma sorunsuz ulaştı. Ayrıca babanız adına üyelik açıp aynı kredi kartıylada alışveriş yapsanız sorun çıkmaz...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Merhabalar, iki işlem için dispute açmıştım toplamda 17$ hesabıma geçmesi gerekiyordu ama 1 haftayı geçti ne zaman hesabıma geçer acaba ?

Dispute onaylandı mı satıcı tarafından?

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Sınırlama yok.. Adetli alma yeter.

Satıcıya göre değişir..İade işlemine onay verdi mi ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...