İçeriğe Yönlendir

2005 Mondeo.Jatcosu Esp Si Içinde :)

Akan Belen

Recommended Posts

Akan Belen

Sendeki pompa klasik dış pompa degil. Onlar ucuz

Ben bilmem :) Saolasin abi geldiğin için.En azından içim rahatladı biraz daha

Akan geçmiş olsun. Artık bu son olsun diyelim.

Saygılarımla.

Saolasin Evren.Süpriz oldu bana :)

Arabacilik derler ya aynen öyle.Ne olacağı belli olmuyor ışte

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Akan geçmiş olsun, yeter artık de şu arabaya. bu son olur inşallah.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Akan Belen

Valla inceledikce is açıyor başıma ama daha ne yapacak merak ediyorum Hehe.Arıza limitini doldurdu.Keyfi para harcatmiyor bana hiç :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Geçmiş olsun. Bu arızaları duydukça doğal olarak biz de tırsıyoruz. :) 

İnşallah başka sorun olmaz da biraz keyfi harcama yaparsın.

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Umarım sizler yasamazsiniz boyle sorunlar.Ancak su varki mondeo da masraflar ucuz değil .

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Umarım sizler yasamazsiniz boyle sorunlar.Ancak su varki mondeo da masraflar ucuz değil .

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Vergisini yakitini gectim en cok düşündüren durum bu. Keyif yapayım derken patlmayayım.

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Dün gaza bastikca ses yapan contayi değiştirdim sonunda.Yine bana soylenenden farklı bir conta çıktı.Bildiğimiz egr contasinin nerdeyse aynısı.Şimdi hiç ses yok.İşin garip tarafı performansa da etkisi varmış anlaşılan bu kaçırmanın.Psikolojik olduğunu sanmıyorum.Dedim on balatalari da degistireyim bana söylenen gerek yok daha rahat 10 k gider bunlar.Şaşırdım aslinda.Aracı aldığım zaman Osman usta bakmış daha bir bakım rahat götürür demişti.12 k oldu :)

Aklima bur soru takıldı sadece.Bizim araçlarda degismesi gereken kayış var mi.Yada hangisi değişmeli.Bir derdim yok ama kaşıntı ışte benim ki

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Akan daha önce yazmıştım, emminin bir lafı var, kulağını kapa duyma artık. :D geçmiş olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Akan Belen

Akan daha önce yazmıştım, emminin bir lafı var, kulağını kapa duyma artık. :D geçmiş olsun.

Yok abi sorun bile degildi zaten.Burdaki ustalardan kaynaklı sürekli yok araba kalacak burda alt kısım komple dökülecek cart curt.Sonunda biraz da zorlayarak toplamda 1 saatte yaptılar ki bur tek conta değişti.Kafam da rahat etmis oldu.:) Değişmez sıfır araç alsam bulurum sanırım bisiler.:p
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Dün gaza bastikca ses yapan contayi değiştirdim sonunda.Yine bana soylenenden farklı bir conta çıktı.Bildiğimiz egr contasinin nerdeyse aynısı.Şimdi hiç ses yok.İşin garip tarafı performansa da etkisi varmış anlaşılan bu kaçırmanın.Psikolojik olduğunu sanmıyorum.Dedim on balatalari da degistireyim bana söylenen gerek yok daha rahat 10 k gider bunlar.Şaşırdım aslinda.Aracı aldığım zaman Osman usta bakmış daha bir bakım rahat götürür demişti.12 k oldu :)

Aklima bur soru takıldı sadece.Bizim araçlarda degismesi gereken kayış var mi.Yada hangisi değişmeli.Bir derdim yok ama kaşıntı ışte benim ki

Gaza bastıkça ses yapan hangi conta? Nasıl bir ses yapıyordu?

Bende de gaza basınca viyk viyk hava sesi gibi bir ses geliyor fakat sebebini bulamadılar.

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Gaza bastıkça ses yapan hangi conta? Nasıl bir ses yapıyordu?

Bende de gaza basınca viyk viyk hava sesi gibi bir ses geliyor fakat sebebini bulamadılar.

Ustanın bana dediği egr tarafına giden conta.Egzozun motora yakın kısmındaki kalın kısa parça sökülüyor.Ordan yukarıya doğru bir boru gidiyor ince tek bir boru.Onun yukarısı ile birleşen bağlantı yerinde Bildiğin egr contasi boyutunda ve şeklinde.Ses ise gaza yuklendikce. Sanki düdük ötüyor gibi bir ses çıkıyor.Son zamanlar artmıştı zaten.
Yorum bağlantısı
Misafir

Büyük ihtimalle benim sebebini bulduramadığım ses.

Gaza bastıkça, turbo ötmesi veya vıyaklama benzeri bir ses.

Akan bey, yaptırdığınız yerin telefonu ve ustanın ismini alabilir miyim?

Ben götürdüğümde bulamazlarsa en azından bir telefon açarım.

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Telefonu yok maalesef.Ama eregkiye döndüğümde uğrar tam neresi olduğunu ve telefonunu alırım isterseniz.Ben anlatırken karışık gibi oldu ama aslinda çok basit sayılır.Keşke fotoğraf cekseydim.Aracın resimlerine bakayım tarif edeceğim bir foto varsa eklerim

Yorum bağlantısı
Misafir

Telefonu yok maalesef.Ama eregkiye döndüğümde uğrar tam neresi olduğunu ve telefonunu alırım isterseniz.Ben anlatırken karışık gibi oldu ama aslinda çok basit sayılır.Keşke fotoğraf cekseydim.Aracın resimlerine bakayım tarif edeceğim bir foto varsa eklerim

O zaman hiç uğraşmayın. Sizin tarifiniz yeterli olur sanırım.

Benim konudaki örnek videoyu izlerseniz bu sese benziyor mu? Teşekkür ederim.

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/254033-ford-ustalarının-bulamadığı-motordan-gelen-ses/

Yorum bağlantısı
Akan Belen

O zaman hiç uğraşmayın. Sizin tarifiniz yeterli olur sanırım.

Benim konudaki örnek videoyu izlerseniz bu sese benziyor mu? Teşekkür ederim.

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/254033-ford-ustalarının-bulamadığı-motordan-gelen-ses/

Sizinki daha çok fissslama sesi gibi geldi kulağıma.bendeki daha çok düdük gibi ötüyordu sanki.Ama başlangıç seviyesi olabilir sizin.Soğuk araçta 1 saat bile sürmedi değişimi 30 tl de işçilik verdim sadece.en azından bakılabilir.
Yorum bağlantısı
Misafir

Sizinki daha çok fissslama sesi gibi geldi kulağıma.bendeki daha çok düdük gibi ötüyordu sanki.Ama başlangıç seviyesi olabilir sizin.Soğuk araçta 1 saat bile sürmedi değişimi 30 tl de işçilik verdim sadece.en azından bakılabilir.

Ses yeni yeni başladı zaten. İleri aşamasında belki sizin sese benzeyebilir. En azından sorarım teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Yahu hep sorun hep sorun olmaz bugün Yenice'deki evin önünde biraz temizlik yapayım dedim.İç dış detaylı bir temizlik yaptım.Jantları da güzelce temizledim.Dışında fazla uğraşmadim bir kaç malzeme alıp pasta yapacagim müsait zamanda.Sadece wax attım.Plastik aksam içinde koruyucu ve yenileyici kullandım.İç kısımda da temizlik ve deri bakım urunu kullandım sadece.Gönderilen Resim

Bu halden

Gönderilen ResimGönderilen ResimGönderilen ResimGönderilen ResimGönderilen ResimGönderilen Resim

Bu hale getirdim :)

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Akan araba kendine gelmiş ellerine sağlık, yakıyor ortalığı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

wax olarak ne kullanıyorsun abi?

pasta daha önce kaç kez gördü biliyor musun? eğer fazla görmüş ise parlatmak için aşındırıcı etkisi yok denecek kadar az olan ama çizik gizleme ve parlaklık sağlayan auto gylm super resin polish( bilindik adıyla ag srp) tavsiye ederim abi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Akan Belen

wax olarak ne kullanıyorsun abi?

pasta daha önce kaç kez gördü biliyor musun? eğer fazla görmüş ise parlatmak için aşındırıcı etkisi yok denecek kadar az olan ama çizik gizleme ve parlaklık sağlayan auto gylm super resin polish( bilindik adıyla ag srp) tavsiye ederim abi.

Wax olarak colli 915 kullanıyorum.Çok pasta gördüğünü sanmıyorum açıkçası.İlk aldığım zaman oldukça kötüydü boya.Bende zaten ilk yaptığım zaman ağır girmedim.Ama bir kere meg 105 ile girmek gerekiyor.Ag 'nin yeni sayılacak ürünü olan bu .Duydum ama deneme şansım olmadı.Dolgu özelliği iyi mi.Sen kullandım mı ürünü acaba.
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Kutusu tanıdık geldi hakikaten tanıdıkmış. Ben de 476 kullanıyorum. Srp 3 yılı askindir piyasada abi hatta yenilenen halı radiant wax diye geçiyor. Güzel bir ürün kullanıyorum, kullanıp da pişman olan görmedim duymadım :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...