İçeriğe Yönlendir

2005 Mondeo.Jatcosu Esp Si Içinde :)

Akan Belen

Recommended Posts

Akan Belen

Kutusu tanıdık geldi hakikaten tanıdıkmış. Ben de 476 kullanıyorum. Srp 3 yılı askindir piyasada abi hatta yenilenen halı radiant wax diye geçiyor. Güzel bir ürün kullanıyorum, kullanıp da pişman olan görmedim duymadım :)

Hah tamam yeni versiyonu radiant sanırım.Evet kullanıcılar memnum genelde srp den.
Yorum bağlantısı
Semih İzgi
(düzenlendi)

Yahu hep sorun hep sorun olmaz bugün Yenice'deki evin önünde biraz temizlik yapayım dedim.İç dış detaylı bir temizlik yaptım.Jantları da güzelce temizledim.Dışında fazla uğraşmadim bir kaç malzeme alıp pasta yapacagim müsait zamanda.Sadece wax attım.Plastik aksam içinde koruyucu ve yenileyici kullandım.İç kısımda da temizlik ve deri bakım urunu kullandım sadece.

Bu halden

Bu hale getirdim :)

o nasıl wax mış :D Markası nedir abi? ben genelde hep likit cila uyguladım bu tip katı ürünler hiç denemedim. Uygulamayı anlatırmısın?

Ekleme: markayı bu sayfada belirtmişsin abi.  Wax ile cila arasındaki tam fark nedir ki?

tarihinde Semih İzgi tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Akan Belen

o nasıl wax mış :D Markası nedir abi? ben genelde hep likit cila uyguladım bu tip katı ürünler hiç denemedim. Uygulamayı anlatırmısın?

Ekleme: markayı bu sayfada belirtmişsin abi. Wax ile cila arasındaki tam fark nedir ki?

Bana göre katı ürünler daha iyi tutunuyor boya da.Uygulama basit.Çok ince şekilde sürüyorsun araca.Ben meg in el pedini kullanıyorum sürmek için.Ve panel panel.Mesela kaputa dairesel hareketler yaparak ince şekilde sürüyorsun.Beklemeye gerek yok bence.Başladığın yerden microfiber bezle siliyorsun.Sonuç böyle oluyor.:) Bence wax daha iyi koruyor daha dayanıklı.Bilimsel farklarini tam olarak bende bilmiyorum
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Ekleme: markayı bu sayfada belirtmişsin abi.  Wax ile cila arasındaki tam fark nedir ki?

wax cila olarak geçiyor ama çeviride biraz farklılıklar var, şöyle ki

wax=cila(doğal carnauba ve yapay içerikli)

paste wax=katı cila

paste=pasta

sealant=cila(yapay, sentetik içerikli)

sıvıların uygulaması biraz daha kolay yeni başlayanlar için, olay mümkün olduğunca ince sürmek(fazla sürmek fazla koruma sağlamıyor, bezle silerken zaten fazla kısım alınıyor, kolu yormak ve ürün sarfiyatına yarıyor sadece) gerekiyor. ben serin havada bütün araca uygulayıp ilk başladığım yerden hemen silmeye başlıyorum. 15 dk gibi kuruma zamanı tanımış oluyorum. hava sıcaklığı büyük etken zamanlamada.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Akan Belen
(düzenlendi)

Soğutmayan klima olayımıza çözdük.Yapılan kontrolde gaz bitmiş diyebiliriz kabaca.En azından herhangi bir arıza olmaması beni sevindirdi.80 tl ye hallttik bu işide şimdi oldukça iyi soğutuyor.

y2ymuhuj.jpg

tarihinde Akan Belen tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Akan Belen
(düzenlendi)

Güle güle serinle akan. :)

Kim korkar artık sıcaktan.Ben klimayi yaptırdım hava soğudu :D tarihinde Akan Belen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

gazı basacak yeri bulduklarına sevindim, serin, serin kullanmalar. ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Akan Belen

Abi sorma valla oraya bakıyorlar buraya bakıyorlar.On panjuru söktü.Farı söktü.Dedim yandık şimdi.Ben de bilmiyordum hiç aklima gelmedi sormak daha önce.Ford da gıcık yere koymuş davlumbaz yarı sökülüp ordan taktılar doğruysa eğer :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Akan Belen

gaz ne markaydı baktınmı ?

Meraktan soruyorum :)

Hiç haberim yok valla ne yalan söyleyeyim ne kadar önemli marka olayı.
Yorum bağlantısı

Hiç haberim yok valla ne yalan söyleyeyim ne kadar önemli marka olayı.

Kafan karışmasın şimdi boşver :)

Sadece gaz değil,Yağda önemli aslında ;)

Bi kullan bakalım klimayı Zaten belli eder kendini,Yağ ile gaz.

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Kafan karışmasın şimdi boşver :)

Sadece gaz değil,Yağda önemli aslında ;)

Bi kullan bakalım klimayı Zaten belli eder kendini,Yağ ile gaz.

Bu durum aklima gelmedi.Ama ustayla konuşurken neden bosalmistir falan diye.Bana dediği artık kaliteli gaz kullanan çok yok eskiden bir tup gaza 700 lira veriyorduk şimdi cin mali falan çok çıktı 300 liraya gaz var artık falan dedi.Orda denedik gayet iyiydi soğutma.Hatta geçen seneden falan çık iyi eğer bir değişim olmaz sa
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

gaz ne markaydı baktınmı ?

Meraktan soruyorum :)

Hangi markaları tavsiye ediyorsun ?

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Resimdeki makina araçtaki gazı içeri çekiyor ve kontrol yapıyor kaçak var mı diye. Daha sonra yağını kontrol edip olması gereken gazı komple basıyor. 

Hayatımda gördüğüm en uyduruk tipli makine... Klimayı söküp baştan yapsa rengine göstergelerine bakan benim gibi biri kesinlikle itibar etmez bu makineye.. Bunu çizen tasarımcıya işten al ayak çektirmek gerek.. 

Yorum bağlantısı

Bildiğim birşey var. Eğer klima problemini anlarsanız, hiç vakit kaybetmeden iyi bir klima ustasına gidin. Hele ki kompresör ile ilgili sıkıntınız varsa. Bırakın bilgisayarı koşun. Yoksa 1500-2000 TL masraf (oda çıkma parçalarla)

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Sen benim klimanın durumu hakkında ne diyorsun sayın moderatörüm :)

Klimanın radyatörünün oralarda bir soket vardı benim Fiestada, elektrikçi soketi kurcalarken kablolar sökülüp geldi...Tek tek o kabloları düzeltti devreye girip çıkma düzeldi ki arabayı ilk aldığımda ilk beş servis ziyaretim bir hafta aralıklarla klima soğutmaması ile alakalıydı... Klima benim içimdeki kanayan yaradır, mondeo nun kliması fena değil şimdilik ama yakında elimde kalır biliyorum... :D

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Klima ile ilgili değil ama bir soru sormak istiyorum.Aslinda çok uygun değil sanırım ama arka stoplara film hakkında öneriniz nedir.Ben birini degistirmistim doğal olarak o yeni olduğu için diğeriyle biraz renk farkı var.Filmle esitlenir diye düşünüyorum ama uygun olurmu.Simsiyah falan degil hafif bir film ne dersiniz

Yorum bağlantısı

Klimanın radyatörünün oralarda bir soket vardı benim Fiestada, elektrikçi soketi kurcalarken kablolar sökülüp geldi...Tek tek o kabloları düzeltti devreye girip çıkma düzeldi ki arabayı ilk aldığımda ilk beş servis ziyaretim bir hafta aralıklarla klima soğutmaması ile alakalıydı... Klima benim içimdeki kanayan yaradır, mondeo nun kliması fena değil şimdilik ama yakında elimde kalır biliyorum... :D

Mondeo klimasi cok yumusak eser buz gibi bir sogutmasi yoktur. Hatta Araci aldiktan sonra ilk seferi bir nisan ayinda Adanaya yaptim. Donuste pozanti giselerine girerken gunes cok bastirinca acalim dedim klimayi. Actim, 2-3 dk sogudu soguyacak derken nemli basik bir ortama donustu icerisi. O anda aklimdan binbur turlu senaryo geciyor bizimkilere de caktirmadan yeni araba arizali cikmasin diye. Klimayi Autodan cikartarak ve fan siddetini en dusuge indirerek kapattim. Bir besmele ile actim. Once o ilik hava ve sonra sogumasini hic unutmuyorum. Iste o sogutma cok yumusakti hep ama o an icin dunyanin en iyi klimasiydi. Soguttugu icin degil, arizali olmadigini kanitladigi icin.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Serkan sen arabayı satana kadar o klima seni idare eder. ;) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Hangi markaları tavsiye ediyorsun ?

Dupont.

tarihinde Hakan Kurt tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Mk3 mondeo klimasından. Mk2 kliması gibi bişey beklemeyin. Ama yeterli ve sağlıklı bence.

Klima ile ilgili değil ama bir soru sormak istiyorum.Aslinda çok uygun değil sanırım ama arka stoplara film hakkında öneriniz nedir.Ben birini degistirmistim doğal olarak o yeni olduğu için diğeriyle biraz renk farkı var.Filmle esitlenir diye düşünüyorum ama uygun olurmu.Simsiyah falan degil hafif bir film ne dersiniz

Bozma arabayı.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy

Bende memnun değilim klimadan . Yarın fırsat bulursam polen filtresini değiştirtiyim diyorum . Accord kliması ile kıyaslayınca mondeo soğutmuyor gibi :)

Yorum bağlantısı

Bende memnun değilim klimadan . Yarın fırsat bulursam polen filtresini değiştirtiyim diyorum . Accord kliması ile kıyaslayınca mondeo soğutmuyor gibi :)

Ali gaz ne alemde?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...