İçeriğe Yönlendir

2005 Mondeo.Jatcosu Esp Si Içinde :)

Akan Belen

Recommended Posts

Akan Belen

Saolun varolun.Evet genel olarak araç sıfırlandı sayılır valla.Ama ben kullanmayı düşündüğüm için masraftan kacinmadim hiç.En düzgün şekilde imkanlarim ölçüsünde yapmaya çalıştım.Hava filtresine gelince kullandığım güzergah sürekli yol çalışması var.Kapak falan gayet normal özellikle sağına soluna baktım.Ama bu kadar kirlenmesi bana da garip geldi açıkçası

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Son dönem zaten sürekli yol yapiyorum.5 aydır aydır ortalamam aylık 2000 km ve üstünde oluyor

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Akan Belen

Bugün lastiklerimizde geldi hemen yaptırdım siboblarda değişti.Rot ayarlarida yapıldı oldukça kötü durumdaydı ayarlar zaten.Yeni lastiklerle 60 km kullandım gayet güzel geldi.yol sesi bile azaldı doğal olarak.

6014e8786f86632bb8239caf78770c27.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Akan Belen

Hafta sonu yolda bir anda deli gibi duman atmaya başlayınca korktum resmen.Durup baktım benim fortum iyice yırtılmış :( bende Ertan dan geleni takmamistim.Allahtan yolumun üzerindeki ford servisine girdim sağolsun teknisyen arkadaş çok ilgilendi.Hortumu tamir etti bir şekilde.Baktım resmen yeniden kaplamış üstünü kauçuk olarak.Sonrasında araç lifte alınıp diğer hortumlar falan kontrol edildi.Bir miktar yine duman olayı var hatta bir ara gaza bastığınızda on tarafdab bile duman çıktı turbonun olduğu boşluk kısımlarından falan.Ama duman tam.olarak nerden geliyor anlaşılmadı o kadar baktılar ettiler.Egzos manifoltundan kaçırıyor olabilir dediler ama birşey bulamadık.Yaklaşık bir saat sürdü işlemler ve hiçbir ücret talep etmediler.Yolculuğumu sorunsuz tamamlamış oldum böylece.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Akan Belen

Geçenler de taş yüzünden sis farım kırılmıştı.Bugünde karabük e giderken önümden giden kamyon aramda mesafe olmasına rağmen resmen taş yağmuru yaptı ve on cam yarım ay şeklinde çatladı 2cm kadar :(

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Geçenler de taş yüzünden sis farım kırılmıştı.Bugünde karabük e giderken önümden giden kamyon aramda mesafe olmasına rağmen resmen taş yağmuru yaptı ve on cam yarım ay şeklinde çatladı 2cm kadar :(

Geçmiş olsun.

Kasko bu yüzden var. Emmi düşünsün :p

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Geçmiş olsun.

Kasko bu yüzden var. Emmi düşünsün :p

Kasko bu sene yaptirmamistim maalesef :(
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Kasko bu sene yaptirmamistim maalesef :(

Abi ne ettin sen ya.. Kaskosuz araca binilir mi? Parayı sokakta toplamıyoruz ki :(

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Isıtmalı demi :(

Geçmiş olsun Akan. 

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Evet maalesef o dönem tam sıkışık zamana gelmişti maalesef ki.

Evet ısıtmalı resim aşağıda buna yapacak bir şey var mi su an için yoksa böyle kalacak mi.Kopan parça falan yok tırnak bile takılmıyor

5a7ee66fb2afb4aec8dfc5d9cb379486.jpg

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Duracak öyle Akan... Yeni bir darbede veya sıcak soğuk farkından ilerleyene kadar kalsın... 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Onur Oflaz

gecmis olsun abi. benzeri bizde de olmustu. bi yili gecti hic buyume vs olmadi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Akan Belen

Hafta sonu yolda bir anda deli gibi duman atmaya başlayınca korktum resmen.Durup baktım benim fortum iyice yırtılmış :( bende Ertan dan geleni takmamistim.Allahtan yolumun üzerindeki ford servisine girdim sağolsun teknisyen arkadaş çok ilgilendi.Hortumu tamir etti bir şekilde.Baktım resmen yeniden kaplamış üstünü kauçuk olarak.Sonrasında araç lifte alınıp diğer hortumlar falan kontrol edildi.Bir miktar yine duman olayı var hatta bir ara gaza bastığınızda on tarafdab bile duman çıktı turbonun olduğu boşluk kısımlarından falan.Ama duman tam.olarak nerden geliyor anlaşılmadı o kadar baktılar ettiler.Egzos manifoltundan kaçırıyor olabilir dediler ama birşey bulamadık.Yaklaşık bir saat sürdü işlemler ve hiçbir ücret talep etmediler.Yolculuğumu sorunsuz tamamlamış oldum böylece.

Evet bu sorunu da bence biraz pahalı şekilde çözdük.5 gündür araç usta da yatıyordu.Bualarin sıkıntısı istediğin parçayı hemen bulamamak ve sipariş geçip gelmesi.

İki yerde sorun varmış ustanın dediğine göre birincisi egr sogutucusunun olduğu yerdeki conta olduğu kısımdan kaçırma yapıyormuş.Hava filtresinin oradan gelen duman sanırım bundan di.Birde sonradan söylediği intercoler hortumlari yırtılmış.intercoler hortunlari iki tanesi de değişti ve otosan dan istedi.Orjinal takıldı dedi ne kadar doğru bilmem açıkçası.Fiyatları pahalı oldukça bana göre.

Maliyete gelince

Egr contalari 50 tl

Hava filtresi 35 tl yazmış bakmadım daha orjinal mi taktı diye ( özellikle ben değişmesini istemiştim kurum olmuş tu)

Antifiriz 40.tl özellikle ben ölçüp yen ile demiştim malum kış geliyor

Tornaci 40.tl demiş ne is yaptı bilmiyorum

2 intercoler hortumu 220 tl [emoji15] [emoji33]

İşçilik olarak da 200. Tl aldı hakkiysa helal olsun ama bana fazla geldi işçilik olarak.ustalar daha iyi bilir gerçi ama.Toplamda 550 tl ödedim.Dün ben ışte olduğum için mecburen babam almaya gitti aracı o yüzden çok detaylı kobusamadim ustayla ben.Sonuca gelince bugün karabük ereğli yaptım.Dönüşte mümkün olduğunca da sıkıştırdım.Bütün sorunlar ortadan kalkmış.Rüzgar sesi olsun çekiş düşüklüğü olsun.Yoğun duman olsun hiçbiri kalmamış arabanın sesi bile değişmiş resmen cok daha stabil çalışıyor.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Akan Belen

Benim ekrandaki vites gösgergesi sadece p konumunu gösteriyordu geçenlerde yine git gel yaptı bir süre şimdi yine aynı şekilde göstermiyor.Geçen bir konuda bir arkadaş kolun oradaki soketleri temizleyince düzeldi demişti bende bu sabah temizlemek istedim o kısmı söktüm ama temizleyecek bir şey bulamadim :) resimlerde belli nerede bu soket.Ancak bu kadar sökebildim ben.Daha da gerisi nasıl sökülür bilmiyorum fikri olan var mi acaba.Yada soketler falan nerede ki e1586d1bf359f29a5dc48028ad2c94b2.jpg009b8c3139b24c0758026103ba455726.jpg

Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu

geçmiş olsun kardeşim

Mondiciler birazdan gelir.... :biggrin:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...