İçeriğe Yönlendir

Mondeo III - Dizel - Benzin Yakıt Tüketimi

Tunç Akyol

Recommended Posts

yaklaşık 900 kilometreyi geçtim bunun 600 kilometresi uzun yol geri kalan şehir içi, ortalama 5.8 gösteriyor araç, yaklaşık 130 kilometre daha gider gösteriyor.

:nea:  :nea: mındar :D :D 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bir haftada 1600 km yol yaptım. Bunun 1000 km si uzun yol. Geri kalanı sıkışık trafik bol ışık veya şehir içi.

Ful yük, uzun yolda genelde 120 sabit.

Rampalarda 330 nm torkun hakkını verdim. Virajlarda Koni ile P7 cinturato da ötermiş. :)

Bilgisayar ortalaması 6 litre.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Çok..

6 litre ? full yük. 120 hız, rampalarda tapa gaz 6 gerçek ise iyidir abi daha ne olsun?

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

yaklaşık 900 kilometreyi geçtim bunun 600 kilometresi uzun yol geri kalan şehir içi, ortalama 5.8 gösteriyor araç, yaklaşık 130 kilometre daha gider gösteriyor.

920 km. de lamba yandı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
(düzenlendi)

920 km. de lamba yandı

Peugeot 407 Karamürsel-Karabük git gel %95 otoban, %5 şehir içi ışık yandıktan 40-50 km sonra doldurduk, 1020 km yapmıştı bir depo ile. Mondeo aynı yolda tahminime göre 1200 ü bulurdu.

Ekleme: Depo 66 litre.

tarihinde Furkan Avcı tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Çok..

2200 devri geçtimi yakmaya başlıyor.

6 litre ? full yük. 120 hız, rampalarda tapa gaz 6 gerçek ise iyidir abi daha ne olsun?

Gerçekliği aldığım yakıt markasına göre değişiyor.

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

2200 devri geçtimi yakmaya başlıyor.

Gerçekliği aldığım yakıt markasına göre değişiyor.

Bilgisayar ekranı ile depoyu kastetmiştim. Her halikarda 407'den daha az yakıyor. Ama 407 de çok sessiz çalışıyordu mondeo'ya göre :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bilgisayar ekranı ile depoyu kastetmiştim.

Evet buna göre cevap vermiştim. Ultimate alırsam 1 litreye yakın fark gördüğüm oluyor. Vpowerda bu fark daha az. Testletim devam ediyor.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Evet buna göre cevap vermiştim. Ultimate alırsam 1 litreye yakın fark gördüğüm oluyor. Vpowerda bu fark daha az. Testletim devam ediyor.

Bu fark az mı, Çok mu Abi ?

Ultimate ile Yol bilgisayarı 4.2lt. Gösterirken, 4.4lt. Yaktım. Yakıt kalitesine göre değişimi ilk kez duydum çok şaşırdım şimdi

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

full yük dediğin en fazla 100 kilo. Yakıtı kayda değer etkileyen yük 200, 300 kilodan başlıyor, şehir dışı yolda tüketim fark etmiyor, şehir içinde yüklü araç fazla yakıyor zaten.

5 ileri, kilitli turbinli ( manuel ile aynı kayıp oranı ) araç icin çok. Ha seyir hızı 110 km veya üzeri ise normal denebilir nemli havada.

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

full yük dediğin en fazla 100 kilo. Yakıtı kayda değer etkileyen yük 200, 300 kilodan başlıyor, şehir dışı yolda tüketim fark etmiyor, şehir içinde yüklü araç fazla yakıyor zaten.

5 ileri, kilitli turbinli ( manuel ile aynı kayıp oranı ) araç icin çok. Ha seyir hızı 110 km veya üzeri ise normal denebilir nemli havada.

Abi sen genellikle Ticari ve ağır araba kullandığın için bu şekilde düşünüyorsun. 100kg. Binek araba için etkileyici unsur.. 2 aynı kondisyonda aynı motora sahip arabanın birinde 1 kişi olsun performansı diğerine göre bariz derecede düşük oluyor. Buda yakıta direkt etki eder..
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Servet. Uzun yol senin bildiğin uzun yollardan değil. yolculuk boyunca araç en az 2000 defa vites değiştirmiştir. aynı güzergahta 1.6 focus ortalama 10 litre lpg yaktı.

Şehir içinde bir ışığı 5 yeşilde ancak geçtiğim oluyordu. Bence gayet iyi yaktı.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Servet. Uzun yol senin bildiğin uzun yollardan değil. yolculuk boyunca araç en az 2000 defa vites değiştirmiştir. aynı güzergahta 1.6 focus ortalama 10 litre lpg yaktı.

Şehir içinde bir ışığı 5 yeşilde ancak geçtiğim oluyordu. Bence gayet iyi yaktı.

Otomatik 2.0 dizel mondeo 6 litre daha ne olsun :)

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Göksel, otomobil için bir kişi veya 1-2 kişili yolculukta yakıt en fazla 100-200gr oynar. 20 sene önceki dizel mantıklı motor yok altımızda, en az 200nm torklu araçlardan bahsediyoruz.. Bir yolcu ile motorda fark hissediliyorsa yazıklar olsun öyle dizel motora. ( yolcu kim bu arada, Kiriş'mi, Eser'mi ? arada uçurum var :biggrin: )

Emmi bey, geçtiğin yolu biliyorum, eğimlerine varana kadar. 6 litre o güzergah için çok. Oranın hakkı 5-5.5 litre, fazlası haram. Velhasılı, lpg'li mondeon daha ekonomikti buna göre :p

Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Göksel, otomobil için bir kişi veya 1-2 kişili yolculukta yakıt en fazla 100-200gr oynar. 20 sene önceki dizel mantıklı motor yok altımızda, en az 200nm torklu araçlardan bahsediyoruz.. Bir yolcu ile motorda fark hissediliyorsa yazıklar olsun öyle dizel motora. ( yolcu kim bu arada, Kiriş'mi, Eser'mi ? arada uçurum var :biggrin: )

Emmi bey, geçtiğin yolu biliyorum, eğimlerine varana kadar. 6 litre o güzergah için çok. Oranın hakkı 5-5.5 litre, fazlası haram. Velhasılı, lpg'li mondeon daha ekonomikti buna göre :p

Katılıyorum. Hatta bendeki lpg li mondiyi verebilirim emmiye.

:D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Altıntaş

benim lpg li Mondeo  714 km 71 litre yaktı, litre fiyatı 2,80  sizce nasıl yakıt durumu.. yaklaşık 150 km şehir içi

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

benim lpg li Mondeo  714 km 71 litre yaktı, litre fiyatı 2,80  sizce nasıl yakıt durumu.. yaklaşık 150 km şehir içi

Araç otomatikmi?

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

teşekkürler.

Rica ederim. Benim uzun yolda ortalama hızım 110-130 km. Bu hızlardaki yakıt değerim 31 litre ile 300km.

Yorum bağlantısı
Hasan Altıntaş

Rica ederim. Benim uzun yolda ortalama hızım 110-130 km. Bu hızlardaki yakıt değerim 31 litre ile 300km.

evet yaklaşık aynı gibi, bende 120 geçmem uzun yolda, şehir içi fazla yakıyor oda normal,

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...