İçeriğe Yönlendir

2004 Mondeo Ghia X Aldım Bazı Sorularım Olacak :)

Onur Yaman

Recommended Posts

Ali Eren

Dost kalbinde meclisimizin olması güzel. Allah hep böyle güzel insanların kalbinde ve aklında olmayı nasip etsin.

Not: Geyik konuları edebi yönümü baya önemi çıkarmış banamı öyle geldi :D

Eyvallah abicim, dostun olmaktan ben de çok memnunum ve de gururluyum. :flowers:

Not'a cevap: Sen bu gidişle yakında şiir falan da yazarsın. :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Eyvallah abicim, dostun olmaktan ben de çok memnunum ve de gururluyum. :flowers:

Not'a cevap: Sen bu gidişle yakında şiir falan da yazarsın. :D

Kimseye söyleme üniversite yıllarımda vardır karalamışlığım :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Yaman

benim sahneye çıktığımda ilk çaldığım parçalardan biridir ''ben yandım eller yanmasın'' diye :D

bu arada lastik 215-45 r17

Yorum bağlantısı
Onur Yaman

Onur Hocam, olması gereken ve sizin kullandığınız lastik ölçülerini tam yazın, bakalım katalog ne diyor...

emmi yazdım lastik ölçülerini

beni unuttun :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

bir de benim lastikler 215 -45 çap bir sorun olur mu

Bu lastik kataloglarda yok, yani ford böyle bir lastik önermemiş.. Senin sorunun neydi unuttum :(

Ancak..

orjinali 205/50 R17 Bunun yerine 215/45 R17 takarsan lastik çapın % 1.81 küçülmüş, Taban genişliğin 4.8 genişlemiş oluyor...

Çap küçülmesinin getirdiği avantajı taban genişlemesi götürüyor..

Sonuç yol tutuşun arttı, konforun bozuldu, tüketimin aşırı etkilenmez.. Sürtme yapmıyorsa kullan sorun olmaz..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Onur Yaman
(düzenlendi)

arkadaşlar dün eve geldim parkettim sorun yok

2 saat sonra evden çıktım 50 metre gittim motor arıza lambası yanıp sönmeye başladı

araba da devir düştü

sanayi zaten yolumun üstü hemen kırdım burdaki en bilinen ford ustasına

buji kablolarım ve bobin değişti

kablolar kesin sorunluydu ama

bozuk bujikablosu bobini de bozmuştur dediler

bobinin altı kararmıştı, elle sildim çıktı

neyse 120 lira kablolara 60 lirada bobine dediler

sanırım çıkma focus bobini :(belkide sıfırdır) kulandılar

sen bir kaç gün test et ,sonra bakalım ücrete dediler ,saolsunlar

valla normal ışıklarda olan titremeler gün içinde tamamen kalktı

sadece sabah soğukken yapıyor

size çıkan bobinin resminide yolluyorum

arabanın çekişi falan baya değişti bir de 200 km benzinli kullanım sonrası lpg kalibrasyonuna gitmiştim o da baktı kalibrasyona gerek yok değerler tam oturmuş dedi

bobin ve kablo sorunu lpg den çıktıktan sonra oldu :)

tarihinde Onur Yaman tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Onur Yaman

millet küstünüz mü bana

bi geçmiş olsun bile yazmadınız :(

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Konuyu görmemişiz hocam.

Sorun düzelmişse tamamdır.

Ateşlemede sorun varsa dediğiniz gibi araçta çalışma sıkıntısı oluşturur.

Şu anda titreme falan düzeldiyse sorun yok.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Geçmiş olsun.

Focus bobini Mondeoya uyar ama bir daha orjinal buji kablosu kullanamazsınız. Çünki bobindeki çıkışların yerleri değişik olduğundan, kablo boyutları uymaz. Ancak mondeo için orjinal bobin de piyasada pek bulunanadığı gibi fiyatı da 200.tl'ye yakındı diye hatırlıyorum. Sponsorumuza sormakta fayda var.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Geçmiş olsun be Hocam...

Var mı sorun.. içine sinmeyen bir şey.. ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Yaman

canlarım benim geldiniz ya yeter bana :)

çıkan bobin de sanırım orjinal değildi

ya beni izmir e kadar en erken nisan da gidebilicem

idare etsin :)

sabah soğuk dışında titremiyor

günde bir iki kez de sapıtıp titriyor sonra geçiyor

bi de ben bozuk yollara girdiğimde sanki arka tarafım sağa sola gidiyor gibi geliyor bana

özlellikle kamyonların delmediği ağırlığı ile şeklini bozduğu asfaltlarda

böyle hisseden var mı

iki ayrı usta bakmıştı amorsitörlere falan

yarın öyle bir yol bulup arkadaşa kullandıracam ben yolda arka tekerleri izleyem sağa sola yalpa yapıyor mu diye :D

Yorum bağlantısı
Emre Yaşar
(düzenlendi)

selamlar. bende forumda yeniyim. yaklaşık 1 aydır mondeo kullanıyorum. aracı yeni aldım. 2001 mondeo ghia, mk3 kasa, benzin+lpgli. arabadan memnunum. aracı aldığımda, memlekete dönerken motor hiç ısınmadı. dedim herhalde arabanın özelliği bu. ist.dan karabüke dönerken düzcede araca gaz alayım dedim, bi baktım ist.dan düzceye 90 tl den fazla yakmış. fazla diyorum çünkü adama 90 tl.de kes yeter dedim. neyse karabüke gelince termostat değişti. italyan malı 100 tl ye. aldım. 30 da takma 130 tl. farlar ayarsızdı, ayar yaptırdım 20 tl... şu anda başka masrafı yok. benim size sorularıma gelince, yol bilg. 12.6-12.8 arasında yakıt kullanımı gösteriyor. bu normal mi? araçta tartarini lpg takılı. bu lpg nin bir bakımı v.s. var mıdır? ayrıca birde yeni olmasına rağmen motorcraft bujileri internetten bosh lpg bujilerinden alarak değiştirdim.. onları taktırdım yakıt biraz düşşsün diye. bunların bi sıkıntısı olur mu? şimdiden teşekkürler...

tarihinde Emre Yaşar tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Yaman

bence yakıt normal

buji işini ustalara bırakmak lazım :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

12.6-12.8 i hangi şartlarda yakıyor.. .

Bujiyi ben kullanıyorum ama kaşınıyorum... bu ay tırnak aralıklarını 1 mm'ye yükselttim.. deniyorum.. Muhtemelen bir takım da orjinal alıp deneyeceğim ama pahalı..

Yorum bağlantısı
Onur Yaman

ben de alacaktım bosh bujilerden lamayayım o zaman

medem tırnak aralıkları dar geliyor bekleyeyim biraz daha

Yorum bağlantısı
Misafir

Onur hocam geçmiş olsun öncelikle. Sorun yoksa fazla kurcalamayın :)

Bujiyi ben kullanıyorum ama kaşınıyorum... bu ay tırnak aralıklarını 1 mm'ye yükselttim.. deniyorum.. Muhtemelen bir takım da orjinal alıp deneyeceğim ama pahalı..

Emmi ben Alper'den 50 liraya aldım orjinal motocraftları.

Yorum bağlantısı
Fatih Öztürk27

Oturdum 8 sayfa mondeo okudum. Mehmet Hocamın macerasını yeniden okumak için belki de. İnşallah sorun çözülür. Çözülmese Mehmet hocamın ki çözülmezdi. Az daha sabır mondeo yeni aşkınız olacak :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emre Yaşar

ş.içi ve şdışı karışık kullanımda bu rakamları yakıyor. 12,5 yazısı görmedim daha. birde bu arada bu forumda mı okudum başka bir yerde mi bilmiyorum ama akünün fişini çekip 1 gün falan durunca arabanın yakıt beyni mi ecü müydü neyd bilmiyorum sıfırlanıyormuş. bunu denesem diyorum ama arabanın düzeni bozulur mu? yoksa yakıt değerleri normal mi?

Yorum bağlantısı
Misafir

Teybiniz orjinalse kutup başarı çıkarılırsa kod isteyecektir. Önce kodu bulmadan bu işlemi yapmayın. Kutup başlarını sökmeniz araca bir zarar vermez.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

ş.içi ve şdışı karışık kullanımda bu rakamları yakıyor. 12,5 yazısı görmedim daha. birde bu arada bu forumda mı okudum başka bir yerde mi bilmiyorum ama akünün fişini çekip 1 gün falan durunca arabanın yakıt beyni mi ecü müydü neyd bilmiyorum sıfırlanıyormuş. bunu denesem diyorum ama arabanın düzeni bozulur mu? yoksa yakıt değerleri normal mi?

Sorun yoksa gerek yok...

Kısa mesafe ve çok dur kalklı kullanıyorsanız tüketim normal..

Emmi ben Alper'den 50 liraya aldım orjinal motocraftları.

Parça kodunu söyler misin.. ?

Yorum bağlantısı
Misafir

Emmi kutuyu serviste attılar sanırım :( Motorcraft olup da farklı olan mı var?

Tek_Forddan İbrahim ustayla gelip almışlar dersen hatırlar Alper Emmi.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Emmi kutuyu serviste attılar sanırım :( Motorcraft olup da farklı olan mı var?

Var vaar..

50 liraya orjinal almış olamazsın kanaatindeyim...

Ha Alper de orjinal diye alıyor bunu, Alper'e bir şey söylemek istemiyorum ancak, parça numarası önemli...

Yorum bağlantısı
Misafir

Var vaar..

50 liraya orjinal almış olamazsın kanaatindeyim...

Ha Alper de orjinal diye alıyor bunu, Alper'e bir şey söylemek istemiyorum ancak, parça numarası önemli...

:( Özellikle sorduk orjinal mi diye. Motorcraft da yazıyordu üstünde. Yarın Alperi arayıp parça numarasını alayım. Eğer öyleyse iade ederim, Bosch sipariş geçerim. Teşekkür ederim Emmi.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...