İçeriğe Yönlendir

Mondeo III - Dizel - Benzin Yakıt Tüketimi

Tunç Akyol

Recommended Posts

Mehmet Kaya

Gerçi bu hesaplarla %20 kuralına yakın değerler çıkıyor. Ancak şehir içinde süreklilik arz etmiyor. Birde enteresan gelebilir ama LPG şirketine görede aracın performans ve menzili değişiyor. 

Teşekkürler. Bu beni rahatlattı. Bundan sonraki hedefim az trafik çok yol, tabi mümkün olursa. 

Ben şehir içinde çok sakin kullanırsam 220 km gidiyor ama çok rahat kullanırsam acımazsam 180 km gidiyor.40 km için kasmıyorum :D Bir ayda bir depo kaybım oluyor ama olsun :)

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Lokman Ceritlioğlu

dün depoyu doldurdum ve sayaçları sıfırladım, yaklaşık 50 km. şehir içi dolaştım ortalamam 6.9

bugün Kırklareli'ne yola çıktım 3 yetişkin ful bagaj 120 sabit hız (otobanda) mesafe yaklaşık 175 km. vardığımda ortalamam 4.7

dönüş 10 km şehir içi, otobanda sabit hız 110 km. (mesafe 185 km.) eve vardığımda ortalamam 5.0 

demekki 120 km. sürat ile hız sabitleyici işi çok iyi yapıyor. 

yol inişli çıkışlı, rakkım aynı diye biliyorum.

bu mesajı burayada yazayım.

kimse bana shelli övmesin :D bugün yine kırklareline gittim, fuel save aldım yol bilgisayarlarını sıfırladım, lukoilden ve opetten aldığım yakıtlarla kıyasladığımda daha çok yaktığını gördüm, aracın bakımıda 3-4 gün önce yapıldı. 3 yetişkin daha az bagaj, ortalama hız 120 (hız sabitleyici ile) vardığımda ortalamam 5.4 :D lukoilden aldığım yakıtla bagaj full olmasına rağmen ortalamam 4.7 idi. 

ben istasyon sahiplerinin vicdanına bırakıyorum. ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yusuf İlhan

Yol bilgisayari ortalama tuketim hesabinicnasil yapiyor ? Yani sayaci sifirladigimdan itibaren yaptigim mesafe boynca ortalama tuketim hesabi midir ekranda gordugum ? Sayet oyleyse yakit aayacini nasil sifirlarim ? Info tusuna bir kere basinca kisa mesafe km sifirlaniyor ama yakit sayaci da sifirlaniyor mu ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Yol bilgisayari ortalama tuketim hesabinicnasil yapiyor ? Yani sayaci sifirladigimdan itibaren yaptigim mesafe boynca ortalama tuketim hesabi midir ekranda gordugum ? Sayet oyleyse yakit aayacini nasil sifirlarim ? Info tusuna bir kere basinca kisa mesafe km sifirlaniyor ama yakit sayaci da sifirlaniyor mu ?

MK3 mondeoda ortamala yakıtın gösterildiği ekrandayken ekranın altındaki sıfırlama düğmesine bir defa basarsanız mh olarka görürsünüz. Ama uzun basarsanız sıfırlanır. 99.9 olarak gösterir. 99.9 görünce psikolojim bozuluyor. Bu yüzden seyir halinde sıfırlıyorum :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Akan Belen

bu mesajı burayada yazayım.

kimse bana shelli övmesin :D bugün yine kırklareline gittim, fuel save aldım yol bilgisayarlarını sıfırladım, lukoilden ve opetten aldığım yakıtlarla kıyasladığımda daha çok yaktığını gördüm, aracın bakımıda 3-4 gün önce yapıldı. 3 yetişkin daha az bagaj, ortalama hız 120 (hız sabitleyici ile) vardığımda ortalamam 5.4 :D lukoilden aldığım yakıtla bagaj full olmasına rağmen ortalamam 4.7 idi. 

ben istasyon sahiplerinin vicdanına bırakıyorum. ;)

Ne yapacaz şimdi :D Bende ne kullanacağıma bir türlü karar veremedim gitti.Karman çorman oldu :D

Yorum bağlantısı

Ben şehir içinde çok sakin kullanırsam 220 km gidiyor ama çok rahat kullanırsam acımazsam 180 km gidiyor.40 km için kasmıyorum :D Bir ayda bir depo kaybım oluyor ama olsun :)

Ana biri beni anlatmış :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Ana biri beni anlatmış :)

Dostum LPG 3 tl oldu :D Artık kasma vakti. Allah izin verirse 2. de geliyor :D

Mecbur kısacağız :D

Yorum bağlantısı
Yusuf İlhan

MK3 mondeoda ortamala yakıtın gösterildiği ekrandayken ekranın altındaki sıfırlama düğmesine bir defa basarsanız mh olarka görürsünüz. Ama uzun basarsanız sıfırlanır. 99.9 olarak gösterir. 99.9 görünce psikolojim bozuluyor. Bu yüzden seyir halinde sıfırlıyorum :)

Teşekkür ederim Mehmet Bey. O 99 olayını ben de sevmedim şimdiden =) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Akan Belen

Uzun süredir depo ve yol bilgisayarını karşılaştırmak istiyordum.Bir türlü fırsat bulamamıştım.Bu akşam bp den depoyu tabanca atana kadar doldurdum.Bizim depo 60 litremi alıyor toplamda ben 55 biliyordum.Bütün verileri sıfırladım 100 km sonra bakalım ne olacak sonuç.:D

Gönderilen Resim

Yorum bağlantısı
Akan Belen

55 litre alıyor..

O zaman bir terslik yok mu ışte.54 litre almışım zaten.Depoda 1 litre yakıt mi vardı benim.Kalan menzil 60 km gösteriyordu yol bilgisayarı
Yorum bağlantısı
Tansel Yavuz

O zaman bir terslik yok mu ışte.54 litre almışım zaten.Depoda 1 litre yakıt mi vardı benim.Kalan menzil 60 km gösteriyordu yol bilgisayarı

depo 58.5 lt.

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Evet depo testi yaptım sonunda az once 2.defa fulledim.

Yol bilgisayarında ortalama tüketim 13.7

Ortalama hız 17 km

Alınan yakıt 13.11 litre

Kullanım tam şehir içi.Sabah yaklaşık 2km gidiş 2 km geliş şeklinde önce eşimi okula bırakıyorum.Doğal olarak motor hiç ısınma şansı yok.Sonra yine motor tamamen soğuyor ki ben ise gitmek için çıkıyorum.Yaklaşık 7 km gidiyorum bu yolun da 3 km sıkışık ve rampa gerisi düz yol.Akşam yine eve dönüş yapıyorum.

Yorum bağlantısı
Uğur Kaya

günlük ortalama 25 km yol yapıyorum sabah akşam yoğun  1 köprü trafiği aracım benzinde 14,6 lt gibi benzin tüketti gazda da ortalama kilometrede 50 55 kuruş civarı yakıyor bu tüketim ortalamalarda mıdır yoksa çok yüksekmidir 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Navigasyon hızıyla 120 sabit ile. Uzun yol yaptım. ortalama tüketim 5,6 litre

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Navigasyon hızıyla 120 sabit ile. Uzun yol yaptım. ortalama tüketim 5,6 litre

Radarlar navigasyona göre ceza kesmiyorlar, malesef onlarda da yanılma payı mevcut dip not olarak düşeyim dedim ;)

Yorum bağlantısı
Yavuz Kara2

Ortalama hız 17 km

Alınan yakıt 13.11 litre

Kullanım tam şehir içi.Sabah yaklaşık 2km gidiş 2 km geliş şeklinde önce eşimi okula bırakıyorum.Doğal olarak motor hiç ısınma şansı yok.Sonra yine motor tamamen soğuyor ki ben ise gitmek için çıkıyorum.Yaklaşık 7 km gidiyorum bu yolun da 3 km sıkışık ve rampa gerisi düz yol.Akşam yine eve dönüş yapıyorum.

akan bey aracınz gerçekten çok fazla yakıyor.mozota vereceginiz paraya bence enjektörleri hemen degiştirin. benim araçta bu soguklarda bile şehir içi km ortalaması 35km olmasına ragmen 7.5 hiç geçiremedim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Akan Belen

akan bey aracınz gerçekten çok fazla yakıyor.mozota vereceginiz paraya bence enjektörleri hemen degiştirin. benim araçta bu soguklarda bile şehir içi km ortalaması 35km olmasına ragmen 7.5 hiç geçiremedim.

Evet fazla yaktığım aşikar zaten :) Ancak şu da var sizin hız 35 benim 17 nerdeyse 2 katı :)

En son Çağlar abi fiyat aldı tanesi 700 tl.Revizyon yaptıracağım şu an için yer araştırması yapıyorum.Sağlam biryer bulur bulmaz yaptıracağım zaten

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Radarlar navigasyona göre ceza kesmiyorlar, malesef onlarda da yanılma payı mevcut dip not olarak düşeyim dedim ;)

Inşallah bozuğu denk gelmez bana

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Inşallah bozuğu denk gelmez bana

bana denk geldi abi ama bozuk mudur bu şekilde midir bilemiyorum ;)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ben 120 ile çok geçtim. Bir tanesi çevirdi. Sınırdasın biraz yavaş demişti.

Yorum bağlantısı
Kemal Nallı

Ortalama hız 17 km

Alınan yakıt 13.11 litre

Yani yol bilgisayarı normal tüketimden daha mı fazla gösteriyor bu durumda? 13.1 lt < 13.7 lt

Yorum bağlantısı
Serkan Coskun

2003 mondeo otomatik vites lpg takılı yannız 1 km = 60,00 kuruş yakıyo normalmi ne kadar yakmalı veya yardımcı olursanız sevinirim   

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...