İçeriğe Yönlendir

2005 Mondeo.Jatcosu Esp Si Içinde :)

Akan Belen

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek

Ben bu jatkonun kendini boşa da alabileceğini tahmin ediyorum... :D

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Yani düz vitesin de Jatko'su var? :unsure2:

Yok sadece otomatik dizellerde kullanılan şanzumandır bu.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Yani düz vitesin de Jatko'su var? :unsure2:

Yok kardeşim. Dizelin otomatiğinin adı jatco.

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Ben bu jatkonun kendini boşa da alabileceğini tahmin ediyorum... :D

Nerdeyse alıyor zaten :D Ben çok keyif alıyorum özellikle uzun yolda.Ciddi yokuş inişlerinde bile alıp başını gitmiyor.Biraz fren pedalına basınca hoopp bir vites dişüyor devir 4000 lere dayanıyor.Hızlanmak istediğinde hafif gaz pedalına dokun hemen yükseliyor vites. :biggrin:

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Akan, bahsettiğin sistem türbinli tüm otomatik şanzumanlarda var, size özel değil :biggrin:

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Akan, bahsettiğin sistem türbinli tüm otomatik şanzumanlarda var, size özel değil :biggrin:

Hayır bikerem sadece bizde var o.Vermem kimseye.

Şaka biryana abi ben ilk defa bu şekilde olan otomatik kullandın.daha önce kullandığım otomatiklerde denk gelmedim o yüzden çok hoşuma gitti.Hangi araçlarda var bizim ulaşabileceğimiz ölçekteki.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

ssitem var sistemcik var, bu bildiğin manuelde, motor freni gibi oluyor

Akan... Yeni bir konu açıp, Jatko Nedir'i orada açıklar mısın kardeşim...

Bu soruyu 50. görüşüm falan heralde :D

Görseller de olsun konuda...

jatco: yedek parçacının rafında duran parçasının tozlandığı bir şanzıman.... Aisin firması üretimi

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

2006 olsa daha iyi, ince de olsa birçok makyaj yemiş parçası var, 25-26 binden aşağı istenene iyi bakmalı derim, kapalı garajdan, tam orjinali, 40-50bin km de çıksın gelsin, 30-35bin TL bandından alıcı bulur

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Min. kaça bulunabilir, binilebilir bi 2005 filan?

Aracına bağlı birazda bu durum.22 ye satanda var 32 ye satanda.Piyasası gerçekten ilginç.

Ben bugün servisteydin kilit sorunum için.Ben aracı 228k da aldım.Saolsun servistekiler tanıdıktı komple geçmişine baktım aracın.2010 yılına kadar servis kayıtlı araç.En son tam hatırlamıyorum ama 180k civarlarında ağır bakım yapılmış.Çok kalabalık olmasaydı komple çıktı verecekti arkadaş bütün bakımların.Çok sayfa çıkacak diye sonraya bıraktık.Servis bakımlı olması hoşuma gitti biraz daha.Şu sıkıntılarımıda halledersem sanırım sorunsuz götürecek diye umud ediyorum.2. el araçta sorun illaki çıkıyor.Ben bana göre ve bilen abilerime göre uygun fiyatlı aldım aracımı.Ama km yüksek oluşu ufak tefek yapılması gerekenlerin oluşu sebebiyle fiyattan düştük.

Bence sıkıntısız iyi bakılmış bir jatko mondeo 27 leri rahat görür gibi geliyor.Abilerim daha iyi bilir ama

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

bende var diye demiyorum, 3 misli pahalı araçları gereksiz kılan birçok yönü var, tek zayıf yönü, motoru sesli, bunun dışında fena yapar rakipleri, mk3 kitabı yazsak mı :mamba:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

ssitem var sistemcik var, bu bildiğin manuelde, motor freni gibi oluyor

Türbin el mecbur basıncını indirmek için fren yapacak, tüm otomatikler öyle.

Yorum bağlantısı
Akan Belen

2006'da mıydı makyaj?

Mk3'ün makyajsızı çok ham görünüyor gözüme, makyajlı hali gayet yakışıklı ama. Bir de spoilerle koni amortisör oldu mu yeme de yanında yat. :p

Şaka bir yana, dizel otomatik en konforlu-ekonomik-seri kombinasyon bu. Ciddi düşünmeye başladım.

2006 makyajlı kasa.Benim ki (2005) arasındaki farklar.Ön tampon altı ızgara-yan çıtalar yok makyajlıda-arka stop lambaları-arka tampon altı karlık gibi bişi :D İç aksam da değişiklik yok zaten.ghia olarak konuşuyorum.

Çok fazla olmasada jatko olanlarda deri koltuk + sunroof olanlar da var benim aracım gibi.

bende var diye demiyorum, 3 misli pahalı araçları gereksiz kılan birçok yönü var, tek zayıf yönü, motoru sesli, bunun dışında fena yapar rakipleri, mk3 kitabı yazsak mı :mamba:

Motor biraz daha sessiz olsa tam olacak valla.Ben ciddi anlamda kullanımından memnunum.Demek ki birde şu sıkıntılarım olmasa tam olacak.Ha tabi birazda yakıyor ş.içinde :D

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Ana....

Ben daha yeni görüyorum bu konuyu. :D

Akan hocam hayirli uğurlu olsun. :nazar:

Kazasiz belasiz kullan inşallah. :)

Saolasın Erkan'ım.Sen görünmüyorsun ki konuyu göresin. :)

Yorum bağlantısı
Akan Belen

işler yogun Akan hocam.

Çok çalişmam lazim daha.

Çalışmak iyidir kardeşim.Allah bol kazanç versin :good1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Lokman Ceritlioğlu

Akan hayırlı uğurlu olsun Kazasız belasız kullan. Maşallah :nazar:

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Akan hayırlı uğurlu olsun Kazasız belasız kullan. Maşallah :nazar:

Saolasın Lokman abi.Cümlemize

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 9 ay sonra...
Akan Belen

kendi konumdan sorayım bari.Bizim araçlara mügen tip rüzgarlık taktıran yok mu hiç.Ben bakınıyorum ama bulamadım.Burda biryere sordum araç için yok ama başka modelleri deneriz dediler.Uygun olan olabilir dediler.

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

kendi konumdan sorayım bari.Bizim araçlara mügen tip rüzgarlık taktıran yok mu hiç.Ben bakınıyorum ama bulamadım.Burda biryere sordum araç için yok ama başka modelleri deneriz dediler.Uygun olan olabilir dediler.

abim aynı dertteyiz :D en az 15 yere sordum yok, ben c-max e de başka aracınkini uydurmuştum, şimdi bunda'da aynı sorun. :D

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Min. kaça bulunabilir, binilebilir bi 2005 filan?

2007 model trend , 1 değişenli  ,3 parça boyalı...185 binde kini 28 000 e sattım...

Yorum bağlantısı
Önder Kuru

abim aynı dertteyiz :D en az 15 yere sordum yok, ben c-max e de başka aracınkini uydurmuştum, şimdi bunda'da aynı sorun. :D

Abi artık var uyumlu olan ama onda da üretim hatası var. Ben aldım 15-20 dk. ısıtma şekil verme işlemi ile gayet guzel oldu.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Akan Belen

Çakmak arıyorum ben çevresindeki yeşil parçayla birlikte bulamadım gören duyan bilen varsa yazıversin  :biggrin:

Yorum bağlantısı

Maşallah Abim. :nazar:  Çok güzel duruyor Kara Yılan  ;) Ful+ful olması da ayrı bir güzellik.. Güle güle, kazasız belasız kullan inşallah..

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Maşallah Abim. :nazar:  Çok güzel duruyor Kara Yılan  ;) Ful+ful olması da ayrı bir güzellik.. Güle güle, kazasız belasız kullan inşallah..

Teşekkür ederim.Cümlemiz kazasız belasız kullanalım

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Bende bir motor sesi videosu koyayım dedim :p Olabildiğince telefonu yakın tuttum zaten.Bir ses duyuyorum ben farklı olarak.Sizin fikirleriniz nedir.Birde v kayışımıdır nedir orda biraz yalpa var gibi ama bilemiyorum 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...