İçeriğe Yönlendir

2013 Fiesta 1.6 Powershift İlk Dokunuşlar

İnanç AKTI

Recommended Posts

İnanç AKTI
(düzenlendi)

Dün 17'' RS Black jantlar ve eibach 35 mm yaylar takıldı. Lastikler Dunlup Sport LM703 205/40/17 tercih edildi. Bugün Ford Otokoç Ankara' dan spoiler ve 2013 ST arka tampon sipariş edildi. Türkiye' de bu tamponu sipariş veren ilk kişi ben olmuşum :) Sisteme beraber baktık, parça numaraları belli, fakat henüz tanımlanmamıştı. Bu da demek oluyor ki Türkiye' de sipariş veren yok. Tanımlandıktan sonra siparişi geçilecek. Ama biraz bekleme süreci var. Sanırım 1 ayı bulacak gelmesi. Spoiler cumartesi elimde inşallah. Bu arada 5 kapı için ford onaylı orjinal marşpiyeller var. Yok diyen arkadaşlara duyurulur ;) Ama bana biraz pahalı geldi sipariş vermedim. Aracın jant ve yaylı fotolarını akşam ekleyeceğim. Herkese iyi forumlar.

tarihinde İnanç AKTI tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Akan Belen

Resimler şart :D Bu arada merak ettim arka tampon fiyatı nedir otosanda.

Yorum bağlantısı
İnanç AKTI

Resimler şart :D Bu arada merak ettim arka tampon fiyatı nedir otosanda.

Fiyat belli değil :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Gürcüoglu

Fiyat belli değil :D

fiyat belli değil ve sen sipariş verdin.. Gözünü iyice karartmışsın sen :biggrin:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Çukur

Dün 17'' RS Black jantlar ve eibach 35 mm yaylar takıldı. Lastikler Dunlup Sport LM703 205/40/17 tercih edildi. Bugün Ford Otokoç Ankara' dan spoiler ve 2013 ST arka tampon sipariş edildi. Türkiye' de bu tamponu sipariş veren ilk kişi ben olmuşum :) Sisteme beraber baktık, parça numaraları belli, fakat henüz tanımlanmamıştı. Bu da demek oluyor ki Türkiye' de sipariş veren yok. Tanımlandıktan sonra siparişi geçilecek. Ama biraz bekleme süreci var. Sanırım 1 ayı bulacak gelmesi. Spoiler cumartesi elimde inşallah. Bu arada 5 kapı için ford onaylı orjinal marşpiyeller var. Yok diyen arkadaşlara duyurulur ;) Ama bana biraz pahalı geldi sipariş vermedim. Aracın jant ve yaylı fotolarını akşam ekleyeceğim. Herkese iyi forumlar.

Aracınız hayırlı olsun kazasız belasız kullanın.

5 kapı fiesta için orjinal marşbiyer yok diyenlerden birisi benim hala 2011 model aracım için bulamadım zaten fordun hangi 4 kapılısında marşbiyer var ki? Diğer aldığımız orjinal parçalar orjinal sportun malzemeleri zaten...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İnanç AKTI

fiyat belli değil ve sen sipariş verdin.. Gözünü iyice karartmışsın sen :biggrin:

ehuhehe :) aynen :p

Fiyatı belli olmadan sipariş vermek büyük bir cesaret. :D Bir şahin parası istemesinler sizden. :p

Yok artık :) Yurtdışından gelen arka tampon 495 TL bu da olsun 700 TL :) Yani öyle olmasını temenni ediyorum :D

Yorum bağlantısı
Akan Belen

ehuhehe :) aynen :p

Yok artık :) Yurtdışından gelen arka tampon 495 TL bu da olsun 700 TL :) Yani öyle olmasını temenni ediyorum :D

Yurtdışı sipariş+otosan=700 tl çok iyimser gördüm sizi gerçekten.Umarım dediğiniz gibi gelir.Bende mondeo st220 tamponu bir sorayım bakalım kaça gelirmiş

Yorum bağlantısı
İnanç AKTI

Aracınız hayırlı olsun kazasız belasız kullanın.

5 kapı fiesta için orjinal marşbiyer yok diyenlerden birisi benim hala 2011 model aracım için bulamadım zaten fordun hangi 4 kapılısında marşbiyer var ki? Diğer aldığımız orjinal parçalar orjinal sportun malzemeleri zaten...

Ford' un kendi sisteminden kendi gözümle gördüm. Zaten 4 kapı bulamazsınız, 5 kapı bulabilirsiniz ;) Sistemde 5 kapı olarak yazıyor fakat üzerine tıkladığında resimde 3 kapılıyı gösteriyor sürekli. Yani hangisine tıklarsanız tıklayın 3 kapı resmi çıkıyor. Serviste ki arkadaşlarda bunu 5 kapılı gelmiyor olarak söylüyor. Oysa ki

resime değil parça kodlarına baksalar geldiğini görürler. Hatta fiyatını da söyleyeyim, 378 TL x 2 = 756 TL işçilik-boya hariç ;)

bir leonum olsaydı bende uğraşırdım bu kadar. güle güle kullanın.

Teşekkürler. Leon güzel araba ama Fiesta daha güzel :D

Yurtdışı sipariş+otosan=700 tl çok iyimser gördüm sizi gerçekten.Umarım dediğiniz gibi gelir.Bende mondeo st220 tamponu bir sorayım bakalım kaça gelirmiş

Tampon derken, sadece difüzörden bahsediyorum. Tamponun içinde ki plastik aksam çıkıyor, yerine ST delikli difüzör geliyor. Üzerinde boyanabilecek bir ek var onu takıyorlar ve kenarlıklar var. Komple tampon değil yani.

Yorum bağlantısı
İnanç AKTI

hayırlı olsun, motor benzinli mi?

Teşekkür ederim. Motor 1.6 105 PS Powershift.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

orjinal jant ve lastikleri saklayın, şanzıman ile ilgili bir skıntı olursa, bu jant ve lastikler boşuna kafa karıştırmasın

Yorum bağlantısı
İnanç AKTI

orjinal jant ve lastikleri saklayın, şanzıman ile ilgili bir skıntı olursa, bu jant ve lastikler boşuna kafa karıştırmasın

Lastikleri maalesef takasta kullandım :( Ama kışlık lastikte kullanmak maksatlı jantları vermedim. Orjinal yaylarda duruyor.

Yorum bağlantısı
Salih Sarı

ls99h.jpg

ls9d8.jpg

ls9fn.jpg

ls9km.jpg

Abi öncelikle araban hayırlı olsun. Allah kazasız belasız sürüşler nasip eylesin. Ancak siyah araba siyah jant :i-ih::rolleyes: Krom bile daha iyi gidebilirdi. Ancak sizin zevkiniz. Tekrardan hayırlı olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İnanç AKTI

Siyah araba ve siyah jantı seviyorum ben.Farklı ve hırçın duruyor. Zevk meselesi tabi. Yorumlarınız için teşekkür ederim. Fotoları gelişi güzel çektim. Aracı aklayıp paklayıp spoiler ve arka difüzörü de taktıktan sonra daha güzel fotoları koyacağım zaten. Farklı fikirlerim var şuan araba sade duruyor gerçekten. Onlarıda uyguladıktan sonra araba çok değişecektir. Önümüzde ki hafta tamamlamayı düşünüyorum inşallah.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Özcan

Maşallah.Allah kazasız belasız kullanmak nasip etsin.Bende jantların arabayı çok boğduğunu düşünüyorum.Ama yine de tercih zevk sizin....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Halil Gümüş

Açıkçası ben beğendim, güle güle kullanın. Yalnız krom cam çıtalarını ya tamamen sökün ya da üst tarafını da tamamlayın bence.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Burak Ekici

Arac cok guzel masallah kazasiz belasiz kullanin. Siyah janti severim bende kullaniyorum ama siyah araca siyah jant bence gitmemis aracta siyah oldugu icin jantlar kendini gostermemis bence, tabi yinede zevkler ve renkler tartisilmaz emeginize saglik

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İnanç AKTI

Teşekkürler arkadaşlar. Daha bu başlangıç. Farklı şeyler üretmeye çalışıyorum. Umarım başarılı olurum. İyi dilekleriniz için tekrar teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
İnanç AKTI

Açıkçası ben beğendim, güle güle kullanın. Yalnız krom cam çıtalarını ya tamamen sökün ya da üst tarafını da tamamlayın bence.

Krom cam çıtaları fabrikasyon çıkış olduğundan sökme taraftarı değilim açıkcası. Yine de öneriniz için teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Çağatay Kocakuşak

maşallah araca elinize sağlık :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...