İçeriğe Yönlendir

Sgk Hakkında Bilgili Arkadaş Var mı?

Sabri Güngör

Recommended Posts

Sabri Güngör

Sabri ustam, tüm günlerin sayılır ve ilk girişin neyse olayda odur, boşa konuşmasınlar, seni biraz yoracak ama sonuçta bu olacak.

Sağol Kardeşim :flowers:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

1981 sayılır abi..Başla da hangisinden başlarsa başla.İlk başlangıç o tarih sayılır. Yanlışlık var o işte..

18 yaşında önce giriş yapılmış ise sayılmıyor..Emeklilik için saymaya 18 yaşında olduğun seneden başlayacaksın...:) Sabri abi o tarihte 18 miş zaten..

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

18 yaşında önce giriş yapılmış ise sayılmıyor..Emeklilik için saymaya 18 yaşında olduğun seneden başlayacaksın... :) Sabri abi o tarihte 18 miş zaten..

Evet onun için ben yazmaya gerek görmedim..Misal o tarihte yaş 16 olsaydı 2 yıl sonradan başlardı..Yani 83 yılından..

Yorum bağlantısı
Sabri Güngör

Evet onun için ben yazmaya gerek görmedim..Misal o tarihte yaş 16 olsaydı 2 yıl sonradan başlardı..Yani 83 yılından..

Ayhan Kardeşim benim sekiz ay yirmi iki gün sayılmayacak günüm var, bu arkadaş sigortalı günlerimi sayıyor, kademeli geçiş sisteminde giriş yılına göre emeklilik yaşında ssk yı değil bağkur girişini baz alıyor :)

Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün

Emeklilik dilekçenizi verdiğinizde son yedi yılın 3.5 yılı hangi kuruma prim yatıyorsa o kurumdan emekli oluyorsunuz.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Ayhan Kardeşim benim sekiz ay yirmi iki gün sayılmayacak günüm var, bu arkadaş sigortalı günlerimi sayıyor, kademeli geçiş sisteminde giriş yılına göre emeklilik yaşında ssk yı değil bağkur girişini baz alıyor :)

Çırak yada stajerlik gibi bir durum mu vardı abi o dönem yoksa ? Eğer öyleseyse emeklilik tarihi için sayılmıyor..Aynı durum bende de söz konusu..

Emeklilik dilekçenizi verdiğinizde son yedi yılın 3.5 yılı hangi kuruma prim yatıyorsa o kurumdan emekli oluyorsunuz.

Tamam abi orada sıkıntı yok..Usta'nın sorduğu ilk giriş tarihi ssk ymış ancak daha sonra ki bağkur başlangıcını baz alıyorlarmış.Ben bağkurdan emekli olacağım ama başlangıç tarihim neden ssk girişim sayılmıyor diyor :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

ooo, hiç göstermiyorsun, biz kısa şortla kumlardan kale yaparken, lift kaldırıyormuşsun :friends:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Benim de emeklilik tarihi 2028 miş, baktım öğrendim ümidimi yitirdim...Sanırım hiçbir zaman Ziraat Bankası banka kartım olmayacak...:(

Yorum bağlantısı
Mehmet Teoman Tuncel

Benim bildiğim 1981 ssk (4a) başlangıç sayılır ve oradaki günlerinizde şimdiki bağkura(4b) eklenir. Emeklilik dilekçesi verildiğinde başka sandıklarda da bilgi varsa birleşir ve işleme başlanır, bence ilgili birimin şefi veya müdürü ile görüşün. Zaten dilekçe vermişsiniz, sonuç birkaç elden geçtiği için doğru cevap gelecektir. Kamuda altın kural sözlü soruya verilen cevaba inanmayacaksın. Dilekçe yaz cevap yazısı kontrol edildiği için sağlıklı bilgi alırsınız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Arkadaşlar şimdi kapısında SGK yazan kurum'a gittim Bağkur bölümünden benim dosyamla alakalı memur arkadaşla tekrar görüştüm, memur arkadaşın ifadesi aynen şöyle ssk bizi bağlamaz bağkur girişin bizi bağlar, bağkur'u burada ben bilirim daha iyi bilen varsa al dosyanı o baksın

Abi böyle memurlar için söyleceğim çok şey var ama neyse..... Peki SSK bölümüyle görüştün mü?

Benim de emeklilik tarihi 2028 miş, baktım öğrendim ümidimi yitirdim...Sanırım hiçbir zaman Ziraat Bankası banka kartım olmayacak... :(

ARamızda çok yokmuş bende 2038 :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Benim de emeklilik tarihi 2028 miş, baktım öğrendim ümidimi yitirdim...Sanırım hiçbir zaman Ziraat Bankası banka kartım olmayacak... :(

previa ile idare et

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

Kardeşim teşekkürler, 170 i aradım numara verdiler salı günü bu numarayla tekrar arayacağım ne zaman emekli olacağım belli olacak :)

Hadi işallah abi hayırlı haberleri bekliyoruz... :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Kardeşim teşekkürler, 170 i aradım numara verdiler salı günü bu numarayla tekrar arayacağım ne zaman emekli olacağım belli olacak :)

Abi hayırlısı olsun. İnşallah çözülür.

Yorum bağlantısı
Sabri Güngör

Hadi işallah abi hayırlı haberleri bekliyoruz... :)

Kardeşim numara verip salı günü tekrar aramamı söylemişlerdi, bir saat sonra telefonuma mesaj geldi başvurunuz sonuçlandı diye, aradım görüştüğüm bayan Sabri Bey başvurunuz dosyanız incelemede olduğundan tarafımıza bilgi verilemedi dedi. Bende teşekkür edip bu bilgiyi sizinle paylaşmıyorlarsa benim gibi gariban vatandaşla paylaşmamaları normal dedim, bayan ar meselesi yaptı benim adıma tekrar güzel bir dilekçe yazdı bekliyoruz :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sabri Güngör

Ben de 1981'den başlar diyordum ama öyle değilmiş.

Bağkur'dan emekli olacaksan Bağkur süresine bakılıyormuş. Hesaplama işi epey karışıkmış. Çakışmalara vs. bakmadan cevap vermek zormuş. Muhtemelen de bu yüzden salı günü tekrar ara dediler.

SSK'dan emekli olmak daha avantajlı ve kolaymış. Lakin bunun için son 3,5 yılda SSK'da kayıtlı olmak gerekiyormuş.

Canım Kardeşim şöyle sorayım,ssk girişim 1981 bağkur girişim 1999 son 14 yıl bağkurluyum 32 sene 9183 günüm var yine bağkurmu baz alınacak???

Yorum bağlantısı
Cengiz Aratemur

Sabri abi....nedir bu bağkurlu'nun çektiği çile be abicim, :(

benimde askerden önce ssk girişim var...8 yıldır bağkur devam ediyor,kısmetse emeklilik yaşı geldiğinde acaba önüme ne gibi engeller çıkaracaklar kim bilir :unsure2:

Yorum bağlantısı
Sabri Güngör

Sabri abi....nedir bu bağkurlu'nun çektiği çile be abicim, :(

benimde askerden önce ssk girişim var...8 yıldır bağkur devam ediyor,kısmetse emeklilik yaşı geldiğinde acaba önüme ne gibi engeller çıkaracaklar kim bilir :unsure2:

Kardeşim konunun özeti şu ya işçi olacan ya işveren olacan ikisini birbirine karıştırmayacan :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
İhsan Yargıcı

bence kesinlikle 1981 alınması lazım. misal 1981 de ssk olsaydınız ve 2009 da işyerinizi açmış olsaydınız 2009 mu sayılacaktı işe giriş tarihiniz? son 3,5 yıla göre bağkurdan ödemeniz gerçekleştiği için bağkur yapacaktı emeklilik işlemleriniz ve aylığınız bağkur olacaktı.

Yorum bağlantısı
Sabri Güngör

Arkadaşlar konu netleşti,malesef benim lehime olmadı, Bağkur girişi baz alındı(1987) yani 50 yaşına tabi oldum hayırlısı olsun :) Bu konuya düşüncelerini yazan arkadaşlarıma Özellikle Tamer Topaç ve Süha Demirtaş'a çok teşekkür ederim :bravo:Buradan çıkarttığım ders kesinlikle Bağkurdan uzak durulması Bağkurlu arkadaşımız varsa bir an önce SSK ya geçmesini tavsiye ederim :flowers:

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Arkadaşlar konu netleşti,malesef benim lehime olmadı, Bağkur girişi baz alındı(1987) yani 50 yaşına tabi oldum hayırlısı olsun :) Bu konuya düşüncelerini yazan arkadaşlarıma Özellikle Tamer Topaç ve Süha Demirtaş'a çok teşekkür ederim :bravo:Buradan çıkarttığım ders kesinlikle Bağkurdan uzak durulması Bağkurlu arkadaşımız varsa bir an önce SSK ya geçmesini tavsiye ederim :flowers:

Tühh yaa yıllardır doğru bildiğimiz yanlışlar var demek ki..

Yorum bağlantısı
İbrahim Akkaya

Sabri Abi geçmiş olsun diyeyim, böyle saçmalıklara daha diyecek şeyler varda insan tutmalı kendini. Yani şimdi sen bağkura 2009 da başlasaydın giriş tarihin 2009 kabul edilip emeklikik yaşın 85 mi olacaktı. Böyle saçmalık olmaz yahu. Yazık insanların emeklerine. 3 ay milletvekilliği yapınca padişah emekliliğine hak kazanan vekillerin yapacağı yasa bu kadar olur zaten. Eğer imkanın varsa son yedi yılda çoğunluğu ssk ya dönüştür yani bir kaç yıl daha ssk primi yatır emekliliğini sskdan hesaplattır Abi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

Sabri abi itiraz etmeni tavsiye ederim... Bağkurdan emekli olacaksın orası kesin fakat artık iki kurum bir arada... Girişinin ssk dan başlaması gerekli... Bunu nasıl sana dile getirdiler abi gerekçe ne gösterildi.... ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sabri Güngör

Sabri Abi geçmiş olsun diyeyim, böyle saçmalıklara daha diyecek şeyler varda insan tutmalı kendini. Yani şimdi sen bağkura 2009 da başlasaydın giriş tarihin 2009 kabul edilip emeklikik yaşın 85 mi olacaktı. Böyle saçmalık olmaz yahu. Yazık insanların emeklerine. 3 ay milletvekilliği yapınca padişah emekliliğine hak kazanan vekillerin yapacağı yasa bu kadar olur zaten. Eğer imkanın varsa son yedi yılda çoğunluğu ssk ya dönüştür yani bir kaç yıl daha ssk primi yatır emekliliğini sskdan hesaplattır Abi.

Kardeşim Allah ömür verirse 5 ay sonra 50 yaşını dolduracağım ssk ya dönmeye gerek kalmadı :flowers:

Yorum bağlantısı
Sabri Güngör

Sabri abi itiraz etmeni tavsiye ederim... Bağkurdan emekli olacaksın orası kesin fakat artık iki kurum bir arada... Girişinin ssk dan başlaması gerekli... Bunu nasıl sana dile getirdiler abi gerekçe ne gösterildi.... ?

Erkut itiraz etmem hiç bir şey değiştirmeyecek buna inandım. :( İki kurum bir arada değil Kardeşim, beyaz siyah kadar bir birine uzak.Gerekçe olarak Bağkur kurallarını gösteriyorlar, sadece bağkur değil değer verdiğim samimiyetine güvendiğim üç arkadaşta aynı şeyi söyleyince pes ettim :)

Yorum bağlantısı
İbrahim Akkaya
(düzenlendi)

Kardeşim Allah ömür verirse 5 ay sonra 50 yaşını dolduracağım ssk ya dönmeye gerek kalmadı :flowers:

Sabri Abi emekliliğini kazanıp, sadece emekliği aylığı ile gerçek bir emekli olacaksan ne ala. Ama eğer emekli olup bir şekilde çalışmaya devam edeceksen kurtul bağkurdan yatır ssk primini bir şekilde sskdan emekli ol. Bilidiğim kadarıyla son 7 senede 3,5 yılı bir gün dahi geçse hangi kurumun pirimi fazla ise emeklilik muhatabın orası. Konunun uzmanı değilim ama SSK emeklisi Bağkur emeklisine göre daha avantajlı diye biliyorum.

Dipnot o dediğin yaşları hiç göstermiyorsun zaten :nazar: :nazar: :nazar:

tarihinde İbrahim Akkaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...