İçeriğe Yönlendir

Mondeo III - Dizel - Benzin Yakıt Tüketimi

Tunç Akyol

Recommended Posts

Mehmet Kaya

Allahtan corsada yol bilgisayarı yoktu :)

Ama ben yardımlaşmadan, faaliyet zenginliğinden demiştim abi :)

Bu arada bizim hesabı hala kesmedin haber bekliyorum ;)

TAmam unuttum whatsapptan göndereyim

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

:nea:  telefon serviste eski kalası kullanıyorum :)

Hadiiii facebooktan göndereyim ozaman :D

Yorum bağlantısı

Hadiiii facebooktan göndereyim ozaman :D

Maşallah dokuz kollu ahtapot gibisin uzanamadığın yer yok. Sürekli yattığın halde her kolunda bir marifet, bir de ayakta olsan neler olacak Allah bilir. :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Maşallah dokuz kollu ahtapot gibisin uzanamadığın yer yok. Sürekli yattığın halde her kolunda bir marifet, bir de ayakta olsan neler olacak Allah bilir. :D

Abi biz buna yetenek diyoruz :D
Yorum bağlantısı
İrfan Aşcıoğlu
(düzenlendi)

Elimizden geleni yapmaya çalıştık. Seninle tanışmak güzeldi. Sohbetin hoştu. Ancak rolanti düzensizliği burada düzelmediği için Prisn taktıramadık :(

Sorulara genel bir cevap vereyim.

O rolanti sorununun LPG kalibrasyonu olduğunu ima ettim hatırlarsanız LPG cide.

Hatta Servisteki eleman LPG tesisatı tamamen sökülmeden karar verilemez dedi. O bile LPG den şüphelendi. LPG cimin ayarına güvenirim.

Yakıtını 8.5 larda çıkması Maraş 350 rakım sizin çıktığınız 1900 rakımlara kadar virajlı tek şeritili yol ve sürekli yavaşla hızlan şeklide olduğu için değerler yüksek çıkıyor. Siz o araçla normal düz yolda veya otobanda kullansanız sabit hızlarda LPGde 7.5 litreleri rahat görürsünüz.

Rolantinin düzelmesine sevindim.

mehmet hocam yanlız bu veri 8,5 düz yol sayılır... nigde kayseri arasında 8,5.... maraştan gelirken 8,8 idi.. sankim biraz fazla yakıyor gibi.. bi gıdım düşürtsem mi gaz ayarını acep

tarihinde İrfan Aşcıoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

mehmet hocam yanlız bu veri 8,5 düz yol sayılır... nigde kayseri arasında 8,5.... maraştan gelirken 8,8 idi.. sankim biraz fazla yakıyor gibi.. bi gıdım düşürtsem mi gaz ayarını acep

Yorum yapamam. Yol bilgisayarındaki değerlere göre yorumlamak lazım.

Yani depoyu doldurup yol bilgisayarını sıfırlayacaksın uzun yol yapacaksın. Depo bittiğinde yol bilgisayar değerini kontrol et.

Yorum bağlantısı
Serhat Işık

son yakıt tüketimim şöyle: 130.6 tl ile 410 km yol gittim =0,319 krş benzin hariç  lpg litre fiyatı 2,39 tl idi.

lpg deposu bitmemişti.bu hesabı yaparken.

bana çok gibi geldi.440-450 km gitmem gerekirdi diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı

son yakıt tüketimim şöyle: 130.6 tl ile 410 km yol gittim =0,319 krş benzin hariç  lpg litre fiyatı 2,39 tl idi.

lpg deposu bitmemişti.bu hesabı yaparken.

bana çok gibi geldi.440-450 km gitmem gerekirdi diye düşünüyorum.

Biraz çok olmuş. Aracınız otomatik mi? Bu değerler tamamen ş.arası mı? Ben 48 lt ile 2.40 115 liraya doldurup 450-500 km arası gidebiliyorum diye hesapladım.

Yorum bağlantısı
Serhat Işık

Biraz çok olmuş. Aracınız otomatik mi? Bu değerler tamamen ş.arası mı? Ben 48 lt ile 2.40 115 liraya doldurup 450-500 km arası gidebiliyorum diye hesapladım.

araç otomatik .bu değerler tamamen şehir içi .açık yolda 90-110 km arası hız.yoğun trafikte 20-40 km arası

Yorum bağlantısı

araç otomatik .bu değerler tamamen şehir içi .açık yolda 90-110 km arası hız.yoğun trafikte 20-40 km arası

Anladığım kadarıyla bir nevi karışık bir tüketim olmuş. Yani mesela e5 de boş iken belirli bir hızda ş.arası gibi kullanmışsınız, yeri gelmiş sıkışık trafiğe girmişsiniz. Buna bakılarak tüketiminiz çok normal gibi geldi bana. Eğer sıkışık trafkte yapılan mesafe ağırlıktaysa az bile yakmışsınız. 

Yorum bağlantısı
Serhat Işık

yine paylaşacağım bir sonra ki tüketimimi bakalım ne olacak.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Ben bugün Antep'e gittim geldim. Yakıtı  aldıktan sonra 10 km şehir trafiği rampada dip gaz (Dayanamadım :D ) 120 geçmedim. Otobanda bile. Gidiş gelişte çok sakin gittim geldim. 170 km sonucunda yol bilgisayarında 8.8 litreyi gördüm. Bu bir rekor. Hayatımda bir kez de Ankara-Eskişehir eskişehir-Ankara yolunda görmüştüm :)

Otomatik Mondeonun yakıtta canına okuyan dur kalk. Bugünde Antep-Maraş yolundaki tüm ışıklara takıldım giderken.

Yorum bağlantısı

2007 MK3 Mondeo TDCİ düz vites şehir içi yakıt ölçümlerim:

718 km, 54,35lt motorin 4,23 TL.   100 km de 7,6 litre. Şehir içi fakat 2 kere Dikmen-Şaşmaz, 3 kere de Dikmen-İncek var.

422 km,  36,65lt motorin 4,23 TL.  100 km de 8,7 litre. Bu ölçüm bence arabamın yakabileceği en fazla yakıt. Çünkü 422 km'nin tamamı çok yoğun trafikte yapıldı. Büyük çoğunluğu Kızılay-Tunalı-Cinnah ve Dikmen güzergahında yapıldı. En az 10-15 defa cinnah yokuşunu 5. viteste hızlanarak çıkmanın keyfine varıldı.

555 km, 44,52 lt motorin 4,38 TL. 100 km de 8 litre.

242 km, 17,98 litre 4,38 TL. 100 km de 7,4 litre. Yoğunlukla Dikmen-Çetin Emeç-Bahçeli gidiş geliş ağırlıklı.

Arabamı 4 ay önce aldığım için henüz normal kullanamıyorum.  Vites geçişlerinde hep ani hızlanmalar yapıyorum. Kısaca yakıtı hiç düşünmeden TDCİ motorun keyfini çıkarıyorum. Normal kullanmayı başardığım zaman yakıt tüketiminin biraz daha düşeceğini tahmin ediyorum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ben bugün Antep'e gittim geldim. Yakıtı  aldıktan sonra 10 km şehir trafiği rampada dip gaz (Dayanamadım :D ) 120 geçmedim. Otobanda bile. Gidiş gelişte çok sakin gittim geldim. 170 km sonucunda yol bilgisayarında 8.8 litreyi gördüm. Bu bir rekor. Hayatımda bir kez de Ankara-Eskişehir eskişehir-Ankara yolunda görmüştüm :)

Rampada dip gaz ile 120 mi yapıyor seninki.. Biz yarım bassak 220 yazar gösterge :p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Rampada dip gaz ile 120 mi yapıyor seninki.. Biz yarım bassak 220 yazar gösterge :p

1-Dip gaz derken gişelerden geçtikten sonra tırın arkasından 60 ile giderken 120 km hıza çıkmak için

2- 220 mi sonmu pehhhhhhhhhh :D Birde dizele biniyorum diye hava atıp durursun :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

2- 220 mi sonmu pehhhhhhhhhh :D Birde dizele biniyorum diye hava atıp durursun :D

Kaça çıktığın değil, nasıl çıktığın, hangi şartlarda çıktığın önemli.. :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Kaça çıktığın değil, nasıl çıktığın, hangi şartlarda çıktığın önemli.. :D

LBG be emmi (senin sözünle)

Yarın yola çıkacağım beni gazlama :D

Ali Eren hocanın focusuna laf edene bak. :D

Sayın büyüğüm sen HB focusa bin sonra mondeoya bak bakalım ne diyorsun :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Emmi,

Nasıl oluyor da bu değerleri yakalıyorsunuz siz yahu anlamadım ki ben. :unsure2:

Sabır taşı ile  :D otobanda 95 ortalama ile gidince oluyor :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Emmi,

Nasıl oluyor da bu değerleri yakalıyorsunuz siz yahu anlamadım ki ben. :unsure2:

Sabır taşı ile   :D otobanda 95 ortalama ile gidince oluyor  :D

Valla doğru ne diyim.. Sabırla oluyor her şey.. 

Ama amacım belliydi.. Rekor kıracaktım.. Kendi rekorumu kırdım... Bir daha adana toplantısı falan olursa, 4 litrenin altına inmeyi hedefliyorum :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Kalsın o zaman :D

Ben geçen Antepe giderken duble yolda 100-110 otobanda 110-120 arası gittim canım çıktı 8.8 gördüm rekordu (20 km şehir içi dahil 180 kmlk yolda)

Dedm millet nasıl 95 ile o kadar yolu gidip geliyor dedim :D :D :D :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...