İçeriğe Yönlendir

2005 Mondeo.Jatcosu Esp Si Içinde :)

Akan Belen

Recommended Posts

Akan Belen

Bilindiği üzere bizin araçların sony sıkıntılı genelde cd çalar kısmı.Benimkide bozuktu ve geçen gün dumanlar atarak elveda demişti.Söktürüp bir teypçiye bırakmıştım bende baksın diye.Dün akşam gittim bu ölmüş dedi.:D İçinde devre falan yanmış ben teknik kısmını bilmem.Mecbur bir değişime gideceğim artık.Yapılmayacak derece neresi yanmış olabilir bunun yada çok maliyet çıkaracak nedir ki içinde ki

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Akan hiç uğraşma, benim kablo gelseydi, sonuca göre haraket ederdin.

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Akan hiç uğraşma, benim kablo gelseydi, sonuca göre haraket ederdin.

Evet bende zaten pek yaptırmayı düşünmüyorum abi.Senin ki gibi bir dönüşüm en mantıklısı olacak.Evet gelse de görsek artık fikirlerini alsam ona göre bende yaptırırım.İlla bu kablo mu olması lazım anlayamadım ben.Türkiye de nasıl olmuyor bunlar gerçketen ilginç yani

Yorum bağlantısı
Cengiz Koşak

Evet bende zaten pek yaptırmayı düşünmüyorum abi.Senin ki gibi bir dönüşüm en mantıklısı olacak.Evet gelse de görsek artık fikirlerini alsam ona göre bende yaptırırım.İlla bu kablo mu olması lazım anlayamadım ben.Türkiye de nasıl olmuyor bunlar gerçketen ilginç yani

İşte büyük an geldi isteyene ford mondeo 2006 model orjinal sony 6li cd changerim satılıktir :D zula yapmayı seviyorum haha :D

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Akan bundaki amaç, kabloları kesmeden, biçmeden teypi takmak, yarın birgün tekrar orjinal teybe dönüldüğünde sorun yaşamamak, yoksa kablolar kesilip yapılabilir.

Yorum bağlantısı
Akan Belen

İşte büyük an geldi isteyene ford mondeo 2006 model orjinal sony 6li cd changerim satılıktir :D zula yapmayı seviyorum haha :D

Benimkide satılık :p 

Akan bundaki amaç, kabloları kesmeden, biçmeden teypi takmak, yarın birgün tekrar orjinal teybe dönüldüğünde sorun yaşamamak, yoksa kablolar kesilip yapılabilir.

Abi orjinale neden döneceğiz zaten bozuk hahaha.Sonra kesip biçip orjinale geri döndürürüz gerekirse.

Bana direksiyondaki kumandayı kullandıracak teyp lazım mümkün oluyorsa 

Yorum bağlantısı
Cengiz Koşak

Benimkide satılık :p

Abi orjinale neden döneceğiz zaten bozuk hahaha.Sonra kesip biçip orjinale geri döndürürüz gerekirse.

Bana direksiyondaki kumandayı kullandıracak teyp lazım mümkün oluyorsa

Sizinki bozuk benimki çalışıyor abi lütfen :D :D

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
(düzenlendi)

Akan abi geçenlerde forumda sony alan bir arkadaş direksiyon kumandasının dirençlerini bulamadığından bahsetmişti. ben pioneer a bulup arkadaşıma yaptırmıştım ve memnun şekilde kullanıyorum. yeni teybin pioneer olursa işin daha kolay (tabi sony orjinal teybe göre direç mevcut kumanda içinde destekliyor da olabilir, lokman abiden fikir almalı).

tarihinde K&#246ksal Yılmaz tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Akan Belen

Akan abi geçenlerde forumda sony alan bir arkadaş direksiyon kumandasının dirençlerini bulamadığından bahsetmişti. ben pioneer a bulup arkadaşıma yaptırmıştım ve memnun şekilde kullanıyorum. yeni teybin pioneer olursa işin daha kolay (tabi sony orjinal teybe göre direç mevcut kumanda içinde destekliyor da olabilir, lokman abiden fikir almalı).

Evet bu işi araştıracağım bende.Ona göre bir teyp almak lazım zaten.Bilenler çıkar elbet :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Ya direksiyon kumandasını ne yapacan, kendi uzaktan kumandası var.:)

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Ya direksiyon kumandasını ne yapacan, kendi uzaktan kumandası var.:)

Abi kendi kumandası gıcık oluyor bunların.306 da vardı benim kullanmıyorum :) donanımın düzgün çalismasi için aslinda takıntı birazda bu.Özelikle şarkı secerken yada radyo kanalı değiştirirken sürekli teyp uzanmak gıcık iş.Ama çık fazla da zorlamam zaten hani olursa anlamında :)
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Yusuf Gerdan

Kasnak yalpa yapıyor gibi geldi bana. Eğilmiş olabilir. O da ayrıca ses yapıyor. Biz de sonunda öyle çözmüştük :)

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Akan Belen

Bugün yağı mobil3000 5/30 la değiştirdim aynı şekilde hava ve yağ filtreside değişti.Hepsine 120 tl verdim çıktım :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Akan Belen

Ben esp 5/30 alıyorum o rakamlara ya :p

Gönder gelsin :p
Yorum bağlantısı
Akan Belen

Forumda mondeo da en çok sorun yaşayan benim sanırım.Aklima gelmişken harcadıklarımi yazayım dedim masraf olarak unutmayayim.

Turbo patlattim 1000 tl ye yeniledik toplamda araya yağ değişimi falan da girdi.

Enjektorler sorun çıkardı memeler sorunsuz olduğu için dokunulmadi 4 tanesinin ara elemanları değişti 950.tl.Mazot pompası kontrol edildi açılmışken mazot basınç musurude değişelim dedik kabaca 300 tl.Enjektör üstündeki plastik kapaklar da yenilensin dedik orjinal 60.tl

Son süpriz de geçen yolda başıma geldi.Hiçbir uyarı bit sıkıntı yokken direksiyon pompası cortladı.Yapılan görüşmede değişime gerek yok dedi osman usta tamir edildi içi komple değişti 700.tl şok tak işciligi dahil maliyeti.

Geri kalan olayları keyfi yaptırdığım için yazmıyorum bakım ufak tefek yaptıklarım.Bunlar zorunlu olarak yaptirdiklarim.

Telefondan yazıyorum kaç etti toplam :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Misafir

Forumda mondeo da en çok sorun yaşayan benim sanırım.Aklima gelmişken harcadıklarımi yazayım dedim masraf olarak unutmayayim.

Turbo patlattim 1000 tl ye yeniledik toplamda araya yağ değişimi falan da girdi.

Enjektorler sorun çıkardı memeler sorunsuz olduğu için dokunulmadi 4 tanesinin ara elemanları değişti 950.tl.Mazot pompası kontrol edildi açılmışken mazot basınç musurude değişelim dedik kabaca 300 tl.Enjektör üstündeki plastik kapaklar da yenilensin dedik orjinal 60.tl

Son süpriz de geçen yolda başıma geldi.Hiçbir uyarı bit sıkıntı yokken direksiyon pompası cortladı.Yapılan görüşmede değişime gerek yok dedi osman usta tamir edildi içi komple değişti 700.tl şok tak işciligi dahil maliyeti.

Geri kalan olayları keyfi yaptırdığım için yazmıyorum bakım ufak tefek yaptıklarım.Bunlar zorunlu olarak yaptirdiklarim.

Telefondan yazıyorum kaç etti toplam :D

Yaklaşık 3000 oldu. Akan aracı aldıktan sonra kaç km. yaptın?

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Yaklaşık 3000 oldu. Akan aracı aldıktan sonra kaç km. yaptın?

Abi onbeş bine yakın oldu aldıktan sonra.
Yorum bağlantısı
Misafir

Abi onbeş bine yakın oldu aldıktan sonra.

Ortalama memur binişi olmuş, yaptığın masraflar ise kalıcı şeyler yani bugünden yarına aynı sıkıntılar olmayacak. Keyfini çıkarmaya bak.

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Yok o konuda sıkıntım yok zaten.binmeyi düşündüğüm için sorun yok.Turbo ve enjektör olayı zaten ihtimal dahilinde olan bir durumdu.Ve hesapları yapılmıştı.Son olay süpriz oldu sadece :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

direksiyon pompası nasıl arızalandı ne işlem yapıldı abi. sıfır pompa bizim arabada 350-400 arası. tamiri 700 lira çok geldi de

Yorum bağlantısı
Akan Belen

direksiyon pompası nasıl arızalandı ne işlem yapıldı abi. sıfır pompa bizim arabada 350-400 arası. tamiri 700 lira çok geldi de

Otobanda giderken bur anda sertleşti direksiyon.Kenara çektim cevirdikce ses geliyordu.sonra kaputu açtım hidrolik deposu yağı komple disari basmış.Osman ustayla konuştum.sonea bir yol yardım geldi onlarda baktılar pompa bozulmuş dendi.Adamların dükkana gittik.Servet abide geldi yanıma zaten.aracı bırakıp gittim doğal olarak.otosan fiyatı 1200 + kdv dendi bana.açıkçası servise de sormadım

Osman usta 650 tl gibi ayarlariz istersen dedi.Usta pompaciya göstermiş iç kısmı değişecek orjinal parçayla demis ve tamir icin 450 tl istediler.Osman usta da yaptır yapiliyor da zaten iç kısım komple degistigi için herhangi bit sıkıntı olmaz dedi.Sokup takmaya da 250 tl aldılar.Ne dediysem herhangi bir indirim yapmadılar maalesef:(

Aracı o şekilde yürütmek sıkıntı olabilir dendigi için de başka bir yere götürme şansım olmadı.

Kaziklandiysakta yapacak birşey yok artık maalesef.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...