İçeriğe Yönlendir

Mondeo III - Dizel - Benzin Yakıt Tüketimi

Tunç Akyol

Recommended Posts

Mahmut Yıldız

Toplamda düşününce lpg'den fazla yakmayacaksın... Yakıtı düşünme bence..  

Mk3'le kıyaslıyorsun Emmi. Mk2'nin gözünü seveyim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Mk3'le kıyaslıyorsun Emmi. Mk2'nin gözünü seveyim.

Ha evet, bak bu doğru :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Avcı

Ben arabanin yalancisiyim =) arabada ne gorduysem onu yazdim. Hatta 30 kusur daha gider yaziyordu.

Acaba chipin etkisi olabilir mi onu belirtmeyi unuttum =)

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ali Karadağ

Arac 2002 Ghia OV, lpgli.

32lt bpgaz lpg ile 268km sehirici yari sert kullanim. 18km benzinde gitmis olsam net 250km gitmisimdir.

32/250=12.8lt/100km

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Son 200km kullanım ortalaması 50 krş [emoji35]

Yine niye çok yakıyor araç yahu?

Yorum bağlantısı
Akan Belen
(düzenlendi)

Şehir içi fazla kullanım var.100 km tam şehir içi.100 km de Ereğli Zonguldak arası.Bu aradaki yolda 7-7.5 yakıyor ortalama.Ama şehir içi çok daha yüksek oluyor benim anca karma olarak 9-10 litrede tutmaya çalışıyorum.

tarihinde Akan Belen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Benim aracım da geçen yılki verilerine göre biraz yakıt artışı var.

344 km'de 130 TL yakıt aldı. 8,4lt/100 km ortalaması.

Normal şehir içi trafiği sayılır. Genellikle Dikmen, Bahçeli, Tunalı, Ayrancı

arasında kullanıldı.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Demir

LPG ölçümü asla doğru ve tutarlı veriler vermiyor.

Sürekli aynı pompadan alsanız bile yakıt alırken ki hava sıcaklığı, pompa basınca vs. çok değişkenlik gösterebiliyor.

Ortalama şehir içi 14-15 Lt. Şehir dışı ise 9,5-12 lt (hıza göre) yaktığım oldu

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

.

Ortalama şehir içi 14-15 Lt. Şehir dışı ise 9,5-12 lt (hıza göre) yaktığım oldu

Araç otomatik ve aynı değerler.

Ancak 12 yakması için sürekli sert 160-170 km ile gitmeliyim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Karadağ
(düzenlendi)

Dün işyerine geldim gittim (Toplam 140km), ortalama hız 74km/h, otobanda C.C. ile 110 sabit, otoyolda C.C. ile 90 sabit, sabah sıfırlamıştım ortalama değer 8.9lt/100km idi, sanırım 10litre yakmışımdır.

Kıyas açısından şunu söyleyeyim: Mk2 olsaydı maksimum 7-7,5lt yakardı  :fiuw:

tarihinde Ali Karadağ tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Enver Kılıç

Ankara sehir ici kullanimda dikkat edersem lpg de 12-13lt/100km,sert kullanimla 15lt/100km. Sehir disi 110-120 ile kullanirsam 10lt/100km. Son uzun yol yaptigimda kayseri-ankara arasi ayagima biraz hakim oldum ve 90-100 km hizla (sollamalar disinda 100 u gecmeden) lpg de 8.6lt/100km yakit tuketti. Benim icin gayet iyi bir deger :) 10lu degerlerin altina inmek beni mutlu ediyor :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Ankara sehir ici kullanimda dikkat edersem lpg de 12-13lt/100km,sert kullanimla 15lt/100km. Sehir disi 110-120 ile kullanirsam 10lt/100km. Son uzun yol yaptigimda kayseri-ankara arasi ayagima biraz hakim oldum ve 90-100 km hizla (sollamalar disinda 100 u gecmeden) lpg de 8.6lt/100km yakit tuketti. Benim icin gayet iyi bir deger :) 10lu degerlerin altina inmek beni mutlu ediyor :)

Araç otomatik galiba. Değerler çok yakın çünkü.
Yorum bağlantısı
Ali Karadağ

Son değerler:

%50 şehiriçi %50 şehirdışı

272km 32lt lpg = 11.7lt/100km

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Son değerler:

Çok çok iyi..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Benim mondeo dizel 2,0, sehir içinde ve bol ışıkta 6,5 - 7 arası klima açılınca 7,5 - 8 arası değerler veriyor, uzun yolda da aracı aldığım İzmir'den gelirken ortalama 120 - 140 arası 5,4 gibi bir değer gördüm. 2,0 bir motora göre gayet uygun değerler diye düşünüyorum, ne dersiniz ?

Yorum bağlantısı

Aracın gösterdiği değere bakmayın. Benim aracım şu an şehir içinde 6,4 lt ortalama gösteriyor.

Pompada en az 8 - 8,5 lt çıkacaktır eminim.

Yorum bağlantısı
Yusuf Gerdan

Aracın gösterdiği değere bakmayın. Benim aracım şu an şehir içinde 6,4 lt ortalama gösteriyor.

Pompada en az 8 - 8,5 lt çıkacaktır eminim.

Sizin bilgisayarda sıkıntı olmasın? Çünkü max fark 1lt.yi gördük.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Karadağ

Son değerler:

Çok çok iyi..

İzmir sıcağında gündüz klimasız gezilmezdi, %50 klima da açık. Ama "malum sebep"ten dolayı sakin kullanıyorum aracı :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

İzmir sıcağında gündüz klimasız gezilmezdi, %50 klima da açık. Ama "malum sebep"ten dolayı sakin kullanıyorum aracı :)

Yaniiiii :D
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı

Sizin bilgisayarda sıkıntı olmasın? Çünkü max fark 1lt.yi gördük.

Bu bölümde daha önce de yazmıştım. Sıkıntı kesinlikle var.

Şehir içi ölçümü berbat derecede 1,5-2 lt oynuyor.Uzun yolda ise max 0,5 lt oynuyor.

Tamiri de yoktur heralde bu yol bilgisayarının.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Bu bölümde daha önce de yazmıştım. Sıkıntı kesinlikle var.

Şehir içi ölçümü berbat derecede 1,5-2 lt oynuyor.Uzun yolda ise max 0,5 lt oynuyor.

Tamiri de yoktur heralde bu yol bilgisayarının.

Şu yazdığınıza göre sorun yok. Uzun yol değeri normal. Ancak şehir içinde rolantide çok bekliyor olabilirsiniz. Mutlaka aracın değer okumadığı durumu yapıyor olabilirsiniz.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
İrfan Aşcıoğlu
(düzenlendi)

Atikerden kurtulup Prins taktırınca... Yeni değerlerim

Şehir dışı 1 depo (45 lt) 45lt x 2,69TL = 121TL 510km yol gidebildim. 121/510=0,237 TL (100 km de 8,82 Litre gaz)

Şehir içi 1 depo (45lt) 45lt x 2,69TL = 121TL 408km yol gittim. 121/408=0,297 TL (100 km de 11,02 Litre gaz)

Yanlız gaz ayarı biraz düşük gibi sanki biraz açtırmam gerekli

tarihinde İrfan Aşcıoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Haklısınız Mehmet Bey. Tamamen arızalı olsa uzun yolda da yanlış gösterirdi.

Bunun sıkıntısı net olarak şu. Göstergeyi sıfırladım. Bir süre sonra trafiğe göre gösterge 8,5 - 9,5 lt arasında oynuyor.(doğru değer)

70-80 km bu değerlerde gidiyorum diyelim. Daha sonra 15-20 km'lik rahat bir yolda gidiyorsam (70-80 km hız ile)

gösterge 6-6,5 civarlarına iniyor. Sorun da burada başlıyor. Bundan sonra bir türlü toparlayamıyor. Ortalama hızım

18-20 aralığında 100 km bile yapsam gösterge 7 litreyi geçemiyor. Oysa ki o arada en az 9 litre yakıyor araç.

Bu şekilde 400-500 km sonunda yol bilgisayarı 6,5-7 lt aralığında gösterirken pompada 9 litre civarında değer çıkıyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...