İçeriğe Yönlendir

Focus 1 - Direksiyonu Çevirince Rölantide Oynama

Cihan Yetişken2

Recommended Posts

İlker Anıl
Eğer sorun klima açılınca oluyorsa kesinlikle yazılımsal.

Focuslarda olağan bişeymiş.

Geçen sene benim başıma geldi aynısı. Klimayı açınca devirsaati bi 4 e çıkıyo bi 1 e iniyordu. Nerdeyse stop edecek kadar düşüyordu. Bazı parçalarını falan temizlediler olmadı. Servise götürdüm. Yeni yazılım geliştirmişler onu atınca hiç bir sorun kalmadı.

ah bi attırabilsem o yazılımı .. :)

Yorum bağlantısı
İnan Karacan
ah bi attırabilsem o yazılımı .. :p

Neden attıramıyorsunuz ? :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Eğer sorun klima açılınca oluyorsa kesinlikle yazılımsal.

Focuslarda olağan bişeymiş.

Makyajlılar için geçerli bu..

Neden attıramıyorsunuz ? :)

Servislerdeki, IDS'ler bozuk :p

Yorum bağlantısı
İnan Karacan
(düzenlendi)

Makyajlı derken?

Anlayamadımda :)

tarihinde ?nan Karacan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
İlker Anıl
(düzenlendi)
Makyajlı derken?

Anlayamadımda :lol2:

makyajlıda sinyaller farla tümleşik tamponda değil, arka tamponda siyah var.. bildiklerim bunlar.. bakınca kendini belli ediyor ya..

tarihinde ?lker An?l tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Halit Bebek

Benim aracımda da vardı...Sente ayarı düzeltilmesi, carbon clean ve genel aksam temizliği derken şükür artık bir sorun yok.

Yorum bağlantısı
İlker Anıl

cahilliğimi hoş görün ama nasıl yapılıyor hocam bu carbon clear ?? gözle görülür bir düzelme yaparmı ??

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

motorun durumuna göre değişiyor ama faydalı bir ürün. siz yapmıyorsunuz yaptırtıyorsunuz küçük bir şişe ilaç ve belirli bir miktar benzin bir makinaya koyuluyor ve aracın enjeksiyonları o makinaya bağlanmarak araç 1 saate yakın çalıştırılıyor. motorda ve enjeksiyonlardaki pislik kurum temizleniyor araç ilk günki gibi yada ona yakın bir hale geliyor.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Malatya da varmı bilmiyorum ama BOsch Car Service ler bu işi çoğunlukla yapıyorlar..

Yorum bağlantısı
İlker Anıl

bosch servis yok malatyada zannedersem.. herhalde beyaz eşyacılarda anlamazlar carbon clean dan benim gibi :rolleyes: zaten bizim servistede bi numara yok.. kaldık büyükşehirlere yinee.. :lol2:

Yorum bağlantısı
Kağan Arda

LPG de vtesi boşa aldığım zaman rolanti bazen düşmüyor bunun sebebini bilen varmı?

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Aydın Bengü

Lastik ebatının değişikliğiyle beraber yazılımıda güncelledik ama değişen bişey yok, rölanti dansı hatta stop edecek kadarda arttı.

Şaştım kaldım ya. rölanti valfi ve gaz kelebeği defalarca zaten temizlenmişti.

Yorum bağlantısı
Aydın Bengü

Bu gün servise bu rölanti oynaması çok arttığı için gittim 3 saat kaldım elde var sıfır.

Bu sorun beni araçtan soğuttu. Usta her şeyi-buji,rölanti valfi, krank sensörü, enjeksiyon basıncı- denedi. Benzin filtresini değişti gene aynı.

araç lpg de saat gibi, benzinde titrek çalışıyor hatta bazen tam ısınmamışsa stop bile ediyor.

Pc ye bağlandı herhangi bir arıza kodu da yok.

Ucuz olsa oksijen sensorlarınıda değiştirecem ama pahalı değmez bir şüphe için.

Yorum bağlantısı
Umut Karataş

bende de rölanti ara sıra düşüyor ama araç stop etmeden tekrar topluyordu, karter havalandırma hortumunu değiştirip bağlantılarını da sağlam bir şekilde yaptıktan sonra şimdilik bir sorun kalmadı.

Yorum bağlantısı
Mustafa Sarı

2004 comfort makyajlı da şimdilik hiç rolanti problemi yaşamadım. Ama klimada çok az da olsa var galiba. forumdan anladığın kadarıyla yazılım ve carbon clean ile düzeliyor. Peki bu ikisinin fiyatları hakkında bilgisi olan var mı? Teşekküerler

Yorum bağlantısı
Halit Bebek
2004 comfort makyajlı da şimdilik hiç rolanti problemi yaşamadım. Ama klimada çok az da olsa var galiba. forumdan anladığın kadarıyla yazılım ve carbon clean ile düzeliyor. Peki bu ikisinin fiyatları hakkında bilgisi olan var mı? Teşekküerler

Yazılımı bilemiyorum ama carbo işlemi 60-100 lira civarı. Ben 100 e yaptırmıştım, bi arkadaşım 60 a yaptırmıştı. aynı malzemeler aynı cihaz...

Yorum bağlantısı
Rıdvan Kocabaş
(düzenlendi)

zaten makyajlılarda oluyor bu klmayı açınca azda olsa , çok ciddi değil sanırım genel , yazılımla alakalı :D

tarihinde R?dvan Kocaba? tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Yusuf Esin

Allaha şükür yok. araç rölantide iken direksiyonu çevirdiğimde rölantinin biraz yükseldiğini görüyorum. Yani araç gerekirse ve ihtiyaç halinde (klima vs.) gaz vererek rölantiyi yükseltiyor. bunuda sensörlerinden aldığı bilgiler ile yapıyor. eğer sistemde bir aksama ve yanlış bilgi akışı var ise hesapta yanlış olacağı için rölantide düzensiz olacaktır. (Bu benim yorumum tabii kimseyi bağlamaz)

Yorum bağlantısı
Fahrettin Karakoç

Bu sorun bendede var.

Marşa basıp araç çalışıyor ibre inipçıkarken motor seside dalgalı oluyor.

İlk hareket ederken de sanki ikinci viteste kalkar gibi zorlanıyor

galiba servis yolu gözüküyor

Yorum bağlantısı
Sezgin Geridönmez

Mondeo'mda 15 gündür rolanti dalgalanması mevcuttu.

Buji kontrolünde 2 bujinin seramik kısımlarında çatlak oluştuğunu gördük.

Buji değişimi yapıldı, araç kalkış ve hızlanmalarda biraz kendine geldi fakat dalgalanma bitmedi.

Akabinde buji kablolarını başka bir aracın buji kabloları ile değiştirince sorunu çözdük.

Yeni buji kablolarımla rolanti ve çekiş problemim bitti.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...