İçeriğe Yönlendir

Aliexpress.Com Veya Alibaba.Com Sitesinden Alışveriş Yapan Var mı?

Aydın Akdeniz

Recommended Posts

Ayhan Onaran

Paypal ile alışveriş yapılamıyor bildiğim kadarıyla. Ben imkan varsa bankamatik kartı ile alışveriş yapmak istiyorum. Güvenlik açısından hesabımda çok fazla para tutmayacağım. Alışveriş yapacağım miktar civarında yatıracağım. Bu problemi cözebilecek arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.

Ayhan bildiğim kadarıyla banka kartıyla alışveriş yapamazsın..K.kartı olmalı yada buna bağlı bir sanal kart oluşturulmalı.. K.kartın varsa sanal kart en temiz yöntem.Zaten aliexpress de şuanda paypal geçerli değil. Sanal karta limit belirliyorsun o limit dahilinde alışverişini yapıyorsun.. Zaten gün sonunda limitinde kalırsa eğer sıfırlanıyor otomatik olarak.

Yorum bağlantısı

En popular Alibaba.com Gerçekleri

1999

Alibaba.com’u Jack Ma Çin’in Hangzhou şehrindeki apartman dairesinde 1999’da kurmuştur. İsmini Alibaba olarak seçmesindeki nedenlerinden biri ise dünyadaki hemen her dilde telafuzu kolay olmasıdır.

2007

2007’de Hong Kong Menkul Kıymetler Borsası’nda listelere girdik ve £9 milyardan daha fazla değerlendik. Bunun yanı sıra, IPO’muz (birincil halka sunum) tarihteki internet şirketleri arasında en büyük 2.sidir.

2010

Uluslararası internet sitemiz dünya çapında 11.6 milyon kayıtlı kullanıcıya ve 6.8 milyon mağazaya sahiptir.

2010

Dünyada en yenilikçi şirketlerden biri olarak anılıyoruz. Neden olduğunu öğrenmek için tıklayın. Alibaba.com İngiltere’de 1 milyon üyeye ulaştı.

2010

Alibaba.com İngiltere’de Hong Kong Menkul Kıymetler Borsası’nı liste dışı bıraktı.

link:http://turkish.alibaba.com/help/fact.html

Bukadar yakından takip ettiğine göre kesin ortakları arasındasın  :good1:  :D

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Aliexpressten sonunda alışveriş yapabildim ama alışveriş yaparken telefona veya maile hic bir mesaj gelmedi. Garanti bank müşteri hizmetlerini aradığımda sanal kart ile alışveriş yaptığınız için telefonunuza mesaj gelmiyor dedi, isterseniz üçretli olarak açarız dedi.
Kargo için takip no ne ürün kargoya verildiğindemi veriliyor. Eposta adresime herhangi bir mailde gelmedi..
Aldığım üründe awaiting shipment yazıyor. Sanırım şimdlik bir problem yok..
kh3e.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Aliexpressten sonunda alışveriş yapabildim ama alışveriş yaparken telefona veya maile hic bir mesaj gelmedi. Garanti bank müşteri hizmetlerini aradığımda sanal kart ile alışveriş yaptığınız için telefonunuza mesaj gelmiyor dedi, isterseniz üçretli olarak açarız dedi.

Kargo için takip no ne ürün kargoya verildiğindemi veriliyor. Eposta adresime herhangi bir mailde gelmedi..

Kargo yapılması bekleniyor.Satıcı bir kaç gün içinde kargoya verir sonra da site üzerinde takip numarasını görürsün. O numara da 3-5 gün sonra sorgulanmaya başlanabilir.Sisteme ancak işliyorlar.. Kargoya verildikten sonra ora da onay butonu çıkar.Sakın ona basmayasın :) Ürünü aldıktan sonra basacaksın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

kh3e.jpg

kargo numaran "view detail" yaan yere tıklayınca çıkar . ordan takip edebilirsin . 

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

kargo numaran "view detail" yaan yere tıklayınca çıkar . ordan takip edebilirsin .

view detail dediğimde bu çıkıyor.

dcuu.jpg

Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

biraz alttada takip numaran oluyor . yoksa daha satıcı kargoya teslim etmemiştir .

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

view detail dediğimde bu çıkıyor.

View detail dediğinde daha sonra 

Logistics Information

denilen bir sekme olacak orada yazar numara..Ancak bu kargo yapıldıktan sonra gözükür..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Bülent Serdar

332xy5e.jpg

Kargo gönderildiği zaman, 1 numaralı kısım aktif oluyor. Daha sonra, 2 numara ile belirttiğim takip numarası veriliyor. Bu takip numarası verildikten sonra birkaç gün sonra 3. kısımda collection kısmı aktif oluyor. 

(Ben bu siparişi, toplamda 4 farklı ürünle beraber 11 Nisan'da verdim. Bu ürün ikinci olarak takip numarası veren ürün olmasına rağmen uçakta yada gümrükte. Verdiğim siparişlerden 2 tanesi uçakta veya gümrükte, diğer iki tanesi ise collection mesajını vermedi daha...)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Ürünüm kargoya verilmiş. Takip numarasıda geldi ama takip numarasını sorguladığımda bir sonuc çıkmıyor. Sanırım henüz verileri sisteme girmediler...

Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

Ürünüm kargoya verilmiş. Takip numarasıda geldi ama takip numarasını sorguladığımda bir sonuc çıkmıyor. Sanırım henüz verileri sisteme girmediler...

çin kargolarında bazen hiç görünmeyebiliyor . takip numarası verildiyse gerisi beklemeye kalıyor . 

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Ayhan bildiğim kadarıyla banka kartıyla alışveriş yapamazsın..K.kartı olmalı yada buna bağlı bir sanal kart oluşturulmalı.. K.kartın varsa sanal kart en temiz yöntem.Zaten aliexpress de şuanda paypal geçerli değil. Sanal karta limit belirliyorsun o limit dahilinde alışverişini yapıyorsun.. Zaten gün sonunda limitinde kalırsa eğer sıfırlanıyor otomatik olarak.

Banka kartıyla yapılıyor.Ben akbank maaş müşterisiyim.Banka kartımın sanal direk kart olarak bir kart çıkarttım internet bankacılığından.Ve alışverişlerde onu kullaıyorum.Geçen hafta aliexpresten bu şekilde sipariş verdim.Gerçi bütün bankaların böyle bir uygulaması varmı bilmiyorum ama

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Banka kartıyla yapılıyor.Ben akbank maaş müşterisiyim.Banka kartımın sanal direk kart olarak bir kart çıkarttım internet bankacılığından.Ve alışverişlerde onu kullaıyorum.Geçen hafta aliexpresten bu şekilde sipariş verdim.Gerçi bütün bankaların böyle bir uygulaması varmı bilmiyorum ama

Dediğim gibi tam bilemiyorum banka kartı olaylarını. Bazı banka kartları k.kartı gibi kullanılabiliyor. ufak bir limiti falan oluyor..

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Bende iş bankasına maaş hesabı açtırdım. Alışveriş yapamayınca iş bankası müşteri hizmetlerini aradım. Aliexpress banamatik kartı ile alışverişe izin vermiyor olabilir dediler.

Yorum bağlantısı
Bülent Serdar

(Ben bu siparişi, toplamda 4 farklı ürünle beraber 11 Nisan'da verdim. Bu ürün ikinci olarak takip numarası veren ürün olmasına rağmen uçakta yada gümrükte. Verdiğim siparişlerden 2 tanesi uçakta veya gümrükte, diğer iki tanesi ise collection mesajını vermedi daha...)

11 Nisan'da verdiğim siparişlerden ilki elime ulaştı :) Birisi uçağa binecek, birinden haber yok... biri ise İstanbul'da torbaya eklendi (sanırım 4 gün içinde gelir ).

Yorum bağlantısı
Mehmet Can G.

8 Nisan'da vermiş olduğum siparişte halen daha kargoda bir oynama yok satıcıya sorduğumda kargo şirketine sormuş sorun yok diyor sizin de alışverişlerinizde bu şekilde sorun oldu mu ?

Yorum bağlantısı
Akan Belen

04.04 de verdiğim bir sipariş elime sorunsuz ulaştı benim.Şimdi 2 siparişim daha var bekliyorum.Bir değişiklikmi oldu son siparişlerimin herbirinde takip kodu var :D 

Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

8 Nisan'da vermiş olduğum siparişte halen daha kargoda bir oynama yok satıcıya sorduğumda kargo şirketine sormuş sorun yok diyor sizin de alışverişlerinizde bu şekilde sorun oldu mu ?

kargoda gözüküp gözükmesi çok önemli değil . bazen postacı bi geliyo 4-5 paket birden gelmiş :) ama takip numarasıyla sorgulayınca tr'ye giriş yapan hiçbişey gözükmüyor :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Can G.

hımm valla abi kargo takip numarasında verildiğiyle ilgili hiçbirşey gözükmüyor bekliyorum bende dediğin gibi gelir diye bir de gelir ben evde yokken geri giderse ne gibi bir işlem yapılıyor bana haber verilir mi acaba ?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...