İçeriğe Yönlendir

Mondeo III - Dizel - Benzin Yakıt Tüketimi

Tunç Akyol

Recommended Posts

Mehmet Kaya

Konisi olmayan kullansın ama :)

Kesinlikle :D

Sen kullansana

Yorum bağlantısı
Misafir

İnşallah bir buluşmada deneyebiliriz. Olmadı Evren Bey'den bir hafta sonu müsait olduğu takdirde randevu alabilirim.

Bildiğim kadarıyla onun arabası konisiz bildiğimiz doğal Mondeo  :) 

Yorum bağlantısı
Misafir

İnşallah bir buluşmada deneyebiliriz. Olmadı Evren Bey'den bir hafta sonu müsait olduğu takdirde randevu alabilirim.

Bildiğim kadarıyla onun arabası konisiz bildiğimiz doğal Mondeo  :)

Konisiz benim arac Turgay Bey. Sehir disinda olmazsam Hafta ici arac hep Kizilayda. 1 ay sonra tunus cad.ne tasinacak isyerimiz. Istediginiz zaman randevulasip deneyebiliriz.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Konisi olmayan kullansın ama :)

Evet kesinlikle ve ciddiyim... 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Kesinlikle :D

Sen kullansana

Evren abinin kullanması daha mantıklı.

O hep kullanıyor,Ben arada sırada bi kaç gün kullandım senin arabayı :)

Evet kesinlikle ve ciddiyim... 

Bende,şaka yapmadımki :)

en güzel kullanıcı bilir zaten...

Yorum bağlantısı
Misafir

Teşekkür ederim Evren Bey. Bir ara müsait olacağımız zamanı belirleriz.

Hatta gelebilecek arkadaşlar olursa bu vesile ile küçük bir buluşma ayarlar, mangalı da yakarız.

Yorum bağlantısı
Misafir

Ya ben bu konuda susmayı tercih edeceğim çünkü benim arabanın ne kadar koni kaynaklı ne kadar mondeo.. Bilemiyorum...  Ben sms yazarak gidiyorum bir çok virajda.. 

Ben virajı görmüyorum. Giriş çıkış farketmez her yerde gazdan ayağımı çekmem dip gaz giderim.. :p

Adamımsın... :D

Abi senin yazdığını görmemiştim.. Görsem yazmazdım. :)

Bugün birisi ardaya sordu... 

Baban virajlara nasıl giriyor... 

Cevap kısa ve net 

Tam gaz :D

:shok:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

:shok:

:f1:

Valla böyle abi.. Ben bu araba ile kendimi kaybettim.. 

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Mondeosu olan var olmayan var...yazık değilmi...Özellikle focuscular üzülmesin...3 kuruş az yakaıyo diye tenekeye binen arkadaşlara hiç mi acımıyon... :p  :D

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

Mondeosu olan var olmayan var...yazık değilmi...Özellikle focuscular üzülmesin...3 kuruş az yakaıyo diye tenekeye binen arkadaşlara hiç mi acımıyon... :p:D

Focus1'lere 23-25.000 aralığında fiyatlar biçildiği dönemde ben de geçtiğimiz bir konuda Mondeolar'a yazık olduğunu belirttim. 20.000tl civarına makyajsız ilk versiyon mk3 mondeo varken, hem cepte kalacak para hem de bunun yanına kar kalacak konfor ve güvenlik özelliklerine bakıldığında, seçenekler arasında olması gerektiğini yazdım.

Herhalde bu durum sadece Mondeo'nun başına gelebilirdi. Focus2 mondeo mk3 çizgileri ile tasarlanıp piyasaya çıkan ve başarıya ulaşan bir araçken, Mondeo'nun focus'un hem de ilk kasa makyajlılardan daha düşük fiyata satılması garip bir çelişki. Üstlik aradaki fiyat farkı vergiyi de, yakıtı da düşündüğünde pek normal değil. Bugün nerdeyse evdeki ikinci aracı tdci mondeo olarak değiştirmek peugeot 206'dan daha ucuza geliyor.

Temiz bir sunrooflu, ghia, espli bir tdci bulsam evdeki iki aracı da mk3 Mondeo yapacağım niyetliyim:)

Saygılarımla.

tarihinde Evren İskent tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

Mondeosu olan var olmayan var...yazık değilmi...Özellikle focuscular üzülmesin...3 kuruş az yakaıyo diye tenekeye binen arkadaşlara hiç mi acımıyon... :p  :D

C-max kullanmak ayrıcalıktır. Benim için mondeo; C-max bulamaz da sedan'a binmek zorunda kalırsam alacağım araçtır. Bir gün mondeonun da c-max formunda bir aracı üretilirse (S-max'ı saymıyorum, o fazla büyük) ona özenebilirim. ;)

tarihinde Mükremin Kocataşkın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Enver Kılıç

son tüketim verim: aracım kayseri de şehir içi kullanım ile 15lt/100km lpg tüketti. aracı çok sıkıştırmadım ama öyle çok çokta dikkat ettim diyemem :) sürüş tarzım normal kullanım sayılır. yol bilgisayarında ortalama hızım 25 km/h, yakıt tüketimim 11.6lt olarak görünüyordu. kayseri trafik ışık cenneti olduğu için dur kalk fazla olduğundan bu kadar fazla yaktı sanırım. şu hali ile biraz fazla ama otomatik vites ve arabanın rahatlığını göz önüne alınca en azından şuan için çok canımı sıkmadı. uygun güzergahta ve biraz daha akıcı bir trafikte şehir içi yakıt tüketiminin 12-13 lt seviyelerine düşeceğini düşünüyorum. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

teh tırt işte :p  çok yakıyor  vergisi çok kaskosu çok. parçası pahalı :p

Focus1'lere 23-25.000 aralığında fiyatlar biçildiği dönemde ben de geçtiğimiz bir konuda Mondeolar'a yazık olduğunu belirttim. 20.000tl civarına makyajsız ilk versiyon mk3 mondeo varken, hem cepte kalacak para hem de bunun yanına kar kalacak konfor ve güvenlik özelliklerine bakıldığında, seçenekler arasında olması gerektiğini yazdım.

Herhalde bu durum sadece Mondeo'nun başına gelebilirdi. Focus2 mondeo mk3 çizgileri ile tasarlanıp piyasaya çıkan ve başarıya ulaşan bir araçken, Mondeo'nun focus'un hem de ilk kasa makyajlılardan daha düşük fiyata satılması garip bir çelişki. Üstlik aradaki fiyat farkı vergiyi de, yakıtı da düşündüğünde pek normal değil. Bugün nerdeyse evdeki ikinci aracı tdci mondeo olarak değiştirmek peugeot 206'dan daha ucuza geliyor.

Temiz bir sunrooflu, ghia, espli bir tdci bulsam evdeki iki aracı da mk3 Mondeo yapacağım niyetliyim:)

Saygılarımla.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-2004-ford-mondeo-2.0-tdci-ghia-full-triptonic-sunrooflu-141848722/detay/

alalım size.  focus II parasına hiç olmazsa değerinde dersiniz, piyasası yükselmiş olur :D

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Bu araç ne böyle ahşap direksiyon var bunda benzinli x paket gibi

Yorum bağlantısı
Tansel Yavuz

Tdci ghia x paket zaten.

Yorum bağlantısı
Misafir

Tdci ghia x paket zaten.

Bu donanım yıllar önce çok tartışılmıştı forumda.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

satmak için almayı düşünüyorum. nasılsa değerinin altında satılıyor :D

Yorum bağlantısı
Misafir

teh tırt işte :p  çok yakıyor  vergisi çok kaskosu çok. parçası pahalı :p

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-2004-ford-mondeo-2.0-tdci-ghia-full-triptonic-sunrooflu-141848722/detay/

alalım size.  focus II parasına hiç olmazsa değerinde dersiniz, piyasası yükselmiş olur :D

Mustafa, benim araç kriterlerim biraz farklıdır. Bu araç bana gelmez ama bu donanımda bir aracın bile bu fiyatlarda olması zaten bahsettiğimiz konuya iyi bir örnek.

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Dizelde ghia x paket yok ki.Bu çok konuşuldu zamanında.Benim kaçırdığım birşey mı var

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

sanırım az sayıda değişiklik içeren araç getirmiş ford. :D

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Tamam abi donanım olarak ilginç olanlar var.Ama guía x olarak yok.Benim araçta öyle mesela sanroof,deri koltuk,esp,ahşap kapı panelleri falan var ama direksiyon normal :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...