İçeriğe Yönlendir

4X4 De A/T M+S Lastik Yazın Kullanılır Mı?

Onur Efe

Recommended Posts

Onur Efe

Selamlar,

Bildiğiniz gibi fiestayı sattıktan sonra Duster 4x4 aldım ancak üzerşnde Lassa competus 4x4 A/T M+S lastik bulunuyor. Merak ettiğim husus bu lastikler yaz kış kullanılabilir mi yoksa yaz için 1 takım lastik mi almalıyım. Bu arada hafta sonları çok abartı olmasada hafif yollu offroad girişlerim olacak.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

M+S, asvalt ve çamur, bozuk yol lastiği demek. Kışın zor şartları hariç gerek yok değişmeye.

Yorum bağlantısı
Onur Efe

M+S, asvalt ve çamur, bozuk yol lastiği demek. Kışın zor şartları hariç gerek yok değişmeye.

Yani yeni lastik masrafı yapmayabilir miyiz o zaman sürekli üzerinde kalabilir mi?

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Yani yeni lastik masrafı yapmayabilir miyiz o zaman sürekli üzerinde kalabilir mi?

Aynı lastiğin m+s olmayan modeli ile kışı çok çok rahat olmasa da geçirdim ( honda 4x4 ) Senin aracındaki gibi kilitli diferansiyel bile yok.

Yorum bağlantısı
Onur Efe

Aynı lastiğin m+s olmayan modeli ile kışı çok çok rahat olmasa da geçirdim ( honda 4x4 ) Senin aracındaki gibi kilitli diferansiyel bile yok.

O zaman kış için sorun yaşamayacağım Peki yaz boyu bu lastik çok yıpranır mı. Bana dezavantaj olur mu. Dişleri falan çok güzel hani toprak yollu patikalarda yazın da lazım olacak gibi geliyor.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

ben olsam yaz için daha düz taban bir lastik alırdım, sonuçta eskisi yıpranmayacak, total maliyet aynı kalacak, yazın da yolda durabilsin biraz.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Selamlar,

Bildiğiniz gibi fiestayı sattıktan sonra Duster 4x4 aldım ancak üzerşnde Lassa competus 4x4 A/T M+S lastik bulunuyor. Merak ettiğim husus bu lastikler yaz kış kullanılabilir mi yoksa yaz için 1 takım lastik mi almalıyım. Bu arada hafta sonları çok abartı olmasada hafif yollu offroad girişlerim olacak.

Sayın Onur Efe

Forum kullanımında uyulması gereken kurallarımız bulunmaktadır.

Konuyla ilgili detaylı bilgi http://www.fordclubt...forum-kurallari linkinde bulunmaktadır.

Gerekli görüldüğünde konu ya da mesajlar silinebilir, birleştirilebilir, taşınabilir.

Mesajlarınızı göremiyorsanız kendi profilinizden içeriklerim bölümünden görebilirsiniz.

Göstereceğiniz hassasiyet için teşekkür ederiz.

- Ford Club Türkiye Yönetimi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...