İçeriğe Yönlendir

Mondeo III - Dizel - Benzin Yakıt Tüketimi

Tunç Akyol

Recommended Posts

Ertan Çabuk

Araç: TDCI Manuel, 2007

Yakıt : Shell Nitro

Depo ölçümü: 6,9 LT/100 km (Tamamı şehir içi)

Günlük 6 km

Sıcaklık: Ortalama 15°C

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy

Günlük 6 km

Abi , oradaki trafik şehir içi sayılmaz :) Gel istanbulda kullan 1 ay gör ortalamanın kralını :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Abi , oradaki trafik şehir içi sayılmaz :) Gel istanbulda kullan 1 ay gör ortalamanın kralını :D

Ne isim var orda :)

Ben küçük şehrimde mutluyum. İstanbula hele ki maslaga allah sevdiği kulunu düşürmesin. Zor kurtuldum ellerinden :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy

Ne isim var orda :)

Ben küçük şehrimde mutluyum. İstanbula hele ki maslaga allah sevdiği kulunu düşürmesin. Zor kurtuldum ellerinden :)

Maslak candır abi , hatta sosyete sanayisi'de denebilir . Sen birde bostancı sanayiye git , hiç kurtulaman :D

Yorum bağlantısı

Günlük 6 km

Hepsini yazıyon da ortalama hızı niye yazmıyon? ;)

Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Maslak candır abi , hatta sosyete sanayisi'de denebilir . Sen birde bostancı sanayiye git , hiç kurtulaman :D

Daha gelmem davosa :)

Hepsini yazıyon da ortalama hızı niye yazmıyon? ;)

3 km yolda 5 kere duruyorum. Ne hız olacak ehtiyar :)
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı

Daha gelmem davosa :)

3 km yolda 5 kere duruyorum. Ne hız olacak ehtiyar :)

Olsun, sen yine de yaz. Yoksa senin aracın YB. arızalı mı? :crazy:

Yorum bağlantısı
Hüseyin Demir

Araç otomatikti değilmi?

Evet otomatik. Çok mu tüketim değerlerim? Kullanım stiline gelirse ne çok sakin ne de agresif diyebiliriz. Dediğim gibi araç yeni olduğu için tanıma aşamasındayım diyebilirim.

Batman'da trafiğin durumunu bilmesem de yakıt tüketimi fazla gibi geldi.

Bu verilerle aracın kullanıldığı yol çok kötü olmalı, değilse araç gerçekten fazla yakıyor.

BAtmandaki trafik durumunu şöyle özetleyebilirim. İşyeri ev arası 3.3 km. Git gel yaklaşık 6.5 km. Şehir içi ise şu an her yer ya doğal gaz inşaatı ya da köprülü kavşak inşaatı ordan burdan dalmalı zigzaglı bir trafikte yaşıyoruz.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Evet otomatik. Çok mu tüketim değerlerim? Kullanım stiline gelirse ne çok sakin ne de agresif diyebiliriz. Dediğim gibi araç yeni olduğu için tanıma aşamasındayım diyebilirim.

BAtmandaki trafik durumunu şöyle özetleyebilirim. İşyeri ev arası 3.3 km. Git gel yaklaşık 6.5 km. Şehir içi ise şu an her yer ya doğal gaz inşaatı ya da köprülü kavşak inşaatı ordan burdan dalmalı zigzaglı bir trafikte yaşıyoruz.

Hüseyin bey uzun yol yol bilgisayarı ve LPG tüketim değerleri daha doğru sonuç verir. Maraş Şehir içi bende sizinle aynı değerleri yakıyorum. Ankara'da bu değer düşüyor.

O yüzden en doğru sonuç uzun yolda belli olur.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Demir

KAba bir tabirle Batman da şehrin bir ucundan öteki ucuna maksimum 6 km diyebiliriz

Ankarada bende 5 ay kadar yaşadım bilirim az çok. Ankara da şehir içi deyince aslında uzun yol gibidir nerdeyse. Şehir içi 70 km/s. hız sabitleyici ile gidilebiliyor. haliyle yakıt tüketimi düşüyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

KAba bir tabirle Batman da şehrin bir ucundan öteki ucuna maksimum 6 km diyebiliriz

Ankarada bende 5 ay kadar yaşadım bilirim az çok. Ankara da şehir içi deyince aslında uzun yol gibidir nerdeyse. Şehir içi 70 km/s. hız sabitleyici ile gidilebiliyor. haliyle yakıt tüketimi düşüyor.

Maraşta 9 km yolda üzensiz çalışan 11 ışık  5-6 kasis ışıksız kavşakları saymadım ve çukurlu yollar :D

Rampaları saymıyorum..

Yorum bağlantısı
Hüseyin Demir

Maraşta 9 km yolda üzensiz çalışan 11 ışık  5-6 kasis ışıksız kavşakları saymadım ve çukurlu yollar :D

Rampaları saymıyorum..

+ ÖKKEŞLER  ;) 

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

+ ÖKKEŞLER   ;)

O eskidenmiş :)

Kenar mahalle 2000 kişilik okul 7 yıldır karşılaştığım Ökkeş isimli öğrenci adı 10 geçmedi :)

Pardon sizin Ökkeş dediğiniz bumuydu :D

133674.jpg

Bunlardan da pek yok :) İskenderun'da daha çok :)

Yorum bağlantısı
Yakup Kadri Kuşcu

Gayet iyi degerler..ov mi arac?

Evet Murat bey otomatik.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Dizel Mondeo otomatik vites, 6,9 litreyi yakalıyorum ama herkes beni geçiyor.. :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı

Dizel Mondeo otomatik vites, 6,9 litreyi yakalıyorum ama herkes beni geçiyor.. :D

Inanmam. 330nm tork varken rahat durulmaz mondeo ile. Yarim gazi yeter digerlerinin nefesini kesmeye. Bu dizellerde hiz ile yakit tuketimi benzinli gibi dogru orantili degil. Aracin torku dogru ayarlanirsa 5. Vites 140 ile 4. Vites 90km arasinda cok yakit farki olmuyor:) Olsun olsun 7.1lt olsun ama motorun gucu hep yaninizda olsun:)

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Inanmam. 330nm tork varken rahat durulmaz mondeo ile. Yarim gazi yeter digerlerinin nefesini kesmeye. Bu dizellerde hiz ile yakit tuketimi benzinli gibi dogru orantili degil. Aracin torku dogru ayarlanirsa 5. Vites 140 ile 4. Vites 90km arasinda cok yakit farki olmuyor:) Olsun olsun 7.1lt olsun ama motorun gucu hep yaninizda olsun:)

Saygilarimla.

Aman aman bir hızlanması yok, Focus ilk 3 viteste Focus olduğu anlaşılamayacak kadar fark atar... Mondeo hızlı tren gibi geliyor bana, hızlanırken ağırdan alıyor ama 80-90 km. hıza eriştikten sonra karbüratör ikinci boğazı mı açıyor nedir araba kişilik değiştiriyor sanki... :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Belki jatcodan kaynaklidir ama ben duz viteslisini kullandigimda 1. Vitesi niye koymuslar bu araca demistim:)

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Bu konuya girmeyeceğim ben artık.Ben araç kullanmayı bilmiyorum anlaşılan. :D su an ki ortalamam 8.4

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Akan Belen

Hem de kışın ne güzel :o bir tek uzun yolda kafam rahat ediyor maalesef burda cidden fazla yakıyor mondi.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Murat Gök

Konu canlansın artık.. :)

Yakıt:Bp Otogaz (Samsun-19 Mayıs Bp)

Yapılan Yol:335 km

Ortalama hız:48 km/sa

Alınan Yakıt:39 lt

Lt Fiyatı:2,50 tl

Ort. Lpg Tüketimi:11,64 lt

Yb verisi:8,6 lt (Benim yb,olması gerekenden az gösteriyor sanırım)

Güzergah:Samsun-Sinop-Samsun (en az 150 km rampa,dağ,çayır,bayır,sert kullanım;geriye kalan mesafede 110 km/sa  hızda cc kullanımı)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Avcı

Merhaba arkadaşlar

Gectigimiz hafta 250 tl ye depoyu fuulledim yanilmiyorsam 58 litre felan aldi depo. Toplam 700 km gittim arada trafige takildim sakin kullanim arabanin verisi 6.8 benim arac 8.3 yakmis =) nasil oluyor bu anlamadim bu kadar saparmi araba 2005 mondeo o.v dizel..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...