İçeriğe Yönlendir

2013 Fiesta 1.6 Powershift İlk Dokunuşlar

İnanç AKTI

Recommended Posts

Fatih Çağlar

Görünüş olarak orjinal jant şeklinden çok daha güzel duruyor. Bende beyaz renk yeni fiesta aldım ancak jantlar beni tatmin etmedi ama bunlar güzelmiş olabilir. :) hayırlı olsun güzel jantlar ama siyah biraz boğmuş gibi geldi banada. neyse sen sevdiysen gerisinin bir önemi yok güle güle kullan :)

Yorum bağlantısı
Baran Ekici

Olmuş olmuş; ben de siyahı çok severim bence çok güzel, fiestaları makyajlamakla çok iyi yaptılar, arabaya can geldi :) Kazasız belasız cezasız güle güle kullanın :nazar:

Yorum bağlantısı
Tuğbay ışıklar

Merhaba bende aynı aracın elektrik kırmızısını aldım titanium x paket 1.6 powershift , farlara xenon uyguladın mı?

Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar

Siyah jantlar hoş durmuş ancak jantların lastikle birleştiği noktada ve göbeğinde iki adet ince kırmızı halka olsa fena durmaz diye düşündüm bi an...

Yorum bağlantısı
Doğu Kemik

Renk tercihi konusunda sizin zevkiniz dah önemli am abu jantları kim aldıysa sorun yaşadı ve çıkardı umarım siz de aynı sorunları yaşamazsınız.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Jant güzel, renk biraz boğmuş sanki, yalnız bu jantlar fiestaya fazla, kesinlikle sorun yaşacaksınız.

Yorum bağlantısı
Erhan Ay

merhaba,

jantlara acil mudahele istiyor.çok boğulmuş araba...!

Yorum bağlantısı
İnanç AKTI

Arkadaşlar hepinize iyi dilekleri ve yorumları için teşekkür ederim. Takılan jantlar bana hafif geldi ki performans konusunda aracın birşey kaybetmemesi bunu doğrular nitelikte. Jantların 17'' olması aracın ön takımlarını yorar mı ? sorusuna bazı bilgilerden sonra ulaşabiliriz. Bu aracın 17'' jant opsiyonu mevcut mu evet mevcut. Fabrikasyon çıkış 17'' jantlı araçların eğer gergi kolları vs. güçlendirilmiş olarak geliyorsa evet sonradan takılan 17'' jantlar ön takımları yorabilir. Ama

17'' jantlı araçlarda güçlendirme yapılmıyorsa, zaten fabrikasyon çıkış ön takımlar 17'' jantlara uygun olarak geliyordur ve yorgunluk söz konusu olamaz. Öncelikle bunu öğrenmemiz gerekiyor. Bilen varsa paylaşırsa sevinirim. Jantlarda herhangi bir sıkıntı yaşanırsa 2 yıl garantisi var gider atarım önlerine olur biter ki bunun sözünü verdiler zaten.

Yorum bağlantısı
İnanç AKTI

Yarın yapılacak işlemlerden sonra araç baya değişecek sanırım :) Yarın akşama fotoları koyarım ;)

Yorum bağlantısı
Doğu Kemik
(düzenlendi)

Tarık, ben, Tolga ve Ali bu jantları sırasıyla aldık kullandık. Tolga ve ben ilk alanlardanız ve ön jantlarla ilgili sorun yaşadık araya spacer koyarak kullanabildik. Daha sonra Ali aldı könig marka olduğunu hiç bir sıkıntısı olmadığını söyledi ama ne hikmetse 3-5 ay sonra tam hatrılayamadığım sorunlardan dolayı orjinal 17 jantlara döndü.

Belki bu seride sıkıntı olmayabilir ancak herhangi bir sorun çıktığında maalesef söz verdikleri garanti koşulları değişiyor. Ben İstanbul' dan çok tanınmış ve farklı yerlerde şubeleri olan bir bayiden almama rağmen sorunlj jantları iade etmek istediğimde almadılar. İş ancak avukat yolu ile 1 ay sonra çözülebildi.

tarihinde Doğu Kemik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
İnanç AKTI

İnşallah jantlarla ilgili bir sıkıntı olmaz.Şuan da memnunum herhangi bir sorun yaşatmadı ama daha yeni tabi ilerleyen aylarda daha net belli olur.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Doğu abi ne gibi problemler yaşandı biraz açar mısın ? bende 2 senedir rs jantlar kullanıyorum şimdiye kadar hiç bi sorun yaşamadım çok şükür.

teknik olarak bakıldığında 17 jantların hepsi fiestaya fazla abi ön takımı yorması vs. vs. ama sen daha iyi bilirsin bu iş zevk ve imkan meselesi şimdiye kadar da arabama 17 jant taktım ön düzen dağıldı falan diyen duymadım bu saatden sonrada hçbşy olcağını sanmıyorum bilmiyorum bana katılır mısın abi ;)

Konu zevk se sözüm yok, kazasız belasız, arızasız kullanırsın inşallah :good1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
İnanç AKTI

Makyajlı kasa ST difizörü sipariş verilemediği için farklı bir difizör getirttim. Monte etmeden spoiler ve arka difüzörü karbona kaplattım ve aracıma monte ettim. Fakat kaplama maalesef zamanla attı. Hem difüzörde hemde spoilerde çok fazla girinti çıkıntı vardı. Yarın kaplamayı söktürüyorum. Parçaları aracın rengi olan metalik siyaha boyatacağım ve aracıda sanırım simli mat maviye kaplatıyorum. Hemen hemen kararımı verdim bu konuda :) Birde araca egsoz alacağım ama ne alsam diye düşünüyorum. Tavsiyeniz var mı bu konuda ? Egsoz işinden pek anlamam da :) Deli gibi böğürmeyen tatlı bir ses vermesi yeter bana :) İç tavan lambalarını da ledle değiştirmeyi düşünüyorum. Golf 7' de Comf. ve High. bulunan tavan lambaları ledli. Bu ledlerden alıp monte ettirmeyi düşünüyorum. Ayrıca plaka lambalarını da aynı şekilde led yaptırıyorum. Bakalım hayırlısı ;)

Yorum bağlantısı
Cenk Yıldız

Şahsen ben yeni ön tarafı hiç beğenmiyorum, jantlara gelirse gerçekten boğmuş siyah renk ama tabiki bizim yorumumuz güle güle ve zevkle kullanın hayırlı olsun

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Burak Koca

Maşallah hocam, ben beğendim Jantlarınızı da; farklı bir çalışma olmuş :) Zaten aracınıza da Mavi'ye kaplatıyorsanız, artık jantlar çok daha farklı görünecektir :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
İnanç AKTI

Dün izin günümdü. Tam 5 saat arabanın boya korumasıyla uğraştım :) Kollarım hala ağrıyor :) Ama değdi kesinlikle. Akşama fotoları koyarım. Detayları yazarım.

Yorum bağlantısı
İnanç AKTI

Önce aracın plastik ve krom kaplamaları bantla kapatıyoruz ki glaze ve wax zarar vermesin.

p6pfz.jpg

p6phr.jpg

p6pk1.jpg

Bu da 5 saatlik bir uğraşın ardından gördüğüm en güzel görüntü. Bugün sabah yağmur yağmıştı, bir nevi su testide yapmış olduk ve sonuç mükemmel. Boncuklanma üst seviye :)

p6plj.jpg

Spoilerim ve difüzörüm :)

p6prk.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İnanç AKTI

mavi kaplama ne oldu İnanç bey  ;)

O işe henüz girişemedim. Belki farklı kombinler yapabilirim :) Aklımda güzel fikirler var. Uygulamaya geçirmeye çalışıyorum. Ah birde işten güçten fırsat olsa daha çabuk olacak bu işler ama... 

Yorum bağlantısı
İnanç AKTI

kara şimşek hayırlı olsun çok beğendim maşallah :)

Teşekkür ederim. Beğendiğinize sevindim :)
Yorum bağlantısı
Cem Gürel

İnanç bey arabanız çok hoş olmuş spoiler ve difüzörle birlikte. Bende 2 hafta önce dizel, beyaz,  titaniumx paket aracımı ankara başer otodan teslim aldım. Bende st spoiler düşünüyorum fakat makyajlı kasalar için henüz getirmediklerini öğrendim. Sormamda bir sakınca yoksa siz spoiler ve difüzörü nereden temin ettiniz ve kaça mal ettiniz. Öğrenebilir miyim? Ayrıca taktığınız parçalar anladığım kadarıyla orjinal değil. Görünümlerinde herhangi bir orjinal olmadıklarını gösteren itici unsur var mı? Teşekkür ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İnanç AKTI

İnanç bey arabanız çok hoş olmuş spoiler ve difüzörle birlikte. Bende 2 hafta önce dizel, beyaz,  titaniumx paket aracımı ankara başer otodan teslim aldım. Bende st spoiler düşünüyorum fakat makyajlı kasalar için henüz getirmediklerini öğrendim. Sormamda bir sakınca yoksa siz spoiler ve difüzörü nereden temin ettiniz ve kaça mal ettiniz. Öğrenebilir miyim? Ayrıca taktığınız parçalar anladığım kadarıyla orjinal değil. Görünümlerinde herhangi bir orjinal olmadıklarını gösteren itici unsur var mı? Teşekkür ederim.

Teşekkür ederim. Sizin aracınızda hayırlı uğurlu olsun. Spoiler ve difizör orjinal parça. Başer' e sorduğumda bana da henüz üretilmediği bilgisi verilmişti. Hatta bir bayanla görüşmüştüm. Sizinde görüştüğünüz aynı kişimiydi bilmiyorum. Parçaları, bizzat Otokoç' dan yedek parça şefiyle birlikte Ford' un kendi sisteminden sipariş verdim. 850-900 TL civarlarına geldi. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...