İçeriğe Yönlendir

Mondeo III - Dizel - Benzin Yakıt Tüketimi

Tunç Akyol

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek

Biliyorum gördüm 220 km yi :blink:

O zaman direksiyonda benim hanım vardı.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Biliyorum gördüm 220 km yi :blink:

Sen İstanbul seferinde sonra akıllanmadın mı :D

Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

Sen İstanbul seferinde sonra akıllanmadın mı :D

Bu yol çok güvenliydi ben Nigde den binmistim bizim otoban da adanaya gidiyorduk acil di ....
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Hatırladım.

Niğde adana kaç dakika sürmüştü ?

Kesin 45 dakika
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

11 de nevşehir'den çıkmıştım.. 

10 dakika niğdede seni bekledim..

01:50'de Adana asri mezarlıktaydık... 

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

11 de nevşehir'den çıkmıştım.. 

10 dakika niğdede seni bekledim..

01:50'de Adana asri mezarlıktaydık... 

270 km 2 saat 40 dakika. Emin misin abi :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Pardon.. 12:50

Çünkü amaç öğlen namazına yetişmekti.. Niğdede kemali 10 dakika bekleyince yetişemedik.. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Pardon.. 12:50

Çünkü amaç öğlen namazına yetişmekti.. Niğdede kemali 10 dakika bekleyince yetişemedik.. 

Tahmin ettim yanlış olduğunu. Çünkü 2 saat 40 dakika sallana sallana gitmek demek.

Yorum bağlantısı
Misafir

bir kullanan bilir... o kadar :f1:

ama emmi de sorun şu, ondaki hormonlu, standarta binse bozuk diyecek ki demişliği var

Demek hormon? :unsure2:  :nea:

Yorum bağlantısı
Misafir

Arabam ilk defa uzun yolda 6,2lt/100km (pompa ölçümü) yakıt tüketti. Bagaj çok dolu değil fakat arabada 5 kişiydik. Klima hiç açılmadı. Güzergahım Gaziantep-Kahramanmaraş ve Mersin. Yolun büyük bir bölümü otoban zaten. Ortalama hız 123 gösteriyordu.

Bayram tatilinde yaklaşık 2.000 km yol yaptım. Mondi beni virajlar haricinde hiç üzmedi. 130 km gibi hızlarda aracın viraj direnci tamamen kayboluyor. Viraj derken de öyle sert viraj değil. 2005 Civic sedanla girdiğim virajlara Mondiyle giremiyorum dersem sanırım daha iyi anlaşılır. Bir ara rotçuya götürmüştüm aracı, baktılar sorun yok dediler. Ancak sıkıntı var ben biliyorum. Rotçu dışında kim anlar bunun dilinden?

Yorum bağlantısı
Misafir

Arabam ilk defa uzun yolda 6,2lt/100km (pompa ölçümü) yakıt tüketti. Bagaj çok dolu değil fakat arabada 5 kişiydik. Klima hiç açılmadı. Güzergahım Gaziantep-Kahramanmaraş ve Mersin. Yolun büyük bir bölümü otoban zaten. Ortalama hız 123 gösteriyordu.

Bayram tatilinde yaklaşık 2.000 km yol yaptım. Mondi beni virajlar haricinde hiç üzmedi. 130 km gibi hızlarda aracın viraj direnci tamamen kayboluyor. Viraj derken de öyle sert viraj değil. 2005 Civic sedanla girdiğim virajlara Mondiyle giremiyorum dersem sanırım daha iyi anlaşılır. Bir ara rotçuya götürmüştüm aracı, baktılar sorun yok dediler. Ancak sıkıntı var ben biliyorum. Rotçu dışında kim anlar bunun dilinden?

İlk defa bir mondi sahibinden virajlarla ilgili kötü yorum duyuyorum. Amortisörlere bir baktırasanız mesela?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bence sizin aracınızda çok ciddi sorun var.. Çünkü hafif sorunlarda bile viraj zaafiyeti göstermez.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

İnşallah ciddi bir sorun yoktur. Bana sanki amortisörlerden dolayı araba çabucak yatıyor, bir başka deyişle kendini bırakıyor gibi geliyor. Korktuğum için uzun yolda esp devreye girecek kadar hiç zorlayamadım aracı. Otobanda eski kasa Fiesta'nın aldığı virajı aşağı yukarı aynı hızda ben bütün maharetimi sergileyerek pür dikkat almak zorunda kalıyorum. Yalnız düşük hızlarda (50-80 gibi) bu direnci hissediyorum araçta. Zorlayabiliyorum ve o da viraja karşı arkasını bırakmamak için bir direnç gösteriyor.

Önce amortisörlere bir baktırayım. Amortisör kaynaklı değilse kim anlar bu işten? Ford özel servisleri anlar mı? yoksa pahalı da olsa yetkili servise mi götürsem?   

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

ön düzende kesin bir sorun var. c-max ile 60-70 ile girdiğim virajlara mondi ile 80-90 ile giriyorum.

Yorum bağlantısı
Misafir

İnşallah ciddi bir sorun yoktur. Bana sanki amortisörlerden dolayı araba çabucak yatıyor, bir başka deyişle kendini bırakıyor gibi geliyor. Korktuğum için uzun yolda esp devreye girecek kadar hiç zorlayamadım aracı. Otobanda eski kasa Fiesta'nın aldığı virajı aşağı yukarı aynı hızda ben bütün maharetimi sergileyerek pür dikkat almak zorunda kalıyorum. Yalnız düşük hızlarda (50-80 gibi) bu direnci hissediyorum araçta. Zorlayabiliyorum ve o da viraja karşı arkasını bırakmamak için bir direnç gösteriyor.

Önce amortisörlere bir baktırayım. Amortisör kaynaklı değilse kim anlar bu işten? Ford özel servisleri anlar mı? yoksa pahalı da olsa yetkili servise mi götürsem?   

Mondeo'nun vereceği tepkiler değil bunlar. Daha doğrusu Mondeo yatmayan bir araçtır. İstanbul-Ankara otoyolunda hız sabitleyici 140'a bağlı seyahatlerimde devreden çıkarma ya da frene basma ihtiyacı duyduğumu hiç hatırlamam ki ben de ESP'de yok. Ben genelde araçlarımın yol tutuşunu gençlik caddesi alt geçidinde denerim. S şeklindeki virajda birçok araç frenlerken ben mondeo ile 70-80km ile frensiz geçerim şeride büyük oranda sadık kalarak:)

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Misafir

Anlaşıldı. Benim Mondeo'da kesin sorun var. Bu sorun için daha önce rot balansçıya gitmiştim problem yok demişlerdi. Farklı bir rot balansçıya tekrar götüreyim aracı.

Evren Bey fırsat bulursam bahsettiğiniz alt geçitte ben de denerim aracı. Ancak, 70-80 km hızlarda araç sağlam duruyor öyle yatmıyor hemen. 110 km hızdan sonra ne oluyorsa sıkıntı başlıyor. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Şu ana kadar lastik sorunu dışında bir defa arkasını bıraktı. Bıraktığı yer ciddi bir virajdı ben kontrolsüz girmiştim.

Gezdiğim köy yollarındaki ve virajlarındaki testlerde tam not verdim.

Bence siz aracı bir gösterin. Yüklü bir araçta o kadar rahatsız olmamalısınız virajlarda.

Peki korktuğunuz yerlerde esp hiç devreye giriyor mu?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ya ben bu konuda susmayı tercih edeceğim çünkü benim arabanın ne kadar koni kaynaklı ne kadar mondeo.. Bilemiyorum... 

Ben sms yazarak gidiyorum bir çok virajda.. 

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Ya ben bu konuda susmayı tercih edeceğim çünkü benim arabanın ne kadar koni kaynaklı ne kadar mondeo.. Bilemiyorum... Ben sms yazarak gidiyorum bir çok virajda..

Havanı yesinler senin :)

Arkadaşların söylediği gibi muhtemel olarak aracınızda bir sorun olması muhtemel.Elbette kişilerin kullanımları da etkilidir zaten.Ben Ereğli _ Karabük arası çok kullanıyorum aracı.Virajları bol olan bir yoldur.Çoğunlukla dikkatimi çeken şu oluyor sırf önümdeki araçlar fren yaptığı için bende frene dokunmak zorunda kalıyorum.Daha şöyle ağız tadıyla ESP yakaladım :p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Ya ben bu konuda susmayı tercih edeceğim çünkü benim arabanın ne kadar koni kaynaklı ne kadar mondeo.. uBilemiyorum... 

Ben sms yazarak gidiyorum bir çok virajda..

Emmi sert poyrazlara gark ediyorsun bizi :)
Yorum bağlantısı
Misafir

Şu ana kadar lastik sorunu dışında bir defa arkasını bıraktı. Bıraktığı yer ciddi bir virajdı ben kontrolsüz girmiştim.

Gezdiğim köy yollarındaki ve virajlarındaki testlerde tam not verdim.

Bence siz aracı bir gösterin. Yüklü bir araçta o kadar rahatsız olmamalısınız virajlarda.

Peki korktuğunuz yerlerde esp hiç devreye giriyor mu?

Aracın beni rahatsız ettiği yerler otoban virajları ve hızım 120-130 km arası. Bu yüzden esp devreye girecek kadar zorlayamıyorum aracı. Kendini bırakmaya başlayacağı noktada korkudan ister istemez yavaşlıyorum.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...