İçeriğe Yönlendir

Götürsem Mi? Bilemedim...

Samet Daş

Recommended Posts

Samet Daş

Konuya farklı mecradan dahil olayım. Gıda müthiş sektör, madem beceriniz yüksek kendi işinizi kurun hatta yeni bir ürünle piyasaya girin derim. Ben turizm mezunuyum bazı arkadaşlarım hala garson, yamak bazılarıysa şu anda 30 yaşına gelmeden patron oldular ve ciddi para kazanıyorlar. Biri şu bardak mısır olayına ilk çıktığı yıl girdi, babası Batıkent'ten evini sattı sermaye yaptılar, bugün bir kaç Avm'de yerleri var özellikle ilk yıllarda epey para kaldırdılar.

Şu sıra meşhur olacak bir şey var Hamsi Finger. Patenti alındı dün TV8'de bir programda kaşifi anlatıyordu. 100 gr hamsi, hani şu hamburgerlerin yanında verilen patatesler gibi ufak kutularda, yanında iki sos aperatif şeklinde. Kokuyu baharatla bastırıyorlar Avm ve caddelerde 4 liraya satılacak, maliyet kira ve sermaye hariç 1 TL yatırım Avm'lerde 100 bin lira civarında ilk 6 ay kendini amorti sonra kar. Yani ilk 6 ay dışında senede 200 bin lira. Bunun gibi bir işe girebilirsiniz. Vaktiyle çiğ köftede böyle patladı ilk girenler büyük para kazandı. Tabi sermaye şart zira avm kiraları 4-5 bin civarında. Mühim olan zamanlama popüler olmadan çiğ köfte yeri açanlar bugün franchising ile yorulmadan para kazanıyor. Umarım hem sevecek, hem kazanacak bir iş yaparsınız.

Mahmut çok güzel fikirler. Lakin evliysen bunları yapman %7 eğimdeki karlı rampayı 15 senelik kabak lastikle çıkmak kadar imkansız. Fikir çok hemde çok para kazandıracak fikirler. Bu fikirler için standart bir işin olmalı ki bunlarla uğraştığında göze batmasın. Mesela bu fikirler kadar sonu ne olduğu belli olmayacak bir iş olmamasına rağmen duvar kağıdı işinden bahsedeyim. İşsiz kaldım duvar kağıdı yapmayı öğrendim. Başlarda yevmiyeli eleman olarak gidiyordum. Sonra bana yanında çalıştığım adam usta oldun sana iş ayarlayalım kendin çalış dediler. Tamam dedim. Çalışmaya başladım usta olarak yanımda çırağım ile. Ve o kadar güzel para kazandım ki ben bile hayret ettim . Haftada 1.5-4 bin lira arasında para kazanıyordum. Sonra ne oldu biliyor musun? Kaynanam ve diğerleri; ''yok git kendine sigortalı bir iş bul'' , ''böyle işlerle zaman mı geçer'' diye diye bıraktırdı işi. Tüm müşterilerimi kaybettim. Niye bunları diyor? 65 yaşına geldiğimde çalışacak halim kalmadığında emekli maaşım olacakmış, yada o vakte kadar sağlık hizmeti alabilecekmişim. Ben ne dedim ? Ben 25 senedir sigara içiyorum. Ne zaman öleceğimizi bir tek yaratan Rabbim bilir lakin ben o yaşa kadar yaşayacağımı zaten zannetmiyorum. Benim masa başında sabit maaşla çalışacak işe ihtiyacım yok. Benim sırf bedensel değil ruhen de çalıştıkça daha fazla kazanacağım, çalışmadığımda para kazanamayacağım, dolayısı ile çalışmaya dört elle sarılacağım işe ihtiyacım var dedim. Ben paradan gerçekten nefret eden bir adamım. Hatta Gidip Toroslar da bir köyde karın tokluğuna çobanlık yapmaya bile başlamıştım. Parayı şu yüzden istiyorum. Benim yanımdakiler paradan mütevellit bir nedenle bana küsmesin, darılmasın, yüzlerini ekşitmesin. İşte bu yüzden çok para kazanmak isterim çünkü kazandırırım. Sonuç olarak evli olmak bu bahsettiklerini yapmaya engel. Sana inanan bir eşin olsa da evlenirken sadece bir kadınla evlenmiyorsun. Tüm sülalesi ile de evleniyorsun.

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Samet Daş

Valla bravo :bravo:

Neden? Ülkeyi mi kurtardım bilmeden :unsure2:

:D

Yorum bağlantısı
Samet Daş

Bir erkeğin anatomisini yazmışsın resmen :biggrin:

Biyolojim 10 du lisede :p

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Aha evlilik eş falan demişler geldim hemen :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Samet Daş

Aha evlilik eş falan demişler geldim hemen :D

Evli değilsen everelim :D

Bu arada bir şey fark ettim. Öz geçmişime çobanlık mevzusunu eklememişim. Eklesem faydalı olur mu? :D

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Evli değilsen everelim :D

Bu arada bir şey fark ettim. Öz geçmişime çobanlık mevzusunu eklememişim. Eklesem faydalı olur mu? :D

Evleniyorum az kaldı :D Masa başındayım yaşarsam emekli olabileceğim :p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Samet Daş

Evlenmeden önce son bir dileğin var mı?

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Samet Daş
(düzenlendi)

Evet arkadaşlar benzin istasyonlarına dahi ''abi beni pompacı yapın bari'' diye yalvarma denemelerimde sonuçsuz kalınca, bir umut ile 1 hafta önce gece saat 11 de girdiğim pastaneye çaycı oldum. 2000 bardak ortalamam var. Çay demleyip bardak yıkamayla geçiyor günümüz. En kötü günümüz böyle olsun. Rabbimize şükürler olsun işimiz var. :)

tarihinde Samet Daş tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Samet Daş

Hayırlı olsun samet...

Şükür diyelim. Hayırlı olsun :)

Allah razı olsun.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Bir yerden başlamak lazım. Hayırlı olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Korhan Orkun

Hayırlı olsun, kapı kapıyı açar derler..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

Aboooo sonunda Hadi hayırlı olsun Allah utandırmasın... :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hikmet Demirtaş

Samet Bey, yorumların tamamını okumadım. Ancak, "bunları yapman %7 eğimdeki karlı rampayı 15 senelik kabak lastikle çıkmak kadar imkansız." ifadesi her şeyi anlatıyor. Hakkında hayırlısı ne işe olsun. Senin başarılı olacağına canı gönülden inanıyor ve destekliyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...