İçeriğe Yönlendir

Mondeo III - Dizel - Benzin Yakıt Tüketimi

Tunç Akyol

Recommended Posts

Fatih Avcı

Bugun sabah 260tlye depoyu doldurdum 1100 km yol gittim ve suan erzincandayim =) 140 dan asagi pek inmedim arada max speed denemeleri 240 da yaptik =) arabada 18 jantda var rahat bor sekilde geldim gps dende kontrol ettim 2kmh bir fark vardi aracin hiziyla. Nasil yakmis sizce araba arkadaslar.

Araba o.v onu yazmayi unuttum.

Yorum bağlantısı

5lt yakmis 100km'de. Pardon yakmis dersek hakaret olur, koklamis. Kadranin son ceyregindeki bolumleri gorup, bu degerleri almak 1100km sonunda aractan inip, herkesin gozuonunde sarilmak icin yeterli bir sebep[emoji4]

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Fatih Avcı

Ben arabanin yalancisiyim =) arabada ne gorduysem onu yazdim. Hatta 30 kusur daha gider yaziyordu.

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Fatih maaşallah ben kendimle kiyaslayinca kiskaniyorum sadece :)

Benim arkadaş istanbula gitti benim aracimla geçen hafta.Depo tabanca atana kadar doldurdum.Gitti geldi tam 750km de depoyu yine fulledi 237 tl almış.Oda gerçi biraz acelesi olduğu için otobanda genelde 150 altına hiç düşmemiş.

Yorum bağlantısı
Fatih Avcı

Arabamla ilk uzun yolumuz du ben bu kadarini hic ama hic beklemiyordum. Heleki 18 jant lastikle. Gercekden masallah.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ben bir tane mk3 mondeo alsam, güzergahım da üzerinde 18-20 tane ışık olan 10 km'lik bir yol olsa dizel de ve lpg'de ne yakarım? Dizel olsa otomatik mi manuel mi olmalı?

ışık sayısından ziyade hızın önemli.. İki ışık arasında hızın 60 km yi geçebiliyorsa az yakar.. 

Ben her şartta otomatik dizel alırdım.. 

o şartlarda 8-9 litre motorin garanti.. 

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

ışık sayısından ziyade hızın önemli.. İki ışık arasında hızın 60 km yi geçebiliyorsa az yakar.. 

Ben her şartta otomatik dizel alırdım.. 

o şartlarda 8-9 litre motorin garanti.. 

Emmi, 30 küsür (33-35) km ortalama hız var. Işıkların çok sık olduğu yerler de var çok seyrek. Kayseri'yi az çok bilirsin. Tramvay güzergahında bir yol. Kalbimdeki diizel otomatik ama 8-9 litreleri duyunca kalbim duracak gibi oluyor. 

Yorum bağlantısı
Ali Karadağ

Yine Mk2 ile kıyaslayayım,

Mk2 ile 9,5-10lt, Mk3 OV ile 13-14lt yaktığım yerde Mk3 Jatco ile 8,5-9lt yaktım Muhammet'in aracıyla.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Akan Belen

8_9 litre şehir içi için normal sayılacak bir değer.Hele benim gibi rampasi bol olan yerde yaşıyorsanız 10 litrde de tutmak için çaba harcamak gerekiyor.Son full depo ile Ereğli-zonguldak-karabük ve buralarda az da olsa şehir içi kullanımım ortalaması su an tam 8 litre.Yapılan mesefe 613 km kalan menzil 150 gösteriyor ortalama hız 48 deponun görsel durumu çeyrek çizgisinden az aşağıda

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Yine Mk2 ile kıyaslayayım,

Mk2 ile 9,5-10lt, Mk3 OV ile 13-14lt yaktığım yerde Mk3 Jatco ile 8,5-9lt yaktım Muhammet'in aracıyla.

Böyle yapma, yaktın beni.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Karadağ
(düzenlendi)

Böyle yapma, yaktın beni.

:) gerçekleri, sadece gerçekleri yazdım abi emin ol. Aynı araç uzun yolda (%80 otoban, %20 otoyol) 5,5lt yaktı, otobanda 120-130(C.C.), otoyolda 80-90 gittim.

tarihinde Ali Karadağ tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Yusuf Gerdan

Ankara batıkent içi genelde kullanımımız. 26-28 km/h ortalama değişiyor. 8.1 lt.nin üstüne hiç çıkmadı.

Yorum bağlantısı

Geçen hafta Ankara-Gaziantep yaptım. Gidişte 3 kişi bagaj ful dolu klima sadece 100 km civarı açıldı. Yolun neredeyse yarısı otoban. Ortalama hızım şehir içinden kalma 22 civarıydı ve sıfırlamamıştım. Gaziantep'e girdiğimizde ortalama hız 108 gösteriyordu. Araç ortalama yakıtı 5,4 lt gösterirken depo ölçümü 711 km'de 4,40 TL'den 184,36 liralık yakıt aldı. 5,9 lt / 100 km yakmış. Bana biraz fazla gibi geldi.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Emmi, 30 küsür (33-35) km ortalama hız var. Işıkların çok sık olduğu yerler de var çok seyrek. Kayseri'yi az çok bilirsin. Tramvay güzergahında bir yol. Kalbimdeki diizel otomatik ama 8-9 litreleri duyunca kalbim duracak gibi oluyor.

Mahmut, hangi güzergah, kayserideyim, deneyeyim. :)
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Geçen hafta Ankara-Gaziantep yaptım. Gidişte 3 kişi bagaj ful dolu klima sadece 100 km civarı açıldı. Yolun neredeyse yarısı otoban. Ortalama hızım şehir içinden kalma 22 civarıydı ve sıfırlamamıştım. Gaziantep'e girdiğimizde ortalama hız 108 gösteriyordu. Araç ortalama yakıtı 5,4 lt gösterirken depo ölçümü 711 km'de 4,40 TL'den 184,36 liralık yakıt aldı. 5,9 lt / 100 km yakmış. Bana biraz fazla gibi geldi.

Bence fazla bir değer değil, hızlı gidilmiş.. 22 km. den 108 km. ye yükseltmek kolay olmamıştır 2,0 tdci için... ;)

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
(düzenlendi)

İldemden 5M migrosa

38.782491,35.608642

38.782491,35.608642

Boş ver Emmi, şimdi kendini yorduğuna değmez. Kafaya koyarsam ne yaktığına bakmaz alırım.

tarihinde Mahmut Yıldız tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Serkan Bey, gerçekten biraz hızlı gittik.

Fazla yaktı derken, beklediğim yakıt tüketimi 5,7 litreydi, 5,9 çıktı.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Serkan Bey, gerçekten biraz hızlı gittik.

Fazla yaktı derken, beklediğim yakıt tüketimi 5,7 litreydi, 5,9 çıktı.

Sürat felakettir, yolculukta tatilin bir parçasıdır, en pahalı mazot bizim memlekettedir...   ;)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

İldemden 5M migrosa

38.782491,35.608642

38.782491,35.608642

Boş ver Emmi, şimdi kendini yorduğuna değmez. Kafaya koyarsam ne yaktığına bakmaz alırım.

Al ve rahatına bak... 

Bugün,

Nevşehir Kayseri. 100 Km sabit hız. pa7ama6a.jpg

Ha aynı yolu geri gelirken 6 litre yaktırdım.

Uzun yolda nasıl kullanırsan öyle yaktırırsın, şehir içine yapscak pek bişey yok.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Al ve rahatına bak... 

Bugün,

Nevşehir Kayseri. 100 Km sabit hız.

Ha aynı yolu geri gelirken 6 litre yaktırdım.

Uzun yolda nasıl kullanırsan öyle yaktırırsın, şehir içine yapscak pek bişey yok.

Mesaj alınmıştır, Emmi. Hem aslan besleyen yemini düşünmez değil mi?

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Bu sabah herşeyi sıfırlayıp Yenicede evden çıkıp nerdeyse 3 dakika sonra aracı 100 e sabitledim.Yol boş olduğu için çok az oynama oldu.Zonguldak girişine geldiğimde 5.8 ortalama ve 80km ortalama hız oldu.Hastahaneye çıkana kadar ortalama 6 ya çıktı.Yapılan km de 70 km toplamda.Bu depo ile de genelde aynı güzergahta 690 km yaptı ve ışık yandı kalan mesafe 77 km gösteriyor su an.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Mesaj alınmıştır, Emmi. Hem aslan besleyen yemini düşünmez değil mi?

Toplamda düşününce lpg'den fazla yakmayacaksın... Yakıtı düşünme bence..  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...