İçeriğe Yönlendir

Granada Mk1 Jant Değişimi Hakkında

Gokhan Demir

Recommended Posts

Gokhan Demir

Merhaba arkadaşlar.

Aracımın jantlarını değiştireceğim ama 3 farklı yer bu jantların 5x110 , 5x114,3 ve 5x115 olduğunu iddia etti farklı farklı :) Herkes elindekini satma peşinde mi anlamadım. 3' ü de diyor ki jantlar o araca oturmaz uğraşmak lazım vs. vs. Anladığım ve bildiğim kadarıyla bu jantlar 5x112 fakat bazılarının işine mi gelmiyor nedir araba eski zaten bir de biz vuralım diye :) veriyorlar ayarı o olmaz bu olmaz. Kimileri de diyor 15" amerikan jant al büyük lastikle devam et. Yanlarına da beyaz şerit yap vs.. O da hiç sevmediğim birşey.... Neyse...

Araçtaki 14lük jantları söküp 17 takmak istiyorum ince yanak lastikler ile beraber. Bazıları da 17" in araca ağır geleceğini lastiklerin çamurluklara sürtebileceğini felan söyledi. Denemeden de olmuyor. Var mı aramızda 16" veya 17" jant lastik değişimi yapan.

Aracımdaki jantlar aşağıdaki gibi.

n0cjs.jpg

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

mercedes w123 ile aynı idi sanırım. öyle bir şey duymuştum

Yorum bağlantısı

Jant tipi seçiminiz iyi olursa 17 jant yakışabilir fakat yeni nesil jantlar bu güzelim Consul'da iyi durur mu emin degilim. :unsure2:

Yorum bağlantısı
Gokhan Demir

n0f2w.jpg

Beğendiğim jant buna benziyor ama 6 kolluydu ve ortasında ford logosu da vardı. Üst resimdekiler de 18" gibi duyuror. Jantçılar ile çözemediğimiz konu benim arabanın 5x112 olduğu onların ise daha farklı ölçüler önermesi :)

Yorum bağlantısı

Böyle bir farklı düşünceyi çözmenin yolu onların dediği jantı araçta denemekten geçiyor.

Resimdeki jant çok çirkin durmuş.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serkan Turan

Millet satmak için öyle diyordur bence denemelisiniz..

Benim kışlıklarıda fiestaya olmaz sürter falan diye taktırmıyordu bayi yeni alayım diye.

Lastikçiye götürdüm ne sürtecek dedi taktı kitap gibi oldu.. :biggrin:

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Cetvel kullansalar ölçüm için çok bilen lastikçiler, oydu, buydu gibi faraziyelere gerek kalmaz aslında..

Şerit metre ile yada cetvel ile bijondan diğer bijona ölçüm yaparak anlayabilirsiniz.. (bir bijonun merkezinden diğer bijonun merkezine şeklinde)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Cetvel kullansalar ölçüm için çok bilen lastikçiler, oydu, buydu gibi faraziyelere gerek kalmaz aslında..

Şerit metre ile yada cetvel ile bijondan diğer bijona ölçüm yaparak anlayabilirsiniz.. (bir bijonun merkezinden diğer bijonun merkezine şeklinde)

:i-ih: 112 / 108 dediğimiz ölçü öyle ölçülemiyor maalesef, özel ölçüm şablonları vardır

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Ben öyle ölçüyordum ya şimdiye kadar , tevekkeli hep yanlış çıkıyordu .. :flowers::fiuw:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gokhan Demir

Çok teşekkür ederim arkadaşlar. Anlaşılan jant alırken 5x112 alacağım.

Yorum bağlantısı
Gokhan Demir

Bazı jantçılardan öğrendiğim kadarıyla benim araca her 5x112 jant olmuyormuş. Göbek kısmındaki mil midir nedir çıkıntı yaratırmış oturmazmış vs. vs. Biraz ofsetli olması lazımmış vb. gibi binbirtürlü söylem duydum ama öğrendiğim şu olay var jant satanların çoğu da bilmiyor :) Bazı ustalardaki bilgi ve tecrübe olmadan deneme yanılma yöntemi bu sektörde de geçerli gibi... İnş. Bursa Osmangazi'den bakacağız inş.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...