İçeriğe Yönlendir

Mondeo III - Dizel - Benzin Yakıt Tüketimi

Tunç Akyol

Recommended Posts

Lokman Ceritlioğlu

benim şöför koltuğu elektrikli, yolcu koltuğu normal manuel, ford bu. :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Akan Belen

benim şöför koltuğu elektrikli, yolcu koltuğu normal manuel, ford bu. :D

Haha benimde aynı abi :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansel Yavuz

Dizelde ghia x paket yok ki.Bu çok konuşuldu zamanında.Benim kaçırdığım birşey mı var

Dizel x paket var, sadece az sayıda geldiği için pek rastlanmıyor.

Sizin aracın deri döşemeleri orjinal değil, sonradan yaptırılmış.

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

dün depoyu doldurdum ve sayaçları sıfırladım, yaklaşık 50 km. şehir içi dolaştım ortalamam 6.9

bugün Kırklareli'ne yola çıktım 3 yetişkin ful bagaj 120 sabit hız (otobanda) mesafe yaklaşık 175 km. vardığımda ortalamam 4.7

dönüş 10 km şehir içi, otobanda sabit hız 110 km. (mesafe 185 km.) eve vardığımda ortalamam 5.0 

demekki 120 km. sürat ile hız sabitleyici işi çok iyi yapıyor. 

yol inişli çıkışlı, rakkım aynı diye biliyorum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

dün depoyu doldurdum ve sayaçları sıfırladım, yaklaşık 50 km. şehir içi dolaştım ortalamam 6.9

bugün Kırklareli'ne yola çıktım 3 yetişkin ful bagaj 120 sabit hız (otobanda) mesafe yaklaşık 175 km. vardığımda ortalamam 4.7

dönüş 10 km şehir içi, otobanda sabit hız 110 km. (mesafe 185 km.) eve vardığımda ortalamam 5.0 

demekki 120 km. sürat ile hız sabitleyici işi çok iyi yapıyor. 

yol inişli çıkışlı, rakkım aynı diye biliyorum.

Abi şu değerleri millete söylediğimde yalan söylüyorum sanıyorlar. Millet inanmıyor. Heleki Emmi'nin Nevşehir-Tekir  Tekir-NEvşehir ortalamalarını söylediğimde hadi be diyeceklerde terbiyeleri müsade etmiyor :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

keşke imkan olsada hocam, bilgileri araçtan kopyalayıp buraya ekleyebilsek. ;)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Abi şu değerleri millete söylediğimde yalan söylüyorum sanıyorlar. Millet inanmıyor. Heleki Emmi'nin Nevşehir-Tekir  Tekir-NEvşehir ortalamalarını söylediğimde hadi be diyeceklerde terbiyeleri müsade etmiyor :D

Valla onu diyecek olan gelsin yanıma otursun... :D

Ben yakıtı geçtim artık.. 

Telefona bir uygulama kurdum G kuvvetini okuyor.. Bakalım virajlarda kaç G kuvveti biniyor üstüme :D

Bundan sonra bunu paylaşacağım :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Valla onu diyecek olan gelsin yanıma otursun... :D

Ben yakıtı geçtim artık.. 

Telefona bir uygulama kurdum G kuvvetini okuyor.. Bakalım virajlarda kaç G kuvveti biniyor üstüme :D

Bundan sonra bunu paylaşacağım :D

Psikopata bağlamışsın emmi sen :D

Senin yanına oturmak için gelecek umudu olmaması lazım :D :D

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Psikopata bağlamışsın emmi sen :D

Senin yanına oturmak için gelecek umudu olmaması lazım :D :D

Neyimi gördün len.. :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Neyimi gördün len.. :D

Erciyese Çıkarken 110-120 ile arkandan yetişemedik :D Yalanım varsa Gelenler söylesin. :D

Ha "Psikopata bağlamışsın emmi sen :D" şu cümleyi niye kullandım. Onu söylim. G kuvvetini hesaplayan ilk binek taksi kullanan olarak tarihe geçeceksin :D

Gören de F16 kullanıyor sanacak :D İyiki Murat Ersel Abinin Saabı yok altında :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Erciyese Çıkarken 110-120 ile arkandan yetişemedik :D Yalanım varsa Gelenler söylesin. :D

Oradaki o hareket, öndeki araca patlamamak içindi.. İsteyerek yaptığım bişey değildi.. 

Orda en az 4 g yemişimdir. :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Oradaki o hareket, öndeki araca patlamamak içindi.. İsteyerek yaptığım bişey değildi.. 

Orda en az 4 g yemişimdir. :D

Rampaya tırmanmaya başladık 110 ile ya virajlarda ayağını gazdan çeken konvoydan kopuyordu :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Bu jatko emmiyi bozdu :D

AS 220 vardı. Benzinli MK3 manuel.

Yorum bağlantısı

Benzinli günlerini unuttu artık o.Tork'un tadına  vardı

O torka duyarsız kalmak çok zor Akan. Sen benden çok daha iyi bilirsin.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Benim bacanakta mondeonun tırt olanından var.:D Şaka bir yana benzinli otomatik lpg li.Şehir dışı hesaplamış 350 kuruş yaktım diyor.120 yi falanda çok geçmemiş kabaca bu değer nasıl.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Benim bacanakta mondeonun tırt olanından var. :D Şaka bir yana benzinli otomatik lpg li.Şehir dışı hesaplamış 350 kuruş yaktım diyor.120 yi falanda çok geçmemiş kabaca bu değer nasıl.

Bir yanlışlık var. Ben 140-160 km hızlarda(rampa düz karışık) gittiğimde 12 litre LPG yakıyorum.

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Bana da biraz fazla geldi aslında.Ereğli_ Trabzon arası mesafede ölçmüş.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Bana da biraz fazla geldi aslında.Ereğli_ Trabzon arası mesafede ölçmüş.

Ben gidişime göre aracın kaç km gideceğini biliyorum artık. :)

Adana-Maraş arasında 150 -160 la gelirsem 12 litreyi geçmez. 250 km  yol gider.

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Kendisi gemici aracı oldukça az kullanıyor.Baldız şehir içinde kullanıyor oda yakıtı hesaplamaz zaten :D Ama ufak tefek sıkıntıları var araçla iligli zaten.Muhtemelen lpg den dolayı motor arıza ışığı yanıyor.Kit de oldukça dandik birşey adını bile anımsamıyorum.Dün bakımlarını yaptıracaktı ama konuşmadık sonrasında.Onu bu konuya getireyimde okusun baştan aşağı bari :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Akan Belen

Dün ailem yurtdışına gideceği için Esenboğa'ya gittim.Hayatımın en sabırlı yolculuğu oldu ama baştan söylemem lazım :D Tam bir uzun yol ölçümü yapabilmek için oldukça çaba sarfettim.Hatta bu yüzden Karabük'de aracı fulledim.110 km hızı neredeyse hiç geçmedim.Genelde cc çok kullandım.Araç 3 kişi yaklaşık 80 kilo da bagaj vardı.Buna rağmen havalimanına kadar asla 5 li değerler görmedim. :( Havalimanında son değer 6.7 gibi birşeydi.Dönüş Ereğli olacağı için güzergah büyük ölçüde değişti.Yine 100-110 km aralığını neredeyse hiç geçmedim.Ancak 200 km gibi bir yol yaptıktan sonra 6 gibi oldu.En son düşebildiğim değer ise 5.9 km şu an.Uzun bir sürede bu değer de sabit kaldı.Eve geldiğimde son değer 5.9 durumda.Ortalama hız 77 km.Yapılan km 580.Kalan mesafe da 280 km gösteriyor ama bu mümkün değil sanırım 100 km sonra ışık yanar şehir içine girdiğim için.

Şimdi bu konudan anladığım ve jatko kullananlara baktığım kadarıyla bu değer bile yüksek bence.En azından kullandığım hıza göre.Sizce bu değer ne kadar yüksek.Tamam enjektörde sıkıntı var bu kadar etkiler mi acaba.Bana sanki 1 litre falan fazla gibi geliyor yakıt.Birde çok uzun sürede bu değeri yakaladım sonuçta baştan itibaren hiç şehir içi yok.Bir ara Karabük-Ankara arasında 7,5-8 arasında bile oldu.Rampa çıkışlarında bile zorlamadım aracı hiç.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...