İçeriğe Yönlendir

İş Yerime Açtığım Dava Ve Sonucu

Süha Demirtaş

Recommended Posts

Mustafa Çayır

abi atalarımız boşuna dememişler azimle ... taşı delermiş diye. tebrik ederim. hakkını arayanlardan olmuşsun. bravo!!! :bravo: :bravo:

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Cumali Serkan DÖNER

tebrik ederim abi.darısıda alamayan işçi kardeşlerimizin başına inşallah.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Süha öncelikle geçmiş olsun. Stres almış olmalısın.

Aynı durum benim de başıma geldi. Şirketim ikiye bölündü ve bizim firmanın sicil no değişmesiyle beraber bize girdi çıktı yaptılar. 12 kişilik bir firmadayım ve yöneticiyim. Çalışan arkadaşlarım bu durumu bana sordular doğal olarak ben de muhasebe / personele durumu sordum.

Aldığım cevap, bizde hakkın sonuna kadar saklı oldu. Ben de onlara güvendiğim için kabul ettim. Firmama güvenirim.

Sanıyorum bu işlerin en başında güven geliyor. Ama sana da hak vermek durumundayım. Benim de aklımda soru işaretleri olsa, ben de senin izlediğin yolu izlerdim.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Adına çok sevindim. Adalet'ten ve kul hakkından kaçılamayacağını anlayıp, geri vites yaptılar.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Serkan Danış

Diğer arkadaşlarına örnek olmuş Süha, süper olmuş :good1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Baran Ekici

Bizim memleket insanının en büyük korkusu mahkemeler olunca sahip olunan ne haklar uçup gidiyor, çok yerinde düşünülmüş, geç kalmadan yapılmış bir hareket, tebrik ederim.

Dava açmak artık büyük şehirlerde hayatın bir parçası olduğu için pek de korkulacak bir tarafı kalmadı, haklı olduğunuz her durumda lütfen hakkınızı yasal yollardan arayın..

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Teşekkürler, Allah herkesin hak ettiğini almasını sağlasın inşallah

Aynen bu şekilde, firmaya söyledim verin yoksa yasal yollara başvuracağım diye ama anlamadılar taa ki mahkeme resmi olarak isteyince. ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Berk Karatan

Hayırlı olsun abi, adına sevindim hakkını biraz geçte olsa alman çok iyi...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ertan Alptekin

Çok sevindim. Bilmediğimden soruyorum. Avukat parasını sen mi ödedin Süha?

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Çok sevindim. Bilmediğimden soruyorum. Avukat parasını sen mi ödedin Süha?

Teşekkürler

Avukat aldığımız paranın %15 ni aldı. Yani bizde fazla para isterken avukatın parasını çıkarmak için istedik bir bakıma ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ertan Alptekin

Tamamdır. Keşke daha fazla olsaydı ama olsun. İnşallah bereketli olur...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Dere

Süha öncelikle geçmiş olsun. Stres almış olmalısın.

Aynı durum benim de başıma geldi. Şirketim ikiye bölündü ve bizim firmanın sicil no değişmesiyle beraber bize girdi çıktı yaptılar. 12 kişilik bir firmadayım ve yöneticiyim. Çalışan arkadaşlarım bu durumu bana sordular doğal olarak ben de muhasebe / personele durumu sordum.

Aldığım cevap, bizde hakkın sonuna kadar saklı oldu. Ben de onlara güvendiğim için kabul ettim. Firmama güvenirim.

Sanıyorum bu işlerin en başında güven geliyor. Ama sana da hak vermek durumundayım. Benim de aklımda soru işaretleri olsa, ben de senin izlediğin yolu izlerdim.

Sani'cim, biraz daha dikkat kardeşim. Pfffhihihiii... :seytan:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Sani'cim, biraz daha dikkat kardeşim. Pfffhihihiii... :seytan:

Korktum :s

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Tebrikler, kaç senedir şirkette çalışıyordun acaba?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Duymuştum sevindim... hakkındı helal olsun.. Tebrikler...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Tebrikler, kaç senedir şirkette çalışıyordun acaba?

6 seneyi az biraz geçmişti

Duymuştum sevindim... hakkındı helal olsun.. Tebrikler...

Sanada bu süreçte bayabir evrak inceletmiştim abi, ilgilenip fikir verdiğin için ayırca teşekkür ederim. Aynı şekilde Servet abiminde ilgisi oldukça vardı ;)

Yorum bağlantısı
Övgü Gürşen

süha tebrik ederim. resmen kıdem'ini resetlemişler ama sen bunu yememişsin kardeşim. helal-i hoş olsun o aldığın paralar. zaten hakkını almışsın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Bu ülkede Adalet yok deriz ama, İsmi bile korkutmaya yetiyor büyük şirketleri ;)

Helal Olsun kanka, Sonuna kadar mücadele ettin hakkını aldın.. Ananın Ak, Sütü gibi helal olsun..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sercan Eskin

Abi tebrik ederim. Hakkın olanı almışsın.

İleride aynı durumla karşılaşan üyelerimize yardımcı olur.. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Süha öncelikle Tebrikler. İyi günlerde harca parani. İş yerim ile ben de davalık durumdayım. Aynı işi yapan yan odada ki arkadaşa ek tazminat verirken 3 arkadaş bize vermedi devlet. Nedeni ise herhalde bizim daha çok çalışıyor olmamizdir. Savcı mutalaasinda haklı oldugumuz gercegini ve yapilan uygulamanin anayasaya uygun olmadığını belirtmesine rağmen mahkeme kurulunda 5 yetkilinin sadece birinin hakim olması manidardir. Biz de davayı haklı oldugumuz halde kaybettik. Anayasanın eşitlik hükmüne aykiriliktan anayasa mahkemesine dava acabiliriz ama kaybedersek ödenecek tazminatın altından kalkmak çok zor. :(

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...