İçeriğe Yönlendir

Mondeo III - Dizel - Benzin Yakıt Tüketimi

Tunç Akyol

Recommended Posts

İrfan Aşcıoğlu

emmi ayar içine hiç girmeyecem iyi böyle heleki senin usta LPG yi bıraktıysa bi daha ayar mayar yaptırmam kimseye...Valla züldüm ismal ustanın LPG yi bırakmasına.. Ne güzel anlayan bi usta bulduk diyordum kendi kendime...

Bence emmi senin yüzünden bıraktı... sen dizel alınca artık o da dayanamadı  :D :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

emmi ayar içine hiç girmeyecem iyi böyle heleki senin usta LPG yi bıraktıysa bi daha ayar mayar yaptırmam kimseye...Valla züldüm ismal ustanın LPG yi bırakmasına.. Ne güzel anlayan bi usta bulduk diyordum kendi kendime...

Bence emmi senin yüzünden bıraktı... sen dizel alınca artık o da dayanamadı  :D :D

Birgün Kayseriye giderken Maraş üzerinden geç yemeğimi ye çayımı iç usta gör :D Emminin ki tırt :D

Yorum bağlantısı
İrfan Aşcıoğlu
(düzenlendi)

pazartesi(22.07.2013) olabilir aslında... tercihleri yapıp geri dönecem kayseriye.. zaten tekim arabada.. kimse yok.. yada cumartesi de olabilir..

tarihinde İrfan Aşcıoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

pazartesi(22.07.2013) olabilir aslında... tercihleri yapıp geri dönecem kayseriye.. zaten tekim arabada.. kimse yok.. yada cumartesi de olabilir..

Bana her türlü uyar.

Yorum bağlantısı

Tuzak teklife aldanma iftara denk getir İrfan hocam :p:D :D 

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

hiç aklıma gelmemişti valla :sandalye:

Hocam yemek dedim. Herhalde ramazn üstü öğlen yiyecek halimiz yok :D

Yorum bağlantısı
İrfan Aşcıoğlu

aslında yemek kısmını atlamışım kafam lpg ye takılınca..

Yorum bağlantısı

Bu Lpg olayını bir netleştirecek uzun yol yapamadım. 5 ağustos itibariyle bir depoyu sadece uzun yolda bitirerek test etme şansını bekliyorum. Sanki benim lpg %7-10 fazla yakıyor, ya da yol bilgisayarı fazla coşuyor :) Ama hep karışık kullanım olduğu için emin olamadım bir türlü. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Bu Lpg olayını bir netleştirecek uzun yol yapamadım. 5 ağustos itibariyle bir depoyu sadece uzun yolda bitirerek test etme şansını bekliyorum. Sanki benim lpg %7-10 fazla yakıyor, ya da yol bilgisayarı fazla coşuyor :) Ama hep karışık kullanım olduğu için emin olamadım bir türlü. 

Şehir içinde sağlıklı olmuyor. Ama uzun yol en doğru ölçüm.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

abi zengin çalışıyor araba. bence fazla sakıncalı. ben en son ltft değerlerine baktım memlekete varında -20 lerdeydi. aküyü söküp  araç ecüsünü sıfırladım. benzinle geziyordum son olaya kadar :p tam araba kendine geldiki işte patladık :D

Evet zengin çalışıyor... yanlış yorumlamış veya yanlış yazmışım.. Yakıt fazla geldiği için enjektör açık kalma süresini kısmış bu sebeple tüketim düşük görünmüş... 

Nasıl ama.. bak biliyorum aslında olayı :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İrfan Aşcıoğlu

Emmi tam LPG üstadı oldun... okul bitti... Artık sıra dizelde

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Emmi tam LPG üstadı oldun... okul bitti... Artık sıra dizelde

Arabayı aldım babam gördü. Değiştirdin mi dedi, evet dedim. Dizel bu dedim.

Dizel araba mı olur dedi. :rolleyes:

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

pubehyva.jpg

1250 rakımlı nevşehirden 1270 rakımlı tekire geldim.

100 Km sabit hız, klima kapalı.

Pozantıya indiğimde 3.4 idi ortalama.

Tekire çıktığımda ortalama 3.8

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

1250 rakımlı nevşehirden 1270 rakımlı tekire geldim. 100 Km sabit hız, klima kapalı. Pozantıya indiğimde 3.4 idi ortalama. Tekire çıktığımda ortalama 3.8

Emmi eski günlerdeki gibi kullansaydın da değerleri görseydik :D Erciyes Tırmanışı gibi :D :D

:shok:  :dribble:  :dribble: 

Yok ya Emmi hayatında ikinci kez bu şekilde gitmiştir :D Biri Sivasa giderken biri de budur :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

3. Olarak da gittiğim gibi geri döndüm.

Yola çıkmadan ortalamayı sıfırladım. Aynı şekilde kullandım.

Eve geldiğimde 4.5 litre idi.

Dönüşte fazladan 100 kiloya yakın yüküm vardı.

Buna rağmen.

3.8 + 4.5 = 8.3 / 2 = 4.15

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

3. Olarak da gittiğim gibi geri döndüm. Yola çıkmadan ortalamayı sıfırladım. Aynı şekilde kullandım. Eve geldiğimde 4.5 litre idi. Dönüşte fazladan 100 kiloya yakın yüküm vardı. Buna rağmen. 3.8 + 4.5 = 8.3 / 2 = 4.15

:shok: :shok:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

:shok: :shok:

Şekerpınarı suyu. Kavun karpuz domates salatalalık erik incir sucuk vb. Belkide 100 kilodan fazladır.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Şekerpınarı suyu. Kavun karpuz domates salatalalık erik incir sucuk vb. Belkide 100 kilodan fazladır.

Maşallah bagaj büyük olunca lpg tankı olmayınca:D
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

incir oldumu yoksa kuru incirmi?

Yaş incir abi.. bir köyden geçerken, köylülerden incir alan bir toptancıdan aldık.. üç kasa alıp bölüştük.. 

güzel değerler emmi ;)

Bence de güzel abi.. 86 km ortalama hız ile, 4.1 litre tüketim çok tatmin edici geldi bana..  4.1 X 4.4 TL = 18 kuruş. 

Ancak sabır istiyor :)

Emmi eski günlerdeki gibi kullansaydın da değerleri görseydik :D Erciyes Tırmanışı gibi :D :D

Kafadan 10 litre :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...