İçeriğe Yönlendir

Mondeo III - Dizel - Benzin Yakıt Tüketimi

Tunç Akyol

Recommended Posts

Cengiz Koşak

Ne kullandın da seni hayata küstürdü :)

Dizel konusunda seat grubu ve 2.bilinmeyen ve 3 haftalik eziyetli mondim :) otomatik olarak ta tirt jatco :)

Daha geçen Manuel dizel mondi kullandım. Yok kardeş güç tamamda hamallık amelelik geliyor bana. Gerek yok. Otomatik candır.

Öyle deme be abi yanina gelebilseydim benim hircin mondiyle sen asik olurdunn :D
Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Evet mümkünse son bahar olsun, yada en azından ramazandan sonra :D

Ramazan sonrası icin hazır ol o zaman her an icin davet gelebilir [emoji106]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Dizel konusunda seat grubu ve 2.bilinmeyen ve 3 haftalik eziyetli mondim :) otomatik olarak ta tirt jatco :)

Öyle deme be abi yanina gelebilseydim benim hircin mondiyle sen asik olurdunn :D

Neyine? Hamallığı sevsem öğretmen olmazdım.

Ama güç dersen. Stok hali bile bana yeter zaten. Turbo hortumu yırtık mondi uçuyor sanıyorum ki usta bana güldü. Araç gitmiyor hocam neye göre gidiyor dedin dedi :) benzinli ov modeoya göre dedim.

[emoji23][emoji23][emoji23]

Biz ettikte ne oldu. Bunu burda ulu orta yerde yazma bari :)

Evet mümkünse son bahar olsun, yada en azından ramazandan sonra :D

Emmi bak yine kaçıyorsun cevap vermekten :D
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Cengiz Koşak

Gelseydim gorurdun abii anlatilmaz yasanir da ben neyin kavgasindayim artik mondim yok :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Emmi bak yine kaçıyorsun cevap vermekten :D

Hava durumunu ve nem oranını görmeliyim önce :D

Yorum bağlantısı
Cengiz Koşak

En azından var... Seninki eksik :D

Benim mondim yok olan dusunsun emmi :D tirtlar basa bela olursa cengiz tirt demisti dersinizz :p
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Hava durumunu ve nem oranını görmeliyim önce :D

Benim evin balkonunda üşümezsen tüm yol masrafların bana ait. Ne dersen de. Sor Ali Eren'e.
Yorum bağlantısı
Ali Eren

Emmi bırak yapıştırmasın. Bu hali bile yeter sana fazla bile.

Bu arada o rota ne zaman bizim o tarafa dönecek merak ediyoruz. Hadi hayırlısı.

+1000
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Eren

Biz ettikte ne oldu. Bunu burda ulu orta yerde yazma bari :)

+1000

+1000

Benim evin balkonunda üşümezsen tüm yol masrafların bana ait. Ne dersen de. Sor Ali Eren'e.

Vallahi balkon süper ama ben kızmaya başladım bıyıklıya...

Yorum bağlantısı
Osman Bilgin

bi ara eskişehir lafı geçti, bizde her zaman bekleriz aracımızı da test ettiririz sonra kendi araçlarınıza koşa koşa gidip öpüp iyiki varsın dersiniz:=)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Eren
(düzenlendi)

Maraş'ta ve benim balkonda hava nasıl. Nem nasıl Alim.

Balkon harika, benim balkonda süper ama aylardır beklenen bıyıklıdan ses yok. tarihinde Ali Eren tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Vallahi balkon süper ama ben kızmaya başladım bıyıklıya...

İstanbul yakın canım. :D

bi ara eskişehir lafı geçti, bizde her zaman bekleriz aracımızı da test ettiririz sonra kendi araçlarınıza koşa koşa gidip öpüp iyiki varsın dersiniz:=)

Sizin ov bizim mk3 ten daha iyi kıymetini bilin :)
Yorum bağlantısı
Osman Bilgin

performansını bilmem ama kanımca süspansiyon esneklik bakımından biraz daha rahattır:=) 120 130 u geçince bi 403 edasıyla yol olması o başka bişey:=)

Yorum bağlantısı
Ali Eren

Görürse, cevap bekliyoruz
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

performansını bilmem ama kanımca süspansiyon esneklik bakımından biraz daha rahattır:=) 120 130 u geçince bi 403 edasıyla yol olması o başka bişey:=)

Mk3 daha güvende hissi veriyor yola daha iyi oturuyor. Ancak mk2 daha konforlu geliyor.. Kesinlikle daha performanslı özellikle ani hızlanmalarda :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Bilgin

Mk3 daha güvende hissi veriyor yola daha iyi oturuyor. Ancak mk2 daha konforlu geliyor.. Kesinlikle daha performanslı özellikle ani hızlanmalarda :)

halbuki beygiri 15 kadar yüksek, şanjman da aynı di mi? niye öle 

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

halbuki beygiri 15 kadar yüksek, şanjman da aynı di mi? niye öle

Şanzuman aynı değil. Sizinki BMW şanzumanıymış dedi bir şanzumancı. O ciddi fark ediyor. Spor mod var sizde biz o yok mesela.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Akan Belen

Ben mondeo alana kadar hep manuel araç aldım ve otomatik almam diyordum.Çok az kullanmışlığım vardı otomatik araç pek de hoşuma gitmiyordu.Sonra bir şekilde mondeo sahibi oldum.Ve sorunlarda yaşamama rağmen hiç pişmanlık duymadım ne mondeodan ne de otomatikten.Güç olarak da genelde hep yeterli oldu.Mehmet abide yazmışya sürekli uzun yol yapasım geliyor resmen :D 180 ile bile giderken gaza basınca hızlandığını rahatlıkla anlayabiliyorum ki bence yeterli bir durum.Birde yakıtını daha makul seviyede tutabilsem sorun olmayacak.:D

Ancak şu var sanki bana 120 ile gitmekle 140 la gitmek arasında çok da bir yakıt farkı yok gibi geliyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Bilgin

Otomatik ve dizel candır :)

Abi sen uyumazmısın:=) Otomatikde debriyajdaki gibi rampa yukarı yada kaldırım çıkarken yükte milemetrik yanaşmayı çekindiğimden dolayı yapamıyorum,  ona kıl oluyorum, traktörlerde debriyajla yapıyorduk hep bu milimetrik oynamaları ondan mı bilmiyorum, gaz firen yapmaya korkuyorum. sol ayağımı frene basmaya öğretsem iyi olucak, ilk arabası otomatik olan bir arkadaşım sol ayağıla basıyor frene.. yada bu durumlar için el gazı da işimi görür aslında:=) bir kaç dez avantajı haricinde otomatik iyidir.. dizele çekiniyorum kuzenime mondeo diye diye oda dizel jatco mondeo almıştı ama iş yeri araba verince ben test edene kadar sattı, zannedersem kötü mazot kurbanı olmuştu enjöktörler vs arıza yapmışdı servis 6 bin demişdi o bir şekilde dışarda 3,5 bine halletmişdi arrıza vebakımından dolayı dizelden çekinioyorum ama park sorunu yüzünden garaja koyabilmem için ya benzin yada dizel almam gerekiyor. küçük arabada sevmiyoum , benzinde binebilmem için 1,4 tsi (passat olmadı golf) gibi motorlara binmem gerekiyor oda pahalı, bütçeme göre alabileceğim en iyi araba dizel mondi...yoksa gönlüm 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Abi sen uyumazmısın:=) Otomatikde debriyajdaki gibi rampa yukarı yada kaldırım çıkarken yükte milemetrik yanaşmayı çekindiğimden dolayı yapamıyorum, ona kıl oluyorum, traktörlerde debriyajla yapıyorduk hep bu milimetrik oynamaları ondan mı bilmiyorum, gaz firen yapmaya korkuyorum. sol ayağımı frene basmaya öğretsem iyi olucak, ilk arabası otomatik olan bir arkadaşım sol ayağıla basıyor frene.. yada bu durumlar için el gazı da işimi görür aslında:=) bir kaç dez avantajı haricinde otomatik iyidir.. dizele çekiniyorum kuzenime mondeo diye diye oda dizel jatco mondeo almıştı ama iş yeri araba verince ben test edene kadar sattı, zannedersem kötü mazot kurbanı olmuştu enjöktörler vs arıza yapmışdı servis 6 bin demişdi o bir şekilde dışarda 3,5 bine halletmişdi arrıza vebakımından dolayı dizelden çekinioyorum ama park sorunu yüzünden garaja koyabilmem için ya benzin yada dizel almam gerekiyor. küçük arabada sevmiyoum , benzinde binebilmem için 1,4 tsi (passat olmadı golf) gibi motorlara binmem gerekiyor oda pahalı, bütçeme göre alabileceğim en iyi araba dizel mondi...yoksa gönlüm

2 çocuk babası ve moderatör olmak kolay değil :)

Otomatikte kesinlikle ve kesinlikle sol ayak iptal.

Otomatiğe alışınca rampada mükemmel milimetrik oynamalar yapabilirsin.

Az önce iki aracın arasına 20şer santim boşluklu yere çok rahat milimetrik park yaptım.

Benzinli motor bir hararet yapsın onunda ciddi masrafı var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...