İçeriğe Yönlendir

Mondeo III - Dizel - Benzin Yakıt Tüketimi

Tunç Akyol

Recommended Posts

Murat Gök

Ov olması gerek. Değerler ov değerleri.

Manuel normal kullanımda 8-8.5 litre LPG pek geçmez.

O zaman baya farkediyormuş abi,ben bu kadar bilmiyordum..

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

O zaman baya farkediyormuş abi,ben bu kadar bilmiyordum..

1.5-2litre farkediyor.
Yorum bağlantısı
Yusuf Gerdan

Ankara Niğde arasi (320 km) 5.vites 90 km sabit hiz, arada ufak 110 120 ler ile ortalama yakit 4.2 lt/100km oldu. Ceyrek depo yakti.

Çok iyi . Otomatik vites mi düz vites mi? Eğer düz ise neden 6. vites değil ?  :biggrin:

Yorum bağlantısı
Zafer Ofli

şehir içi lpg kullanımım (3 km gidiş 3 km dönüş için bu değerin çoğu)

47 lt lpg ile 300 km (yaklaşık)

km de 400-420 krş arası yakıyor (ov)

Yorum bağlantısı
Yusuf Gerdan

Duz vites. 6.vitesteyken 90km/s cok devirsiz kaliyor.

Mesela ? 1500 civarı olsa gerek?

Yorum bağlantısı
Hüseyin Demir

Lt fiyatı 2.73. Full şehir içi km ye 26.9 krş...

Yani şehir için 100 km de 10 Lt den az ???   Gerçekten çok iyi bir değer. Ben arabayı yeni aldım. uzun yol 9-12 Lt arası (hıza göre) ŞEhir içi ise bir kere alabildim 12,8 lt. / 100 km. olarak ölçtüm. Burada (Batman merkez) Gaz 2,62 TL. yani km de 34 krş yaklaşık diyebiliriz.

Yorum bağlantısı

Yani şehir için 100 km de 10 Lt den az ???   Gerçekten çok iyi bir değer. Ben arabayı yeni aldım. uzun yol 9-12 Lt arası (hıza göre) ŞEhir içi ise bir kere alabildim 12,8 lt. / 100 km. olarak ölçtüm. Burada (Batman merkez) Gaz 2,62 TL. yani km de 34 krş yaklaşık diyebiliriz.

araç manuel mi

Yorum bağlantısı
Hüseyin Demir

araç manuel mi

Otomatik. 3 hafta oldu alalı. Anca tanıyorum arabayı. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Otomatik. 3 hafta oldu alalı. Anca tanıyorum arabayı. 

Hüseyin Bey Manuel ve otomatik arasında yaklaşık 1.5-2 litre LPG fark ediyor.

Bir de otomatik aracı sakin kullanmalısınız aksi takdirde çok yakar. Hele dip gaz yaptığınızda fena yakıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Demir

Ben sadece karşılaştırma amaçlı söylemiştim değerleri. Tabii ki de aslan besleyen yemini düşünmemeli.

Hem o keyfi yaşayacağım hem gemi gibi arabaya  bineceğim bir de az yaksın yok yaaa  yok öyle 3 kuruşa 5 köfte.  Hayatta herşeyin bir bedeli vardır  :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Ben sadece karşılaştırma amaçlı söylemiştim değerleri. Tabii ki de aslan besleyen yemini düşünmemeli.

Hem o keyfi yaşayacağım hem gemi gibi arabaya  bineceğim bir de az yaksın yok yaaa  yok öyle 3 kuruşa 5 köfte.  Hayatta herşeyin bir bedeli vardır   :)

:bravo: :bravo: :bravo::good1: :good1: :good1:

Yorum bağlantısı
Hüseyin Demir

Bu arada dün ilk defa gerçek olarak şehir içi ölçme şansım oldu. 205 km şehir içi 32 lt. lpg  yani 100km de 16 Lt. yaklaşık. Batman merkezde oturuyorum burada LPG 2,50 yani bizim kocaoğlan km de 37,5 kr. yakıyor diyebiliriz. 

Haziran ayında yaklaşık 1600-1700 km'lik bir tur yapıcaz eşimle. O zaman şehir dışı tüketimi tam anlamıyla karşılaştırmalı olarak iletebilirim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Bu arada dün ilk defa gerçek olarak şehir içi ölçme şansım oldu. 205 km şehir içi 32 lt. lpg  yani 100km de 16 Lt. yaklaşık. Batman merkezde oturuyorum burada LPG 2,50 yani bizim kocaoğlan km de 37,5 kr. yakıyor diyebiliriz. 

Haziran ayında yaklaşık 1600-1700 km'lik bir tur yapıcaz eşimle. O zaman şehir dışı tüketimi tam anlamıyla karşılaştırmalı olarak iletebilirim.

Araç otomatikti değilmi?

Yorum bağlantısı

Batman'da trafiğin durumunu bilmesem de yakıt tüketimi fazla gibi geldi.

Bu verilerle aracın kullanıldığı yol çok kötü olmalı, değilse araç gerçekten fazla yakıyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Batman'da trafiğin durumunu bilmesem de yakıt tüketimi fazla gibi geldi.

Bu verilerle aracın kullanıldığı yol çok kötü olmalı, değilse araç gerçekten fazla yakıyor.

Maraş'ta benzer değerleri otomatik mondeoda yakalıyorum. Aynı araba Ankara'da 12 litre civarında ( Kızılay ve ulus değil)

Uzun yolda 10-11 civarı. ( sakin kullanamıyorum )

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Gök

Bence sehiricinde yakabilir.. Kistas uzun yol olmali ki dogru yorum yapabilelim..

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Bence sehiricinde yakabilir.. Kistas uzun yol olmali ki dogru yorum yapabilelim..

Aynen katılıyorum.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Maraş'ta benzer değerleri otomatik mondeoda yakalıyorum. Aynı araba Ankara'da 12 litre civarında ( Kızılay ve ulus değil)

Uzun yolda 10-11 civarı. ( sakin kullanamıyorum )

Facebookta paylaştığın resmi hatırlatıyorum o zaman Allah korusun diyerek ;)

tarihinde Yunus Emre Çırak tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Facebookta paylaştığın resmi hatırlatıyorum o zaman Allah korusun diyerek ;)

Hangi foto hatırlayamadım.

Ama yol bilgisayarı değerlerinde en az yakaladığım değerler.

Yozgat-Ankara 100 hiç geçmedim. 7.4

Ankara-Eskişehir / Eskişehir-Ankara gidiş 110 ortalama arasıra 120 dönüş ortalama 120 km hız da 8.4 ortalamayı gördüm.

Ama bir daha 9-9.5 altına düşüremedim :) 130 ortalamada :)

Yorum bağlantısı

Hangi foto hatırlayamadım.

Ama yol bilgisayarı değerlerinde en az yakaladığım değerler.

Yozgat-Ankara 100 hiç geçmedim. 7.4

Ankara-Eskişehir / Eskişehir-Ankara gidiş 110 ortalama arasıra 120 dönüş ortalama 120 km hız da 8.4 ortalamayı gördüm.

Ama bir daha 9-9.5 altına düşüremedim :) 130 ortalamada :)

Golf 6 olan abi ;)

Yorum bağlantısı

Öyle fotoğrafları görünce :(

İnsan kötü oluyor abi. Hele ki canlı şahit olursan. Allah korusun ve tedbiri elden bırakmayacak şekilde hareket ettirsin. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...