İçeriğe Yönlendir

Sgk Hakkında Bilgili Arkadaş Var mı?

Sabri Güngör

Recommended Posts

Sabri Güngör

Arkadaşlar merhaba, konu hakkında bilgisi olan arkadaşlara bir sorum olacak.Benim 01 01 1981 SSK girişim var, 01 09 1987 Bağkur girişim var 22 08 1963 doğumluyum bu tarihler arası kah ssk kah bağkurlu oldum 01 01 2003 yılından beri aktif bağkurluyum şimdi soruyorum benim emekli işlemlerimde ssk girişim'mi baz alınacak yoksa bağkur girişim'mi??

Yorum bağlantısı
Sabri Güngör

ustam ne emeklisi, daha gençsin. :)

Kardeşim teşekkür ederim :flowers:

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Bi daa duymiyim Sabri Abi, emeklilik falan... :p Yok SGK konusunda bilgili arkadaş markadaş... ;)

Not: Sabri Usta'yı emekli ederseniz, kabusunuz olurum ha. :seytan:

Yorum bağlantısı
Sabri Güngör

Bi daa duymiyim Sabri Abi, emeklilik falan... :p Yok SGK konusunda bilgili arkadaş markadaş... ;)

Not: Sabri Usta'yı emekli ederseniz, kabusunuz olurum ha. :seytan:

Kardeşim emekli olsak ne olacak'ki ölünceye kadar çalışmaya devam :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Dere

Kardeşim emekli olsak ne olacak'ki ölünceye kadar çalışmaya devam :)

Ha, tamam o zaman. ;) Hayırlı işler, bol kazançlar ustam. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Varnalı

Arkadaşlar merhaba, konu hakkında bilgisi olan arkadaşlara bir sorum olacak.Benim 01 01 1981 SSK girişim var, 01 09 1987 Bağkur girişim var 22 08 1963 doğumluyum bu tarihler arası kah ssk kah bağkurlu oldum 01 01 2003 yılından beri aktif bağkurluyum şimdi soruyorum benim emekli işlemlerimde ssk girişim'mi baz alınacak yoksa bağkur girişim'mi??

abi son 7 yıla göre hangisi daha fazlaysa bağkur daha fazla ise bağkurdan ssk daha fazla ise sskdan olursun :) sskdan olmakta fayda var tabii daha fazla maaş :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Sanırım emekliliğe 3.5 yıl kala hangisinde aktifsen onu baz alıyorlar..

Yorum bağlantısı
Sabri Güngör

sgk danışma hattı " alo 170 " var, oraya bir sor abi istersen ...

abi son 7 yıla göre hangisi daha fazlaysa bağkur daha fazla ise bağkurdan ssk daha fazla ise sskdan olursun :) sskdan olmakta fayda var tabii daha fazla maaş :)

Hasan Kardeşim sorum hangi kurumdan değil hangi tarihten :) Benim emeklilik işlemlerimi Bağkur yapacak orada bir sıkıntım yok :)

Yorum bağlantısı
Hasan Varnalı

Hasan Kardeşim sorum hangi kurumdan değil hangi tarihten :) Benim emeklilik işlemlerimi Bağkur yapacak orada bir sıkıntım yok :)

sabri abi 81 alınır abi ssk bağkur farketmez herhangi bir sosyal güvenlik kurumuna bağlı olman yeterlidir :)

Yorum bağlantısı
Sabri Güngör

sabri abi 81 alınır abi ssk bağkur farketmez herhangi bir sosyal güvenlik kurumuna bağlı olman yeterlidir :)

Bende senin gibi mantıklı düşünüyorum ve 81 diye düşünüyorum lakin bağkur 87 diyor :(

Yorum bağlantısı
Hasan Varnalı

Bende senin gibi mantıklı düşünüyorum ve 81 diye düşünüyorum lakin bağkur 87 diyor :(

abi böyle birşeyin olmaması lazım ama çok saçma zaten bilmeyen bir insan bile bunun böyle olcağını bilir deseydin ya abi emekli olurken neden ssk ve bağkur günlerini topluyorlarmış madem?

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Abi biz şu an emekli Sandığına bağlı çalışıyoruz. Ama önceden benim ssk var. Emeklilikte o tarih baz alınıyor.

Yorum bağlantısı
Sabri Güngör

Abi biz şu an emekli Sandığına bağlı çalışıyoruz. Ama önceden benim ssk var. Emeklilikte o tarih baz alınıyor.

Hangi tarih Hocam??

Yorum bağlantısı
Serkan Ünsalan

son ödediğiniz kurum üzerinden emekli olacaksınız.bağkur +ssk prim günleri toplanıyor.birde askerlik yaptığınız günler hesaplanıyor ona göre hesaplanıyor.

babamın bu şekilde olmuştu

Yorum bağlantısı
Sabri Güngör

abi böyle birşeyin olmaması lazım ama çok saçma zaten bilmeyen bir insan bile bunun böyle olcağını bilir deseydin ya abi emekli olurken neden ssk ve bağkur günlerini topluyorlarmış madem?

Kardeşim saçmalık diz boyu.Ben 81 girişten emekli olursam 46 yaşında 87 girişten emekli olursam 50 yaşı beklemek durumundayım :) Memur arkadaş ssk günlerini sayıyor ssk girişini saymıyor :i-ih:

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Hangi tarih Hocam??

1998 SSK girişim var abi.

Yorum bağlantısı
Hasan Varnalı

Kardeşim saçmalık diz boyu.Ben 81 girişten emekli olursam 46 yaşında 87 girişten emekli olursam 50 yaşı beklemek durumundayım :) Memur arkadaş ssk günlerini sayıyor ssk girişini saymıyor :i-ih:

abi devlet o kadar kanun çıkarıyor ki hergün biz bile şaşırıyoruz :)ben bazen beyanneme götürüyorum onlara bilmiyorlar googledan aratıyorlar kendim şahit oldum bu duruma :s

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran
(düzenlendi)

1981 sayılır abi..Başla da hangisinden başlarsa başla.İlk başlangıç o tarih sayılır. Yanlışlık var o işte..

tarihinde Ayhan Onaran tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

1981 alınır Sabri abi... Artık kurumlar birleşti bir ayrım yok zaten... İlk girişindir önemli olan sana bunu söyleyen memurun bir hatası var abi... Emekli olmaya hazırsan %15 maaş kesintisinede hazırmısın Sabri abi... :)

Yorum bağlantısı
Sabri Güngör

Arkadaşlar şimdi kapısında SGK yazan kurum'a gittim Bağkur bölümünden benim dosyamla alakalı memur arkadaşla tekrar görüştüm, memur arkadaşın ifadesi aynen şöyle ssk bizi bağlamaz bağkur girişin bizi bağlar, bağkur'u burada ben bilirim daha iyi bilen varsa al dosyanı o baksın

Yorum bağlantısı
Sabri Güngör

1981 alınır Sabri abi... Artık kurumlar birleşti bir ayrım yok zaten... İlk girişindir önemli olan sana bunu söyleyen memurun bir hatası var abi... Emekli olmaya hazırsan %15 maaş kesintisinede hazırmısın Sabri abi... :)

Erkut Kardeşim yukarıda yazdım, ben bu işten hiç bir şey anlamadım. 27 11 2012 tarihinde hiç borcum olmaksızın 9034 günle emeklilik dilekçemi kuruma verdim, dilekçem ret edildi sebep 2006 yılında yapılandırma yaptım ve tamamını ödedim yapılandırmayı yapan memur yanlış hesaplama yapmış o tarihten borç çıkarmışlar, borcu ödeyip dilekçeyi tazeleyelim dedim bu seferde yaş problemi çıktı hayırlısı bakalım

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

Arkadaşlar şimdi kapısında SGK yazan kurum'a gittim Bağkur bölümünden benim dosyamla alakalı memur arkadaşla tekrar görüştüm, memur arkadaşın ifadesi aynen şöyle ssk bizi bağlamaz bağkur girişin bizi bağlar, bağkur'u burada ben bilirim daha iyi bilen varsa al dosyanı o baksın

Saçmalık Sabri abi 81 den yatırılan ssk primlerin ne olacak o zaman ? Bağlamaz diye bir şey yok onuda dikkate almak zorunda... Müdüre çıktın abi... ? Yada 170 i ara istersen...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sabri Güngör

Saçmalık Sabri abi 81 den yatırılan ssk primlerin ne olacak o zaman ? Bağlamaz diye bir şey yok onuda dikkate almak zorunda... Müdüre çıktın abi... ? Yada 170 i ara istersen...

Kardeşim teşekkürler, 170 i aradım numara verdiler salı günü bu numarayla tekrar arayacağım ne zaman emekli olacağım belli olacak :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Sabri ustam, tüm günlerin sayılır ve ilk girişin neyse olayda odur, boşa konuşmasınlar, seni biraz yoracak ama sonuçta bu olacak.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...