İçeriğe Yönlendir

Mondeo III - Dizel - Benzin Yakıt Tüketimi

Tunç Akyol

Recommended Posts

Mehmet Kaya

bizim oralarda Ağustos sonu olmaya başlıyor.

Yok abi buralarda da oldu.

Yaş incir abi.. bir köyden geçerken, köylülerden incir alan bir toptancıdan aldık.. üç kasa alıp bölüştük.. 

Bence de güzel abi.. 86 km ortalama hız ile, 4.1 litre tüketim çok tatmin edici geldi bana..  4.1 X 4.4 TL = 18 kuruş. 

Ancak sabır istiyor :)

Kafadan 10 litre :D

Bir daha bu  kadar sabırlı kullanabilecekmisin merak ettim :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Yok abi buralarda da oldu.

Bir daha bu  kadar sabırlı kullanabilecekmisin merak ettim :D

Normal kullansam 7 litre civarında yakardım hocam.. 

7 - 4.1 = 2.9 litre. 

175 x 2=350 km. 

350 / 100 = 3.5

3.5 x 2.9 = 10

10 x 4.4 = 44 lira.. Fark bu hocam.. bilmiyorum.. Aslında çok fark.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Normal kullansam 7 litre civarında yakardım hocam.. 

7 - 4.1 = 2.9 litre. 

175 x 2=350 km. 

350 / 100 = 3.5

3.5 x 2.9 = 10

10 x 4.4 = 44 lira.. Fark bu hocam.. bilmiyorum.. Aslında çok fark.. 

Emmi aslan besliyorsak düşünmeyeceğiz :D

Bu depoda hiç özenmedim. Çok sert kullandım. Şehir içinde 31 litre ile 170 km yol gitti :D

Normalde 31 litre ile 200-220 arasında yol giderdi :D

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

3. Olarak da gittiğim gibi geri döndüm. Yola çıkmadan ortalamayı sıfırladım. Aynı şekilde kullandım. Eve geldiğimde 4.5 litre idi. Dönüşte fazladan 100 kiloya yakın yüküm vardı.Buna rağmen. 3.8 + 4.5 = 8.3 / 2 = 4.15

gösterge değil, depo ölçümü ne çıktı ? Sapma vardır illaki yol pc de
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Emmi aslan besliyorsak düşünmeyeceğiz :D

Bu depoda hiç özenmedim. Çok sert kullandım. Şehir içinde 31 litre ile 170 km yol gitti :D

Normalde 31 litre ile 200-220 arasında yol giderdi :D

Bence özen... 

gösterge değil, depo ölçümü ne çıktı ? Sapma vardır illaki yol pc de

Yapmıyorum bunu, mondeo bu.. bilgisayarı doğru gösterir :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Bence özen... 

Yapmıyorum bunu, mondeo bu.. bilgisayarı doğru gösterir :D

Ara sıra kurum attırmak lazım ama :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

En son 250 liralık ultimate almıştım.. şu anda takometre 850 km'de.. 120 km daha gider diyor.. 

Karma kullanım..

350 km'si şehirler arası, ortalama 86 km hız..  Geri kalanı, ev-iş-bağ-bahçe falan filan.. 

Ara sıra kurum attırmak lazım ama :D

Aaa tabiki.. :D

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

mondeo yakmıyor, İstanbul dan fulledim, Kayseri ye vardığımda çeyrek üzeri mazot vardı, 100-150 km şehir içinde dolaştım, birde Nevşehir e gittim.

110 mondeo için ideal kullanım.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

mondeo yakmıyor, İstanbul dan fulledim, Kayseri ye vardığımda çeyrek üzeri mazot vardı, 100-150 km şehir içinde dolaştım, birde Nevşehir e gittim.

Ben gördüm şahitim. İnanamadım. Daha yedek lambası yanmamıştı 950 km yazıyordu. En az 100 km daha yol giderdi. Ali Eren'in tırt focusu otobanda 120 sabitledim ben birşey yapmadım. Otobandan çıktığımızda 5.4 litreydi :D manuel 1.6 dizel diğeri otomatik 2.0 ve araç tonajı yüksek :D Ali hoca derdine yan sen :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Ali hocayıda mondeocu yapacan hocam. :D

Olmasın abi. Daha iyi :D Ona tırt benzinli otomatiği tadımlık kullandırıyorum :D Tadı damağında kalıyor. Dizel jatco kullanırsa zaten bırakmaz birdaha :D

Hep diyordum hb araba alırsam tek alacağım araç focus diyordum. İyiki Nevşehire focusla gittik. Nasıl mındar ettik bir görsen :D Hüseyin yergin bile beğenmedi :D Birde beni düşün. :D

Not: Yemin ediyorum Ali bir daha arabasının içine sokmayacak beni :sandalye:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Eren

Ali hocayıda mondeocu yapacan hocam. :D

Abi MK'nın tırt mondisi tad vermiyor elime bi dizel mondi geçse bir daha bırakamam herhalde. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Abi MK'nın tırt mondisi tad vermiyor elime bi dizel mondi geçse bir daha bırakamam herhalde. 

iyiki tad vermiyor :D aracı yolda tutmak için Osmaniyeye kadar gittik :D Dizel olsa düşün artık Nevşehire kadar giderdik herhalde :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Tam uzun yol arabası abi.. 

Biz birer tane de şehir içi için bişeyler düşünelim.. :D

Artık bisiklet mi olur.. fiat uno mu olur :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Yoksa sen araba kullanmayımı bilmiyordun araç yolda gezdi durdu :D

Hüseyin ne diyor sorayım mı onada :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Tam uzun yol arabası abi.. 

Biz birer tane de şehir içi için bişeyler düşünelim.. :D

Artık bisiklet mi olur.. fiat uno mu olur :D

güzel fikir. :D

Yorum bağlantısı
Ali Eren

Ben gördüm şahitim. İnanamadım. Daha yedek lambası yanmamıştı 950 km yazıyordu. En az 100 km daha yol giderdi. Ali Eren'in tırt focusu otobanda 120 sabitledim ben birşey yapmadım. Otobandan çıktığımızda 5.4 litreydi :D manuel 1.6 dizet  diğeri otomatik 2.0 ve araç tonajı yüksek :D Ali hoca derdine yan sen :D

Sen dizelden ne anlarsın MK, 4000 devirde vites atıp 120'nin altına düşmezsen ekonomi yapamazsın. Sen git  tırt mondiyle lpg hesabı yap dermişim.  :p  :p

Bu arada sabah 8 de arama beni ben uyanınca gelirim yanınıza. :p  

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Eren
(düzenlendi)

iyiki tad vermiyor :D aracı yolda tutmak için Osmaniyeye kadar gittik :D Dizel olsa düşün artık Nevşehire kadar giderdik herhalde :D

Yoksa sen araba kullanmayımı bilmiyordun araç yolda gezdi durdu :D

Hüseyin ne diyor sorayım mı onada :D

Hişşt birader, sana bir şey soracam. Ya da dur yarın sorarım, seni gıcık ettiğimde yüzünün halini görmeyi seviyorum ben.  :D  :D  :D

tarihinde Ali Eren tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Hişşt birader, sana bir şey soracam. Ya da dur yarın sorarım, seni gıcık ettiğimde yüzünün halini görmeyi seviyorum ben.  :D  :D  :D

Hahaha ben seni daha çok gıcık ederim :D

1-Direksiyon

2-Debraj detaya gerek yok :D

İyi geceler.

Sen sabah beni ara kalkınca ben gelirim yanına :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Olmasın abi. Daha iyi :D Ona tırt benzinli otomatiği tadımlık kullandırıyorum :D Tadı damağında kalıyor. Dizel jatco kullanırsa zaten bırakmaz birdaha :D

Hep diyordum hb araba alırsam tek alacağım araç focus diyordum. İyiki Nevşehire focusla gittik. Nasıl mındar ettik bir görsen :D Hüseyin yergin bile beğenmedi :D Birde beni düşün. :D

Not: Yemin ediyorum Ali bir daha arabasının içine sokmayacak beni :sandalye:

Senin kaşıntın var herhalde, ne istiyorsun sen Dizel Focuslardan bakayım   :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Senin kaşıntın var herhalde, ne istiyorsun sen Dizel Focuslardan bakayım   :D

Ben birşey istemiyorum abi sizin olsun :D Hemen dizel focus kardeşliğini kurdunuz :D

Ben dizel mondeo istiyorum. SAtılık otomatik benzinli mondeo var. Orjinal boya darbe yok 165binde orjinal km prins silverline var üzerinde  :) Parada anlaşırız :D

Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Ben birşey istemiyorum abi sizin olsun :D Hemen dizel focus kardeşliğini kurdunuz :D

Ben dizel mondeo istiyorum. SAtılık otomatik benzinli mondeo var. Orjinal boya darbe yok 165binde orjinal km prins silverline var üzerinde  :) Parada anlaşırız :D

Dizel mondeo diyipte banamı zarf atıyorsun Focus için anlayamadım  :biggrin:  çekinmene gerek yok açık açık konuşabilirsin kardeş biz yabancı değiliz Dizel Focus itin olsun  ;)

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Dizel mondeo diyipte banamı zarf atıyorsun Focus için anlayamadım  :biggrin:  çekinmene gerek yok açık açık konuşabilirsin kardeş biz yabancı değiliz Dizel Focus itin olsun  ;)

Abi kalsın dizel focus. 120 ile giderken neredeyse benim tırt mondi ile aynı yakacak :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...