İçeriğe Yönlendir

Türk Nedir?

Mehmet Göktürk

Recommended Posts

Sani Gerşon

Espriyi anlamadım :s

Tütün mü demek, nedir :s

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

1800 lerde abd de meşhur sigara. Türk sigarası. Türkiye sigarası değil. :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

1950 de LM olmuş sonra.. demode olmuş.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

1800 lerde abd de meşhur sigara. Türk sigarası. Türkiye sigarası değil. :)

Benim ilk bakışta gördüğüm bir haçlı simgesi ve yanılmıyorsam Tunus bayrağı...

Hocam, sanıyorsam 1900'lü yılların başı olmalı. Zira Osmanlı Ay-Yıldız'ı ile Alman Haçı mevcut. Tütünün aslı Amerika'yken nasıl böyle bi reklamla satmaya çalışmışlar, anlamadım :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

İşte Türk Sigarası hem haç hem ayyıldız içerebilen, kara kaşlı gözlü bayanların ülkesinden gelen sigara. Bu ülke vatandaşları da Türk :)

Gavur Türkü öyle biliyormuş vaktiyle.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

1950 de LM olmuş sonra.. demode olmuş.

Tamam işte, yanlış reklam :D

İşte Türk Sigarası hem haç hem ayyıldız içerebilen, kara kaşlı gözlü bayanların ülkesinden gelen sigara. Bu ülke vatandaşları da Türk :)

Gavur Türkü öyle biliyormuş vaktiyle.

Holywood sağolsun, hala farklı bilinmiyoruz :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Erkan Aktaşgül

Ahh ahh, demek geldi içimden...

Yok yav, resimdeki o kadar da güzel bir kadın değil bence :crazy:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

bizim tütün en iyi tütündür. amerikan tütünü işe yaramaz. resim 1900 lerden evet. ama sigara 1800 lere gidiyor.

New Jersey limanında "İzmir street" var. Tütünlerin gittiği indiği..

http://www.mapquest....1&redirect=true

Tütün ekeni dövüyorlar bu memlekette.

Hint keneviri bu kadar tepki çekmez belki.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Ali Bak bu da var:

811273854831.jpg

TEsettürlü fatima :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

marlboro hepsini kementle sarar, samanlığa götürür

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Samet Daş

marlboro hepsini kementle sarar, samanlığa götürür

Olur mu abi, Türk tütünü dünyanın en iyisidir. Misal 216...Tabi ki eskiden. Marlboro devletin üst kadrolarını satın alıp boxtan softa düşürmeden 216yı ,ardından da içine odun koymadan önceden bahsediyorum.

Zenginlerin alabildiği zamanlardan.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Olur mu abi, Türk tütünü dünyanın en iyisidir. Misal 216...Tabi ki eskiden. Marlboro devletin üst kadrolarını satın alıp boxtan softa düşürmeden 216yı ,ardından da içine odun koymadan önceden bahsediyorum.

Zenginlerin alabildiği zamanlardan.

tütünün, deposundaki nem ayarlayıcı ayarı ile kalitesinin düşürüldüğünü 1. ağızdan dinlemiş birisiyim, katıldım kaldım.....

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Samet Daş
Süha Demirtaş

Türk nedir ben anlamadım ? Anlayan veya anlıyan var mı ? Yada Mehmet hocam siz ne anladınız ne anlamamızı istediniz ve ne anlattınız ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Türk'ü o zamanlar kimse tanımaz. Koyarsın, yarım peçeli bi hatun olur sana kimlik..Kalır yıllarca hafızada..

O sigaralar Türkiye'de üretilmemiş, tütünümüzü kullanmışlar. Ne güzel, ihracat yapmışız işte.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Türk'ü o zamanlar kimse tanımaz. Koyarsın, yarım peçeli bi hatun olur sana kimlik..Kalır yıllarca hafızada..

O sigaralar Türkiye'de üretilmemiş, tütünümüzü kullanmışlar. Ne güzel, ihracat yapmışız işte.

Hangi zamanlar tanımazlar abi Türk'ü

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

1. Dünya Savaşı öncesi. 1800'lerin sonu. O zamanlar "hasta adam" Osmanlı İmparatorluğu vardı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Sigaranın satıldığı yıllar 50-60 lı yıllar. Sence o yıllarda tanıyorlarmıydı bizi, hiç sanmıyorum. Hala çizgi filmlerde, olurda Türk karakter çizilirse fesle çiziyorlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

1. Dünya Savaşı öncesi. 1800'lerin sonu. O zamanlar "hasta adam" Osmanlı İmparatorluğu vardı.

Türkler ne zaman vardı, kül tigin, bilge kağan yada Türk kültürünü ilk devletinde yaşatan büyük hun ?

Sigaranın satıldığı yıllar 50-60 lı yıllar. Sence o yıllarda tanıyorlarmıydı bizi, hiç sanmıyorum. Hala çizgi filmlerde, olurda Türk karakter çizilirse fesle çiziyorlar.

27 Eylül 1663 Avrupa geneline şu söz yerleşti abi "Türk gibi kuvvetli" hangi tanımaması hiç birine inanmam şahsen

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

abi bununla ilgili olarak aklıma Turgut Özal'ın bir lafı geldi ama söylemiyeyim burda şimdi ;)

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Süha, biri Ülke diğeri Irk. Irk olarak bilmeyen yoktur ama Dünya atlasında hangi ülkede yaşar Türkler diye sorsan, Dünya atlasının belki %30'unu kaplayan yerde kaç kişi gösterebilir-di ?

Sigara reklamındaki tema kimlik değil Ülke..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...