İçeriğe Yönlendir

Otomatik Yanan Farlar Hakkında

Tuluhan Şıpka

Recommended Posts

Tuluhan Şıpka

Merhabalar, bugün yeni aldığım fiesta da otomatik farlar saat 6 gibi (gündüz olduğu halde) sürekli yanmaya başladı. Bu bir sorunmu yoksa öyle bir akşam saati için otomatik yan gibi bir ayarımı vardır?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Benimki de öyle yanıyor... Bence de hassasiyeti çok iyi.. Yani normal..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tuluhan Şıpka

Benim anlamadığım izmitten ist.a geliyordum o saatte ve güneş tam karşımdaydı ..dedim hani bir saatten sonra otomatikmi yakıyor şartlar ne olursa olsun...Ya arkadaşlar ben bu arabayı aldım ama pek bir sorunlumu olucak bilemiyorum...yolda klima açıkken gazdan ayağıöı çekince motor devri düşerken bir uğultu yapıyor..klima kapalı iken bu ses yok ...nedir bu yani daha 500km de bu araba...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

güneş hala varsa yanmamalı? uğultu sesi görecelidir ama normal olduğunu sanmam, yol yakınken bunler için servis kaydı açtırın sıcağı sıcağına

Yorum bağlantısı
Tuluhan Şıpka

ugultu icin servise gittim..hememn malak muamelesiyle olaya giristiler..fan sesiymis :-) neyse daha sonra sesi icerde duydular..gaz sirkulasyonuyla ilgili dediler ama sabahtan biralmam lazimmis..gazi degistirceklermis once daha sonra olmazsa baska parcalar saydi vb..

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Güneş karşıdan geliyorsa yanmamalı. En azından benim naylonda yanmıyor. Ama hava aydınlık gibi olsa da güneş yoksa yanıyor.

Yorum bağlantısı

Güneşin dikey gelmediği durumlarda yandığı olabiliyor. Bazen ben de yeteri kadar karanlık olmadan yandığını düşünüyorum. Ama şikayetçi değilim.

Yorum bağlantısı
Anil Berke Kavraal

bazen yanabiliyor bende de bu şekilde ışık sensoru ...

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Ben otomatik konumda kullanmaya alışamadım..Sürekli araçtan inerken far açık uyarısı gıcık ediyor.Ayrıca bir de ben stop ettikten sonra tekrar marş basacağım zamanlar alışkanlıktır farları kapatır öyle marş basarım.Konum otomatikte olduğunda da kapatma gereği duyuyorum.Yani benim işime bu özellik pek yaramıyor :) İsteyen varsa vereyim bunu :p

Yorum bağlantısı

Ben otomatik konumda kullanmaya alışamadım..Sürekli araçtan inerken far açık uyarısı gıcık ediyor.Ayrıca bir de ben stop ettikten sonra tekrar marş basacağım zamanlar alışkanlıktır farları kapatır öyle marş basarım.Konum otomatikte olduğunda da kapatma gereği duyuyorum.Yani benim işime bu özellik pek yaramıyor :) İsteyen varsa vereyim bunu :p

E hep sen gıcık edecek değilsin ya biraz da sen gıcık oluver. Yalnız, sen sürekli araçtan araç çalışırken mı inersin? Ayrıca niye sürekli araçtan inersin biraz içinde otur, işin bitsin aracını stop et öyle in. Otomatik konumdayken stop ettikten sonra bu uyarı gelmiyor da o bakımdan. ;)

Yorum bağlantısı
Emre Köksal

bende de xenon olduğu için otomatik ayarı kullanmıyorum....ayrıca sanırım parkları da yakmıyor gündüzleri sensör ışık algılarsa...ben trafikte fark edilmeyi severim...park halinde sanılmayalım :)

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

E hep sen gıcık edecek değilsin ya biraz da sen gıcık oluver. Yalnız, sen sürekli araçtan araç çalışırken mı inersin? Ayrıca niye sürekli araçtan inersin biraz içinde otur, işin bitsin aracını stop et öyle in. Otomatik konumdayken stop ettikten sonra bu uyarı gelmiyor da o bakımdan. ;)

Abi hadi uyarıyı geçtim.Marşa basarken yine kapatıyorum..Aküye ve ampullere zararı var.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Dün ben de bunu düşündüm... Otomatik far devresine bir geciktirici röle yada voltaj okuyan bir devre lazım.. kontağı açar açmaz yakıyor farları...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
Güneş karşıdan geliyorsa yanmamalı. En azından benim naylonda yanmıyor. Ama hava aydınlık gibi olsa da güneş yoksa yanıyor.
güneş hala varsa yanmamalı? uğultu sesi görecelidir ama normal olduğunu sanmam, yol yakınken bunler için servis kaydı açtırın sıcağı sıcağına
Güneş varsa bile, ışık azalmış ise yanabiliyor...

Mehmet abinin dediği gibi sabah ve akşam güneş karşıda ancak ışık acısı veya şiddeti düşükse yanıyor.

Abi hadi uyarıyı geçtim.Marşa basarken yine kapatıyorum..Aküye ve ampullere zararı var.

Bi sıkıntı yaşamadım 2.5 yıldır öyle kullanıyorum. Ama benim aklımada gelmedi değil. Xenon far açıkken aracın çalışması pekte doğru değil diye düşündüm.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Bi sıkıntı yaşamadım 2.5 yıldır öyle kullanıyorum. Ama benim aklımada gelmedi değil. Xenon far açıkken aracın çalışması pekte doğru değil diye düşündüm.

İlk marş sırasında aküye ne kadar az muhalefet varsa o kadar iyidir :) En sağlıklısı budur. Ben dörtlüleri bile kapatır basarım marşa :)

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Dün ben de bunu düşündüm... Otomatik far devresine bir geciktirici röle yada voltaj okuyan bir devre lazım.. kontağı açar açmaz yakıyor farları...

Aracı aldığımda ilk baktığım bu olmuştu, 1974 model passat'ımda bile marşa basarken farlar kendiliğinden sönerdi. Forumda da bu konuyu tartışmıştık ama şimdi bulamadım.

Dizelde durum daha da vahim. Kışın çok soğuk geçtiği yerlerde gece aracı çalıştıracaksınız, kontak açılır açılmaz farlar yandı, ama kızdırma bujileri de çalışıyor, sönene kadar bekleyeceksiniz ve yine farlar yanık halde marş yapacaksınız. Garip bir durum.

tarihinde Mükremin Kocataşkın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

İlk marş sırasında aküye ne kadar az muhalefet varsa o kadar iyidir :) En sağlıklısı budur. Ben dörtlüleri bile kapatır basarım marşa :)

Bir akünün ömrü 3 yılsa bırak iki yılda doldursun :)

Açıkcası o kadar düşünmez oldum aracı. Önceden kasislerden geçerken dururdum. Şimdi kasis plastik yapımsa anla işte. (Maraşta çok fazla kasis ve gereksiz kasis var. )

Aracı sattığım adam hiç temizliğine bakmıyor. Elin adamı için artık kendimi üzmüyorum :D

Not: Üzmüyorum yanlış oldu. Yormuyorum olacak.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Bir akünün ömrü 3 yılsa bırak iki yılda doldursun :)

Açıkcası o kadar düşünmez oldum aracı. Önceden kasislerden geçerken dururdum. Şimdi kasis plastik yapımsa anla işte. (Maraşta çok fazla kasis ve gereksiz kasis var. )

Aracı sattığım adam hiç temizliğine bakmıyor. Elin adamı için artık kendimi üzmüyorum :D

Not: Üzmüyorum yanlış oldu. Yormuyorum olacak.

Kasislerin %87 si Ankara diyorlar..sanırım doğru :) Gerisi de sizin orada demek ki :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Kasislerin %87 si Ankara diyorlar..sanırım doğru :) Gerisi de sizin orada demek ki :D

Rampada kasis var :D Hemde benim otomatiğin kaçırabileceği diklikteki rampada. Düşünün artık.

Yorum bağlantısı

Rampada kasis var :D Hemde benim otomatiğin kaçırabileceği diklikteki rampada. Düşünün artık.

Ankarada KGM.nin önünde tünel çıkışında rampada kasis var, İbretlik.

Yorum bağlantısı
Murat Dere
(düzenlendi)

Benimki yakmıyor cınım. :p Güneş varken de yanmaz. Hava kararmaya başladığı zaman yanar benimki. ;) Dur kendi lafınla vurayım seni: http://www.fordclubt...ost__p__1347549 (Çok komikti ama itiraf edeyim) :punish:

tarihinde Murat Dere tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...