İçeriğe Yönlendir

Mondeo III - Dizel - Benzin Yakıt Tüketimi

Tunç Akyol

Recommended Posts

Mehmet Kaya

Dizel mondeo seni çekerken biraz zorlamış ama gene de 150 km ye ulaşmış... :p

Hocam o rampada da ben cesaret edip 180le çıkamam zaten :D Biraz cesaret lazım :D

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Sen kullanmayı bilmiyorsan ben ne yapayım :)

Tekir 140-150 ile çıkıyorum. :) Sorun yok :)

Sen bu gazla fazla gitme, hatta 4000 deviri giçme canım.

tarihinde Mükremin Kocataşkın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Sen bu gazla fazla gitme, hatta 4000 deviri giçme canım.

3. vites 6500 devir 165 zaten :D

4. vites 3000 devir 120 :D

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Emre Yaşar

araç otomatik, lpg fiyatı 2,56. şehir içi kullanım, (maksimum hız 70km),km.de yakıt 32 kr. yakıyor. karışık kullanım olursa yakıt ortalaması 28 kr.oluyor... aracın yakıt ort.da lpg tüketimiyle örtüşüyor. genelde aracın yakıt ortalamasından %15-20 kadar çok yakıyor lpg.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İrfan Aşcıoğlu

bugün uzun yol yaptım... 230km 22 litre... 22 x 2,5=55 TL 55/230=0,239 TL/km arabada 4 yetişkin 1 çocuk ve bagaj dolu

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

bugün uzun yol yaptım... 230km 22 litre... 22 x 2,5=55 TL 55/230=0,239 TL/km arabada 4 yetişkin 1 çocuk ve bagaj dolu

Biraz hızlıydın galiba hocam :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Dün uzun yol yaptım... iki yetişkin iki çocuk... Ortalama 5.4 litre... X 4.2 lira.. = 0.22..

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Akan Belen

Dün uzun yol yaptım... iki yetişkin iki çocuk... Ortalama 5.4 litre... X 4.2 lira.. = 0.22..

Bu uzun yoldan kasıt nedir.Otoban mı

Yorum bağlantısı
İrfan Aşcıoğlu

yok otoban olsa iyiydi. tunceli-elazığ arası... gidiş gelişlerde 5000 devirde tırmandığım rampalar mevcut... otoban olsa daha da düşürürdüm :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

ortalama hız ne abi

Yolbilgisayarindaki

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

50-60 km falandı galiba.. Bir ara 59 görmüştüm.. 

ortalama hız ne abi

Yolbilgisayarindaki

Yorum bağlantısı
Serhat Işık

Bugün de 80 tl lik gaz aldım 2,34 tl den shell.bakalım ne olacak .ben genellikle şehir içi kısa mesafede kullanıyorum.aslında bana 2.0 motor gerek yok ama aile geniş olunca mecbur kalıyorum .

Bundan önceki arabam Mazda 626 98 otomatik 115 bg. bir deposu ile 350 km yol gittim .depo 43 lt.litre fiyatı 2.31 tl idi kadoil.

buna göre bakalım mondeo nasıl olacak?

arkadaşlar lpg hesabını yapamadım.muayene işlemim vardı, lpg montajından dolayı sızdırmazlık dan geçemedim enjektörlerin bir tanesi kaçırıyordu.onun için montaj yaptığım yere gittim .enjektörlerin hepsini değiştirdiler .bu nedenle km sıfırlandı.sızdırmazlık dan geçtik ama tüv den geçemedik.mercekli farın aşağı yukarı yönü çalışmıyormuş.bunun içinde bayağı uğraştım.ıds ye bağlattım (yetkili serviste( otokoç ) ama lpg li olduğu için araç bakımı vb.hiç birşey yapmıyorlar.biraz zorlayınca sadece bilgisayara bağlarız dediler)

far yükseklik ayarı algılayıcısı arızalıymış.sonrasında ver elini osman ustanın oraya.2-3 saatlik uğraş sonucu sol tekerleğin orada sensör var o arızalıymış.sıfırı takım 350 tek parça 250 tl.çıkmacı da baktık 100 tl ye bulduk.ALLAH şükür mercek çalıştı ve muayeneden geçtik.muayenede çok incelemediler .standart bir uygulama yok bu tüv de.

bakalım bunda sonraki lpg tüketimimiz ne olacak?

Yorum bağlantısı
Oktay Temiz

Tamamı istanbul şehir içi olmak üzere shell gtl yakıt ile bir depo ( 60 lt ) ile 870 km yol yaptım kendi rekorumu da kırdım bu kez:)

100 km de 6.9 lt ye tekabül ediyor.bundan iyisi Şam'da kayısı olur heralde:))

Yorum bağlantısı
Ersin Bahar

Tamamı istanbul şehir içi olmak üzere shell gtl yakıt ile bir depo ( 60 lt ) ile 870 km yol yaptım kendi rekorumu da kırdım bu kez:)

100 km de 6.9 lt ye tekabül ediyor.bundan iyisi Şam'da kayısı olur heralde:))

Araç manuel mi otomatik mi?

Yorum bağlantısı
Oktay Temiz

Araç manuel mi otomatik mi?

Araç manuel, otomatikle bu değeri yakalamak mucize gibi birşey olur heralde

Yorum bağlantısı
Oktay Temiz

Fazla iyi bir değer bana göre :D

Bu kez bana görede çok çok iyi bi değer oldu

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Yakıt aldım herşeyi sıfırladım yine.Şu an 80 km oldu toplamda yapılan yok 12.3 lt tüketim.Ortalam hız 16 km.:(

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

O hız ile daha iyisi zor gibi.. hıza bakmıyorum ben. motor ısınana kadar yakıyor bu meret. Ev iş arası 9.5 litre.. şehir içinde ısınana kadar yakıyor.

Yorum bağlantısı
Akan Belen

İşe gidiş 5 km zaten benim.Motor kışın hiç ısınmıyordu şimdi biraz ısınır gibi olurken varıyorum.Şehir içi de hız çok düşük genelde 2.vites.Ayrıca rampa çok fazla burada.Merkez hariç heryer rampa 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

2. vites olayı kötü imiş.. Ben 3 km'lik yolun, 1 km sini falan 5. vitesle gidiyorum.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Akan işin zor, bugün Maslağa gittim yol fena değildi 7,4 ten 6,9 a düştü. ;)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...