İçeriğe Yönlendir

Mondeo III - Dizel - Benzin Yakıt Tüketimi

Tunç Akyol

Recommended Posts

Akan Belen

Lpg li mondeolar dizellerden daha mı az yakıyor diyeceğim ama Mehmet gelecek şimdi :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Lpg li mondeolar dizellerden daha mı az yakıyor diyeceğim ama Mehmet gelecek şimdi :D

Manuel ve şehir içi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı

Benim tahminim manuel TDCİ ve manuel LPG'li aşağı yukarı aynı yakar. Sadece tahmin.

Herkesin şehir içi farklı oluyor. Aynı şartlarda test edilmeli.

Yorum bağlantısı
Akan Belen

110-110 km ortalama hız. ortalama 4.8 litre motorin.

Bu değeri otobanda sıfırlayıp o şekildemi ölçüyorsun abi.Yoksa evden çıktın biryere gidiyorsun diyelim komple yol değerimi

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Yok be Akan...çekicinin üstünde rölantide çalışırken ölçtüğü değer bu... :p  :D

Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy

110-110 km ortalama hız. ortalama 4.8 litre motorin.

Güzel değer abi , mk4 ile 130 km ile sabit hızda 4.4-4.5 lt yaktım bende.

Yorum bağlantısı
Yusuf Gerdan

Manuel mi otomatik mi?
Yorum bağlantısı
Yusuf Gerdan

Otomatik kardeşim , imza'm dan bakabilirsin araca .

Abi baktim da telefondan gorunmuyor :) otomatik icin cok iyi deger ya. Bizim mk3de 120yi gectin mi 5.4-5.5 oluyor :)
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

130, Klima açık, yüklü 6 litre mk3

Boş deneyemedim.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...

Lt fiyatı 2.88. 45 lt. 550 km de bitti. 500 ü uzun yol 90-120 arası. İki defa yokladım 180-190 gördü ayağımı çektim.50 km si de yoğun ş.içi(tıkalı trafikte)

Lt fiyatı 2.88. 45 lt. 550 km de bitti. 500 ü uzun yol 90-120 arası. İki defa yokladım 180-190 gördü ayağımı çektim.50 km si de yoğun ş.içi(tıkalı trafikte)

8.1 lt yakmış.Nasıl?
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

8.1 lt yakmış.Nasıl?

Gayet iyi.

Benimkinden yana çok memnunum. Kışın 8 litre yazın 6,5-7 litre yakıyor. Burada mazotun litresi 1,35 ile 1,45 € arası değişiyor. En son Hollanda ya gittim Almanya sınırı,2 kapıyı ve jant (18 'lik) aldım,geldim, yükü ağır oldugu halde 120-130km görerek geldim sonuç 900 km az önce ışığı yandı 80 km veriyor. Bunun 600 km otoban diğeri şehir içi.!Ben iyi diyorum, etrafımda bunun gibi az yakan araba yok..! :DBahsi geçen jantlar... :D

Güle güle kullan.

Senin araç Manuel mi?

Yorum bağlantısı

Benimkinden yana çok memnunum. Kışın 8 litre yazın 6,5-7 litre yakıyor. Burada mazotun litresi 1,35 ile 1,45 € arası değişiyor. En son Hollanda ya gittim Almanya sınırı,2 kapıyı ve jant (18 'lik) aldım,geldim, yükü ağır oldugu halde 120-130km görerek geldim sonuç 900 km az önce ışığı yandı 80 km veriyor. Bunun 600 km otoban diğeri şehir içi.! Ben iyi diyorum, etrafımda bunun gibi az yakan araba yok..! :D Bahsi geçen jantlar... :D

Buldun alamanın düz yollarını takarsın tabi 18'leri. Buralarda 17 bile takur tukur vuruyor :) Hayırlı olsun kardeşim yakışmış ;) 

8.1 lt yakmış.Nasıl?

Been 120 aşağısı olmadan kimi zaman 140-160 48 lt lpg ile 455 km yaptım. Düz vitesin gözünü seveyim, senin araç koklamış :)

Yorum bağlantısı

kardeşim daha takmadım, takacam..! :D iş çıkışımı verdiklerinden dolayı S max alımını ertelemiş olduk.. :( bende mondeomu elini ayağını düzelteyim de binelim dedim. arabaya sag çift kapıyı birde jantları aynı arabadan söktüm.300 km yola gittim.hollandaya geçtim bayağı maceralı oldu. Şansıma aynı renk buldum. Kaportacı inanmadı olmaz dedi ton farkı olur dedi. Kapıları taktım götürdüm ağzı açık kaldı..! Şimdi takılı yeni kapılar sadece marşipeyel kaldı onu halledeyim. Tam olarak herşeyi bitsin, konu açıp hepsi anlatırım resimlerle.. :D

Zamanla hem işte hem de arabada daha iyileri olur inşallah kardeşim. Sizin şu ucuz parça şansınız yok mu arkadaş ah ah :) Gerçi acısını ustalar çıkartıyor sizden :) 

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

bugün TP den fulledim depoyu, yaptığım km. 686 bunun 400 km. si şehir dışı 184.98 tl. lık yakıt aldım, litre fiyatı 4.37 

bakalım TP nin performansı nasıl olacak.

Yorum bağlantısı
Fatih Öztürk2

Arkadaş ne konuymuş böyle, Sabahtan beri okuyup bitiremedim :)

Yorum bağlantısı
Akan Belen

bugün TP den fulledim depoyu, yaptığım km. 686 bunun 400 km. si şehir dışı 184.98 tl. lık yakıt aldım, litre fiyatı 4.37 

bakalım TP nin performansı nasıl olacak.

Bedavaya mazot alıyorsunuz yahu :D Ben dün indirimli 4.53 den aldım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu
(düzenlendi)

aslında arada fazla fark yok Mesut, 1,31 X 3.040= 3.982 tl. yapar. yanlışmı?  4,37 den de ben aldım.  :D  :p

tarihinde Lokman Ceritlioğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Caner Tiryaki

perşembe akşamı kastamonu ya gittim ve oksijen sensörüm bozuktu. 

6.8 ortalama yakıt gösteriyordu hızım 130-140 arasıydı. 160-170tl yaktı 490km de. oksijen sensörü arızalı olmasına rağmen yakıtı bana çok iyi geldi bana. üstelik arabada 5 kişiydik ve bagaj silme doluydu. Sizce nasıl?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...